Skip to main content

Lacné letenky Bordeaux

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bordeaux

Zaujímavé info o

Bordeaux patrí jednoznačne k najväčším historickým šperkom nielen Akvitánie, ale celého Francúzska. Napokon mesto je zapísané aj na zozname chránených pamiatok UNESCO a pochádzajú odtiaľ najkvalitnejšie vína sveta.

Bordeaux leží na rieke Garonne a jeho pôvod siaha hlboko do histórie (odhaduje sa na rok 1 pred našim letopočtom). Mesto prežilo veľa vojnových hrôz, kedy bolo najprv dobývané najrôznejšími okolitými kmeňmi a následne sa samo dostalo do náboženskej i občianskej vojny. Napríklad povestná bartolomejská noc si tu vyžiadala 300 obetí.

Medzi najvýznamnejšie míľniky jeho rozvoja patrí doba Karola Veľkého, ktorý z neho urobil hlavné mesto Akvitánska. V 13. až 15. storočí sa Bordeaux, politickým sobášom dcéry akvitánského vojvodu Eleonóry, dostalo pod anglickú nadvládu. V tom čase bolo dokonca považované za štvrté najvýznamnejšie mesto Anglicka. To zanechalo historické stopy, ktoré cítiť aj dodnes.

Bordeaux nie je tak obľúbené mesto ako Paríž či Nice, no rozhodne má čo ponúknuť aj Slovákom. Lacné letenky do Bordeaux najčastejšie rezervujete z Viedne či Budapešti. Práve Budapešť má ideálne spojenie bez prestup, vďaka priamej linke spoločnosti Wizz Air. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 2 hodina a 35 minút. S prestupom môžete letieť do Bordeaux najmä z Viedne, spoločnosťami KLM/Air France, SWISS, Lufthansa či Brussels Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bordeaux

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie v Bordeaux

V Bordeaux panuje priaznivé podnebie ovplyvnené Atlantickým oceánom a jeho teplým golfským prúdom, ktorý obteká Akvitánske pobrežia. Zimy sú mierne a miestami oblačné. Teplota tu dosahuje počas roka 5 °C až 28 °C. Zriedkakedy klesne pod 2 °C alebo vystúpi nad 30 °C. Najteplejšími mesiacmi sú jún až september, pričom najhorúcejšie vám bude v auguste, kedy teplota dosahuje priemerných 28-29 °C.

Kedy je teda dovolenka v Bordeaux tou správnou voľbou? Bordeaux s príjemnou stredomorskou klímou sa oplatí navštíviť takmer počas celého roka. Ak sa však rozhodnete navštíviť mesto v lete, uistite sa, že váš hotel má klimatizáciu a pripravte sa na nával turistov. Ak sa chcete vyhnúť náporu turistov a užiť si stále pekné počasie, ideálnym obdobím na návštevu bude marec-apríl a september-október.

Ceny v Bordeaux

Národnou menou je euro, peniaze pred cestou teda zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Bordeaux? Čím bližšie k pláži, tým je cena vyššia. Ubytovanie mimo pláže však môžete nájsť aj za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie v meste môže byť náročne kvôli častým dopravným zápcham a nedostatku parkovacích miest. Ak sa však rozhodnete preskúmať priľahlé okolie, auto sa vám rozhodne zíde. Odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Bordeaux

Bordeaux sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v Bordeaux

10 zaujímavostí o Francúzsku

1
Typická škótska sukňa, tzv. kilt, sa prvýkrát objavila vo Francúzsku. Kilt vynašli francúzski pastieri – uľahčovali si ním pohyb v močiaroch
2
1 z 5 ľudí vo Francúzsku zažíva depresiu. Práve to robí z Francúzska najviac depresívnu krajinu na svete
3
Francúzi milujú syry. Vo francúzskych obchodoch nájdete až neuveriteľných 1000 druhov rôznych syrov
4
K syru nerozlučne patrí aj víno. Francúzsko je jedným z najväčších producentov vína na svete. Krajina je hrdá na svojich 17 vínnych regiónov
5
V celom Paríži je iba jedna značka so znamením STOP
6
Sklenená pyramída, ktorá vytŕča z Louvre má vyjadrovať francúzsky obdiv k Egypťanom a ich jedinečnej starovekej kultúre
7
Každý Francúz za rok skonzumuje priemerne až 500 slimákov. Okrem slimákov nájdete na francúzskych tanieroch aj také „lahôdky“ ako žabacie stehienka či konské mäso
8
V roku 2012 bolo Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou na svete. Navštívilo ho 83 miliónov turistov
9
Paríž bol pôvodne Rímskym mestom s názvom „Lutetia“
10
Vo Francúzsku, sa môžete zosobášiť s mŕtvym človekom