Skip to main content

Lacné letenky Francúzsko

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Francúzska

Zaujímavé info o Francúzsku

Francúzsko je v očiach Slovákov mimoriadne populárne. Napokon nielen Slovákov, ročne túto krajinu navštívia desiatky miliónov turistov. Vďačí za to široká ponuka turistických atrakcií a pestrosť krajiny. Okrem legendárneho Paríža môžete vo Francúzsku obdivovať mnohé krásne mestá a mestečká.

Ak milujete dobré víno, syry, kultúru, umenie, alebo vám jednoducho je francúzsky spôsob života blízky k srdcu, navštívte viacero regiónov. Krajina galského kohúta má skutočne čo ponúknuť.

Viac Zobraziť menej

Top mestá vo Francúzsku

Paríž

Paríž je najobľúbenejšie mesto Francúzska a najnavštevovanejšie mesto Európy. Mesto lásky, mesto svetla a často i mesto klišé. Paríž má mnoho prívlastkov, no nemožno mu odoprieť jeho nezameniteľný šarm. Je ako femme fatale, každý na ňom miluje niečo iné. Nielen Louvre, ale napríklad aj Centre Pompidou či Rodin Museum z neho robia centrum umenia.

Už v 19. storočí Parížu pribudol symbol, s ktorým si toto mesto mnohí stotožňujú – Eiffelova veža. „Eiffelovka“ je miesto, ktoré jednoducho nemožno prehliadnuť a dodnes je mini eiffelova veža jedným z najtypickejších cestovateľských suvenírov z Paríža.

Dobré víno a jedlo, to je to, čo Parížan nikdy neodmietne. Paríž si musíte obliecť, ochutnať ho, privoňať mu, nosiť ho ako šaty na špeciálnu príležitosť. A keď sa chystáte na výlet do Paríža, tu nájdete všetky potrebné informácie.

Lacné letenky do Paríža kúpite s odletom z Bratislavy (Ryanair) či Viedne (Air France, Austrian Airlines, Laudamotion Vueling). Okrem spojenia z Bratislavy, ide o priame lety a priemerná dĺžka je približne dve hodiny. Z Bratislavy sa lieta na letisko Beauvais–Tillé Airport (BVA) vzdialené približne 100 km od centra Paríža. Z Viedne najčastejšie poletíte na parížske hlavné letisko Charles de Gaulle (CDG) alebo na druhé najväčšie parížske letisko Orly.

Lyon

Toto nenápadné mesto pod francúzskymi Alpami vám ponúkne viac, ako by ste čakali. Ako prvú navštívte Baziliku Notre Dame na kopci Fourviere, odkiaľ uvidíte mesto ako na dlani a s ľahkosťou si naplánujete ďalšie kroky v historickom centre pod vami.

Vedeli ste, že Lyon je mesto svetiel? Navštívte ho počas Festivalu svetiel a presvedčte sa sami. Francúzsky Lyon môžeme bezpochyby považovať za jeden z klenotov krajiny galského kohúta. Pri svojej návšteve sa prejdite renesančných štvrtí Vieux Lyon, kde by bol hriech nenavštíviť jednu z tradičných reštaurácií zvaných bouchons a ochutnať niektoré z miestnych špecialít.

Jedinečným zážitkom bude tiež prechádzka na bicykli po brehu rieky Rhône, čo vďaka cca 340 staniciam s verejnou požičovňou bicyklov snáď už nemôže byť jednoduchším, zvlášť keď je prvá polhodina úplne zadarmo.

Lyon je tiež mestom kultúry - či už sa rozhodnete pre slávnu lyonskej operu, alebo to bude koncert v Auditóriu, tak odídete v úžase. Ďalšou neodmysliteľnou zastávkou tohto mesta je bazilika Notre-Dame de Fourvière, ktorá sa týči nad mestom a ku ktorej sa môžete dostať pešo, alebo vyviezť lanovkou. V oboch prípadoch sa toto miesto oplatí navštíviť či už kvôli bazilike, alebo tomu najkrajšiemu výhľadu na mesto.

Lyon nie je tak obľúbené mesto ako Paríž či Nice, no rozhodne má čo ponúknuť aj Slovákom. Lacné letenky do Lyonu najčastejšie rezervujete z Viedne či Budapešti. Z Viedne lieta do Lyonu bez prestupu letecká spoločnosť Easyjet, Austrian Airlines a Air France. Priemerná dĺžka priameho letu sú dve hodiny. S prestupom môžete letieť do Lyonu najmä z Viedne, spoločnosťami SWISS, Lufthansa, Eurowings či Brussels Airlines.

Marseille

Milujete leto a milujete Francúzsko? Potom sa určite vyberte do slnečného Marseille. Letá sú horúce a tak si tu krásnu dovolenku užijete pokojne aj na prelome septembra a októbra, kedy priemerné teploty dosahujú až 20 ° C a ani o slnko tu nie je núdza.

Marseille je v skutočnosti považované za najslnečnejšie mesto v celom Francúzsku. Ak však chcete spoznať Marseille čo najlepšie, odporúčame chodiť čo najviac pešo. Celé Marseille ako by bolo pretkané pamiatkami, "narážate" do nich v podstate na každom kroku. Rozhodne odporúčame navštíviť Vieux-Port, čiže Starý prístav, ležiaci v malej morskej zátoke. Okolo celej zátoky sa nachádza nespočetné množstvo reštaurácii, ponúkajúcich od miestnych morských špecialít, cez šťavnaté steaky až po indické či vietnamské jedlá. .

V meste je tiež niekoľko pláží, preto noste so sebou plavky aj pri prechádzkach mestom. A keď vyhladnete, dajte si v niektorej z reštaurácii typické miestne jedlo - bouillabaisse, tradičnú provensálsku rybaciu polievku, ktorá má svoj pôvod práve v tomto prístavnom meste. A ako dezert vanilkový Crème brûlée.

Marseille nie je tak obľúbené mesto ako Paríž či Nice, no rozhodne má čo ponúknuť aj Slovákom. Lacné letenky do Marseille najčastejšie rezervujete z Viedne či Budapešti. Priame letecké spojenie nemá ani jedno z letísk. S jedným prestupom sa viete dopraviť do Marseille aerolinkami Iberia, Easyjet, Lufthansa, Austrian Airlines či Air France.

Nice

Nice sa rozprestiera medzi Cannes a Monakom na juhu Francúzka v Provensálsku. Kráľovský skvost Azúrového pobrežia vyhľadávajú umelci aj bežní návštevníci už stovky rokov. Možno to bude tým, že slnko tu svieti 300 dní v roku, možno tým, že pod slnečnými lúčmi sa všetko naokolo trbliece a je fantasticky zelené.

Kamenné pláže, malé kopčeky a pokojná atmosféra. V Nice sa mieša starosvetská bohatosť s relaxačnou atmosférou prímorského letoviska. Pestré trhy plné čerstvého ovocia, očarujúce staré mesto, úchvatná architektúra a hromada excelentných reštaurácii s francúzskym a talianskym jedlom. Ak si chcete naozaj oddýchnuť, tak voľba destinácie je úplne jasná.

Nice je obľúbeným letoviskom aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Nice najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 1 hodina a 40 minút. Priamy let do Nice prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Eurowings z Viedne. S prestupom môžete letieť do Nice aj z Košíc, odkiaľ lieta spoločnosť LOT Polish Airlines.

Okrem týchto spoločností Slováci najčastejšie lietajú do Nice so spoločnosťami Air France, Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines a Alitalia. Hlavným letiskom v Nice je letisko Nice Côte d'Azur.

Ďalšie mestá
Bordeaux

Bordeaux patrí jednoznačne k najväčším historickým šperkom nielen Akvitánie, ale celého Francúzska. Napokon mesto je zapísané aj na zozname chránených pamiatok UNESCO a pochádzajú odtiaľ najkvalitnejšie vína sveta.

Bordeaux leží na rieke Garonne a jeho pôvod siaha hlboko do histórie (odhaduje sa na rok 1 pred našim letopočtom). Mesto prežilo veľa vojnových hrôz, kedy bolo najprv dobývané najrôznejšími okolitými kmeňmi a následne sa samo dostalo do náboženskej i občianskej vojny. Napríklad povestná bartolomejská noc si tu vyžiadala 300 obetí.

Medzi najvýznamnejšie míľniky jeho rozvoja patrí doba Karola Veľkého, ktorý z neho urobil hlavné mesto Akvitánska. V 13. až 15. storočí sa Bordeaux, politickým sobášom dcéry akvitánského vojvodu Eleonóry, dostalo pod anglickú nadvládu. V tom čase bolo dokonca považované za štvrté najvýznamnejšie mesto Anglicka. To zanechalo historické stopy, ktoré cítiť aj dodnes.

Bordeaux nie je tak obľúbené mesto ako Paríž či Nice, no rozhodne má čo ponúknuť aj Slovákom. Lacné letenky do Bordeaux najčastejšie rezervujete z Viedne či Budapešti. Práve Budapešť má ideálne spojenie bez prestup, vďaka priamej linke spoločnosti Wizz Air. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 2 hodina a 35 minút. S prestupom môžete letieť do Bordeaux najmä z Viedne, spoločnosťami KLM/Air France, SWISS, Lufthansa či Brussels Airlines.

Korzika

Najväčší francúzsky ostrov, Korzika, sa nachádza v západnom Stredomorí. Ostrov ponúka prírodnú rozmanitosť, ktorú len ťažko nájsť v inom mieste Európy. Pláže s bielym pieskom, skalnaté útesy, husté lesy či vysoké hory.

Korziku milujú tak bežní dovolenkári, ako aj vytrénovaní turisti. Možno práve divoká, miestami stále nedotknutá príroda, mala vplyv na búrlivú históriu krajiny. Však sa tu narodil Napoleon, ktorý poriadne otriasol dejinami ľudstva.

So svojim vínom, syrom a mäsom rúca ostrov zaužívané predstavy aj v gastronómi, na ktorú nedá dopustiť žiaden pravý gurmán. Korzika je jednoducho ideálna destinácia pre všetkých skutočne náročných cestovateľov.

Korziku obľubujú aj našinci. Lacné letenky na Korziku najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti či z Prahy. Priemerná dĺžka letu je približne tri a pol hodiny zvyčajne s jedným prestupom.

Priamy let na Korziku prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Eurowings z Viedne. Priamy let trvá okolo jeden a pol hodiny.

Lety s obvyklým jedným prestupom prevádzkujú najmä spoločnosti Air France a Lufthansa. Z našich končín sa na Korziku najčastejšie lieta na letisko Calvi – Sainte-Catherine Airport, prípadne na letiská Ajaccio Napoleon Bonaparte Airport, Bastia – Poretta Airport či Figari–Sud Corse Airport.

Toulouse

Mesto Toulouse dostalo svoj názov podľa budov postavených z typických ružových tehál. Domáci ho prezývajú tiež Ville Rose, alebo ružové mesto. A tí istí domáci vám budú tvrdiť, že Toulouse je ideálnym miestom pre život a vy im po pár dňoch strávených na juhozápade Francúzska dáte za pravdu. Prečo? Z Toulouse je to všade kúsok. K moru, na vidiek i do hôr. Za hodinu a pol cesty ste v Pyrenejách, približne toľko isto to trvá k Stredozemnému moru a len o malý kúsok ďalej k Atlantiku.

Keďže v Toulouse študuje množstvo mladých ľudí, mesto takmer nikdy úplne neutichá a aj ceny sú tu veľmi priaznivé. Napokon Toulouse je hlavným kultúrnym, priemyselným i obchodným centrom tejto oblasti. Jednou z hlavných priemyselných odnoží je letecký priemysel, ktorý má v tomto regióne dlhoročnú tradíciu. Priamo pri meste sídli spoločnosť Airbus.

Hľadáte lacné letenky do Toulouse? Viete ich rezervovať aj z našich končín za málo peňazí. Priamy let do Toulouse prevádzkuje napríklad spoločnosť Ryanair z Budapešti alebo Volotea z Prahy.

Užitočné info o Francúzsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie vo Francúzsku

Počasie na väčšine územia Francúzska je veľmi príjemné. Mierne zimy a mierne teplé letá sú v centrálnej oblasti, vrátane oblasti Paríža. Teploty sa v mesiacoch máj – október pohybujú v rozmedzí 20 – 26 °C. Horúce letá sú typické pre Stredozemné pobrežie Francúzska. Augustové teploty sa približujú k 30°C a dĺžka slnečného svitu dosahuje 12 hodín.

Ceny vo Francúzsku

Národnou menou je euro, peniaze pred cestou teda zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel vo Francúzsku? Čím bližšie k pláži či centru, tým je cena vyššia. Ubytovanie mimo centra resp. pláže však môžete nájsť aj za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Chcete preskúmať Francúzsko na vlastnú päsť? Odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas vo Francúzsku

Francúzsko sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Letecké štatistiky o Francúzsku

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Francúzska za posledný týždeň stála iba 34,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Francúzska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Paríž, Nice, Marseille, Lyon, Bordeaux.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk vo Francúzsku je: 9.

10 zaujímavostí o Francúzsku

1
Typická škótska sukňa, tzv. kilt, sa prvýkrát objavila vo Francúzsku. Kilt vynašli francúzski pastieri – uľahčovali si ním pohyb v močiaroch
2
1 z 5 ľudí vo Francúzsku zažíva depresiu. Práve to robí z Francúzska najviac depresívnu krajinu na svete
3
Francúzi milujú syry. Vo francúzskych obchodoch nájdete až neuveriteľných 1000 druhov rôznych syrov
4
K syru nerozlučne patrí aj víno. Francúzsko je jedným z najväčších producentov vína na svete. Krajina je hrdá na svojich 17 vínnych regiónov
5
V celom Paríži je iba jedna značka so znamením STOP
6
Sklenená pyramída, ktorá vytŕča z Louvre má vyjadrovať francúzsky obdiv k Egypťanom a ich jedinečnej starovekej kultúre
7
Každý Francúz za rok skonzumuje priemerne až 500 slimákov. Okrem slimákov nájdete na francúzskych tanieroch aj také „lahôdky“ ako žabacie stehienka či konské mäso
8
V roku 2012 bolo Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou na svete. Navštívilo ho 83 miliónov turistov
9
Paríž bol pôvodne Rímskym mestom s názvom „Lutetia“
10
Vo Francúzsku, sa môžete zosobášiť s mŕtvym človekom