Skip to main content

Lacné letenky Billund

Dánsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Billundu

Zaujímavé info o

Malé mestečko na juhu Jutského poloostrova v Dánsku je pre mnohých neznámou. S tým by však nesúhlasili fanúšikovia stavebnice Lego. V tomto mestečku sa totiž nachádza prvý Legoland, teda tématický park vytvorený priamo zo spomínanej stavebnice.

Zaujímavosťou je, že letisko v Billunde je druhé najrušnejšie v krajine, hneď po Kodani. Aj preto má letisko výborné autobusové spojenie priamo pri letisku. Dostanete sa odtiaľ do centra Billundu, i ďalších bližších či vzdialenejších miest v Dánsku. Ak sa rozhodnete ísť do Billundu z letiska pešo, sú to zhruba tri kilometre.

Lacné letenky do Billundu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air, bez prestupu možno letieť aj z Budapešti a Prahy s leteckou spoločnosťou Ryanair. Let trvá takmer 2 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Dánsku

Cestovné doklady do Dánska

Pre vstup do Dánska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

Počasie v Dánsku

Dánsko má najmenej extrémnu klímu spomedzi všetkých škandinávskych krajín. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 17 °C, ktorá avšak cez deň môže prekročiť aj 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 0 °C. Najviac prší v júni, ktorý v priemere zaznamenáva okolo 60 mm zrážok, čo nie je výrazne veľa. Počas leta je v meste veľké množstvo turistov. Ak preferujete menej zaplnené ulice, ideálnym časom na návštevu bude pre vás máj, jún alebo september.

Ceny v Dánsku

Národnou menou je dánska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo na mieste.

Hľadáte hotel v Dánsku? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Verejná doprava v mestách je veľmi kvalitná.

Šoférovanie v mestách komplikuje drahšie parkovné. Ak sa však rozhodnete preskúmať Dánsko vo vlastnej réžii, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Dánsku

V Dánsku je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Billunde

10 zaujímavostí o Dánsku

1
V Dánsku je pomer bicyklov k autám viac ako dvojnásobný
2
Dáni vypijú priemerne 4 kávy denne
3
Dánsko priamo hraničí iba s jednou krajinou, Nemeckom
4
V Dánsku sa nachádza viac prasiat ako samotných Dánov
5
Asi najznámejší Dán, rozprávkar Hans Christian Andersen napísal 24 rozprávok a všetky v posledných 3 rokoch svojho života
6
Najstaršou monarchiou na svete je práve tá Dánska, existuje už cez 1000 rokov
7
Názov Lego pochádza z Dánskeho “leg godt”, čo v preklade znamená ” hraj dobre.”
8
Bluetooth má meno po druhom kráľovi Dánska – Harald Bluetooth
9
Pri výbere mena pre dieťa v Dánsku existujú pravidlá, podľa ktorých sa obyvatelia musia riadiť
10
Gramotnosť v Dánsku je 99%