Skip to main content

Lacné letenky Bergen

Nórsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bergenu

Zaujímavé info o

Druhé najväčšie mesto Nórska, ktorému sa poeticky často hovorí aj brána do nórskych fjordov. Áno, reč je o Bergene. Mesto ležiace na juhozápadnom pobreží Nórska síce mení počasie, ako sa mu zachce, prívetivú tvár a charizmu si však uchováva.

V priemere tu prší až 300 dní v kalendárnom roku, ani to ale nemení nič na tom, že si toto severské mesto užijete hoci aj s dáždnikom v ruke. Atmosféru pobrežného mestečka tu dotvárajú pastelové domčeky, ktoré sa pokojne odrážajú od vodnej hladiny tmavomodrého prístavu.

Nikto sa preto nečuduje, že v ňom trónia ozrutné výletné lode hneď vedľa zhluku malých rybárskych člnkov. Bohužiaľ, Bergen vie byť aj poriadne drahý, prehliadka fjordov loďou vás tu pokojne vyjde aj na niekoľko stoviek eur.

Bergen začínajú spoznávať aj Slováci. Lacné letenky do Bergenu najčastejšie kúpite z Viedne a Budapešti. Letieť priamo do Bergenu môžete vďaka šikovnému spojeniu aeroliniek Wizz Air, ktoré ponúka lety z Viedne, aj Budapešti. Z našich končín sa do Bergenu lieta najmä so spoločnosťami: Wizz Air, Norwegian, Austrian Airlines, Finnair, Scandinavian Airlines (SAS) a KLM/Air France.

Medzinárodné letisko Bergen Flesland sa nachádza približne dvadsať kilometrov od centra mesta Bergen. Je to druhé najrušnejšie letisko v Nórsku. Letisko síce nepatrí k tým najväčším, patrí za to k tým najnovším. Zatiaľ posledný z terminálov bol dokončený v tomto roku a ešte stále to tu vonia novotou.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bergene

Aké cestovné doklady potrebujem na cestu do Nórska?

Pre vstup do Nórska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča zobrať si so sebou aj platný cestovný pas. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

Kedy je ideálne počasie na cestu do Nórska?

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18 °C a najvyššou priemernou teplotou 22 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo -3 °C a s priemerným teplotným minimom -7 °C.

Kedy je teda dovolenka v Nórsku správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia máj až august. Nórsko je známe aj ako krajina polnočného slnka, kde počas leta je takmer neustále vidno. Najdlhšie dni sú práve v júni a júli. Naopak, počas zimy je takmer celý deň tma a fúka ostrý vietor.

Ceny v Bergene

Národnou menou je nórska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo po príchode do krajiny. Ak sa chcete vyhnúť vysokým výmenným poplatkom, zvážte výber peňazí z bankomatu priamo v Nórsku. V závislosti od podmienok vašej banky to môže byť výhodnejšou alternatívou.

Hľadáte hotel v Bergene? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán.

V apríli 2017 začala premávať na letisko aj električka z Bergenu, čo je skvelá alternatíva autobusovej doprave. Kým cesta autobusom trvá zhruba pol hodinky, električkou vám trasa zaberie len zhruba o 15 minút dlhšie. Za jednosmerný električkový lístok na druhú stranu zaplatíte 37 NOK (4 eurá), zatiaľ čo ten autobusový vás vyjde na 105 NOK (11,30 eur).

Či preferujete lacnejšie cestovné alebo naopak časovo úspornejšiu variantu je už potom čisto na vás. Ako autobusy, tak aj električky, vyrážajú v oboch smeroch približne v desaťminútových intervaloch a cestovanie je vďaka tomu hračka. Aj napriek tomu, že sme do Bergenu prišli práve v čase, keď tu prebiehali preteky majstrovstiev sveta v cyklistike, doprava fungovala úplne v poriadku, a nebol problém sa dostať do samotného centra.

Ak chcete z vášho výletu do Bergenu vyťažiť čo najviac, odporúčame náš bedeker z mesta Bergen. Ako si užiť Bergen čo najlacnejšie? Máme pre vás tipy a triky čo treba vidieť + 5 užitočných tipov.

Aktuálny čas v Bergene

V Bergene je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Bergene

10 zaujímavostí o Nórsku

1
Nórsko ako prvé predstavilo lososové sushi Japonsku v 80 rokoch
2
Keď v Nórsku vydáte knihu, vláda kúpi 1 000 výtlačkov a distribuuje ich do knižníc
3
V Nórsku je považovaný striptíz za formu umenia – kvôli odvádzaniu daní
4
Kráľ je nazývaný  “Nórsky kráľ” a nikdy nie “Kráľ Nórska” aby bolo zrejme, že kráľ patrí krajine a nie krajina kráľovi
5
Nórsko sa pôvodne volalo “Nordweg“, čo v preklade znamenalo “Severná cesta”
6
Všetci väzni v Nórsku majú vo svojich celách prístup k internetu
7
V roku 2008 Nóri udelili rytiersky titul tučniakovi
8
Nórske štátne vysoké školy sú zadarmo pre študentov z celého sveta
9
V Nórsku nájdete mestečko s názvom “Hell” (peklo)
10
Nórsko je najväčším vývozcom lososov na svete