Skip to main content

Lacné letenky Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bosny Hercegoviny

Zaujímavé info o Bosne Hercegovine

Zmes rôznych náboženstiev, dobrosrdeční domáci, úžasné scenérie. Bosna a Hercegovina patrí medzi najkrajšie a najlacnejšie destinácie Jadranu. Ak hľadáte lacné letenky do Bosny a Hercegoviny, na tejto stránke ich nájdete vždy.

Nie je to tradičná dovolenková destinácia. No či už sa rozhodnete pre historické a orientálne Sarajevo alebo vás to láka k soľným jazerám do Tuzly alebo si chcete oddýchnuť pri mori, Bosna a Hercegovina vás veľmi milo prekvapí.

Bosna a Hercegovina leží ako zakliesnená medzi Chorvátskom a Srbskom. Kedysi boli všetky tri krajiny súčasťou Juhoslávie a Uhorska, takže majú z veľkej časti spoločnú históriu a kultúru. Bosnia a Hercegovina má len krátke pobrežie pri Jadranskom mori, za to však veľmi krásne a každým rokom láka toto miesto viac a viac turistov.

Medzi obľúbené mestá patrí aj historický Mostar, so svojim známym vysoko položeným mostom, z ktorého denne skáču odvážny muži do rieky pod ním.

Lacné letenky do Bosny a Herceginy si môžete rezervovať najjednoduchšie s odletmi z Viedne a Budapešti. Do Bosny lietajú z našich končín nízkonákladové letecké spoločnosti Wizzair a Ryanair.

Viac Zobraziť menej

Top mestá Bosne Hercegovine

Sarajevo

Keď sa povie Sarajevo, väčšina z nás si predstaví vojnovú zónu alebo atentát na Františka Ferdinanda d’Este. Niekto si možno spomenie aj na Zimnú olympiádu v roku 1984. Hlavné mesto Bosny a Hercegoviny nepochybne je nádherný kúsok Orientu na Jadrane a nemalo by ste ho vynechať.

Sarajevo sa skladá zo štyroch častí. Staré mesto, Centrum, Nové mesto a Nové Sarajevo. Miešajú sa tu rôzne kultúry i náboženstvá, narazíte tu na mešity, ortodoxné kostoly, katedrály i synagógy. A celé Sarajevo je navyše obklopené nádhernými horami.

Lacné letenky do Sarajeva viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Sarajeva z Viedne prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a trvá 55 minút. S jedným prestupom sa sem dostanete aj s aerolinkami Air Serbia alebo napríklad aj Turkish Airlines.

Tuzla

Tuzla nie je destinácia, ktorá by lákala tisíce turistov. Je to však výborné miesto pre tých, ktorých lákajú menej tradičné destinácie. Pokojne vám na návštevu Tuzly vystačí jeden víkend a zažijete toho pomerne veľa.

Oblasť okolo Tuzly bola objavená už pred 6000 rokmi a od obdobia Rímskej ríše je oblasť obývaná permanentne. Vďaka tomu patrí k najstaršie osídleným mestám v Európe. Tuzla bola v minulosti súčasťou Osmanskej ríše, ale aj Rakúsko-Uhorska. V blízkosti mesta Tuzla sa nachádzajú jazerá Pannonica, ktoré vďaka slanej vode pripomínajú malé more. Kedysi sa využívali na ťažbu soli a tej je venované aj neďaleké múzeum.

Víkend v Tuzle, to je aj kávička na korze v centre, ochutnávka miestnych pív, ale pokojne aj výlet na pevnosť Srebrenik, ktorá je vzdialená približne hodinu cesty autom od Tuzly. Milujete nočný život? Potom sa vyberte na niektorú z diskoték v Tuzle, kde sa tak ako kedysi, aj teraz stretáva veľké množstvo mladých ľudí.

Lacné letenky do Tuzly viete rezervovať z Bratislavy i Viedne. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air. Trvá hodinu a pätnásť minút. Letisko je od historického centra vzdialené zhruba 20 minút jazdy autom.

Užitočné informácie o Bosne a Hercegovine

Cestovné doklady do Bosny a Hercegoviny

Na vstup do Bosny a Hercegoviny nepotrebujete cestovný pas. Postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť aj 6 mesiacov po návrate z krajiny. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Bosne a Hercegovine

Horúce letá a chladné zimy. Pobrežiu dominuje v lete tropickejšie podnebie a zimy miernejšie, kým v horých sú zimy mrazivé a dlhé. Ideálnym obdobím pre návštevu Bosny a Hercegoviny sú preto letné mesiace.

Ceny v Bosne a Hercegovine

Oficiálnym platidlom v Bosne a Hercegovine je Bosnianska marka.

Pre Slovákov je Bosna a Hercegovina veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu zhruba o polovicu nižšie, ako v našich končinách.

Ceny ubytovania v Bosne a Hercegovine sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 9 eur na noc. V Sarajeve nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si okolie Bosny a Hercegoviny, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Bosne a Hercegovine

V Bosne a Hercegovine je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Bosny a Hercegoviny

Pri vstupe do Bosny a Hercegoviny nie je žiadne očkovanie povinné.

Letecké zaujímavosti o Bosne Hercegovine

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Bosny Hercegoviny za posledný týždeň stála iba 31,00 €?

10 zaujímavostí o Bosne a Hercegovine

1
Pôvod mena Bosna sa odvodzuje od rieky Bosny, ktorá tečie srdcom krajiny
2
Sarajevo prezývajú aj Jeruzalemom Európy. V jednej štvrti nájdete blízko seba mešitu, katolícky kostol, pravoslávny kostol a synagógu
3
Bosna a Hercegovina má troch prezidentov, teda tzv. trojčlenné predsedníctvo Bosny a Hercegoviny
4
Národným kvetom je zlatá bosnianska ľalia
5
Sarajevský filmový festival je najväčším filmovým festivalom v juhovýchodnej Európe
6
Obyvatelia Bosny sa skladajú z troch národností: Bosniaci (polovica), Bosnianski Srbi (30 %) a Bosnianski Chorváti (15 %)
7
Prvá električka v Európe jazdila práve v Sarajeve
8
Rozloha Bosny a Hercegoviny je takmer rovnaká ako rozloha Slovenska
9
Ešte v roku 1984 sa v bývalej Juhoslávii uskutočnili zimné olympijské hry. Bola to prvá zimná olympiáda v socialistickej krajine
10
Bosna má len jediné mesto, ktoré má more a pláž na Jadrane. Ide o prímorské mesto Neum.