Skip to main content

Lacné letenky Dánsko

Dánsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Dánska

Zaujímavé info o Dánsku

Hľadáte lacnú letenku do Dánska? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Dánsku. Medzi najobľúbenejšie bulharské destinácie patrí Kodaň, Billund, Aarhus a Aalborg.

Do Dánska lietajú z Viedne Laudamotion a Wizz Air, z Budapešti Ryanair. Priamy let do Dánska trvá zhruba hodinu a pol.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Dánsku

Kodaň

Najčistejšia, najbezpečnejšia a najšťastnejšia. To sú len niektoré z prívlastkov, ktoré sa bežne používajú pri opise hlavného mesta Dánska – Kodane. Bránu do Škandinávie zdobia prekrásne kanály, úzke uličky a staré pestré domčeky.

Pôsobia takmer rozprávkovo. Ale to bude tým, že tu žil najznámejší rozprávkar všetkých dôb Hans Christian Andersen? Jeho fantazijné dedičstvo pripomína aj bronzová socha Malej morskej panny, ktorá sa stala symbolom mesta. Mnohé paláce a historické pamiatky, jedna z posledných kráľovských rodín sveta či pokus o vytvorenie slobodného mesta Christiana - Kodaň je nekonečná studnica inšpirácií, ktorá nezamŕza ani počas chladného počasia.

Kodaň začínajú spoznávať aj Slováci. Lacné letenky do Kodane najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo jeden a trištvrte hodiny. Z našich končín sa do Kodane lieta najmä so spoločnosťami Austrian Airlines, Norwegian Air, Ryanair či Lufthansa. Hlavným letiskom v Kodani je Letisko Kodaň – Copenhagen Airport.

Billund

Malé mestečko na juhu Jutského poloostrova v Dánsku je pre mnohých neznámou. S tým by však nesúhlasili fanúšikovia stavebnice Lego. V tomto mestečku sa totiž nachádza prvý Legoland, teda tématický park vytvorený priamo zo spomínanej stavebnice.

Zaujímavosťou je, že letisko v Billunde je druhé najrušnejšie v krajine, hneď po Kodani. Aj preto má letisko výborné autobusové spojenie priamo pri letisku. Dostanete sa odtiaľ do centra Billundu, i ďalších bližších či vzdialenejších miest v Dánsku. Ak sa rozhodnete ísť do Billundu z letiska pešo, sú to zhruba tri kilometre.

Lacné letenky do Billundu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air, bez prestupu možno letieť aj z Budapešti a Prahy s leteckou spoločnosťou Ryanair. Let trvá takmer 2 hodiny.

Užitočné info o Dánsku

Cestovné doklady do Dánska

Pre vstup do Dánska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

Počasie v Dánsku

Dánsko má najmenej extrémnu klímu spomedzi všetkých škandinávskych krajín. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 17 °C, ktorá avšak cez deň môže prekročiť aj 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 0 °C. Najviac prší v júni, ktorý v priemere zaznamenáva okolo 60 mm zrážok, čo nie je výrazne veľa. Počas leta je v meste veľké množstvo turistov. Ak preferujete menej zaplnené ulice, ideálnym časom na návštevu bude pre vás máj, jún alebo september.

Ceny v Dánsku

Národnou menou je dánska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo na mieste.

Hľadáte hotel v Dánsku? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Verejná doprava v mestách je veľmi kvalitná.

Šoférovanie v mestách komplikuje drahšie parkovné. Ak sa však rozhodnete preskúmať Dánsko vo vlastnej réžii, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Dánsku

V Dánsku je rovnaký čas ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Dánsku

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Dánska za posledný týždeň stála iba 20,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Dánska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Kodaň, Billund, Aarhus, Aalborg, Odense.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Dánsku je: 3.

10 zaujímavostí o Dánsku

1
V Dánsku je pomer bicyklov k autám viac ako dvojnásobný
2
Dáni vypijú priemerne 4 kávy denne
3
Dánsko priamo hraničí iba s jednou krajinou, Nemeckom
4
V Dánsku sa nachádza viac prasiat ako samotných Dánov
5
Asi najznámejší Dán, rozprávkar Hans Christian Andersen napísal 24 rozprávok a všetky v posledných 3 rokoch svojho života
6
Najstaršou monarchiou na svete je práve tá Dánska, existuje už cez 1000 rokov
7
Názov Lego pochádza z Dánskeho “leg godt”, čo v preklade znamená ” hraj dobre.”
8
Bluetooth má meno po druhom kráľovi Dánska – Harald Bluetooth
9
Pri výbere mena pre dieťa v Dánsku existujú pravidlá, podľa ktorých sa obyvatelia musia riadiť
10
Gramotnosť v Dánsku je 99%