Skip to main content

Lacné letenky Srbsko

Srbsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Srbska

Zaujímavé info o

Na jednej strane hlučné a rozvíjajúce sa mestá, na druhej strane krásna a bohatá príroda, ktorú nájdete na väčšine územia - v národných parkoch a prírodných rezerváciách. Z čias minulých tu môžete nájsť množstvo historických artefaktov - najmä z čias Rímskeho impéria.

Srbsko je jedným z potomkov Juhoslávie. Do dejín sa tiež zapísalo krvavou vojnou z minulého storočia, dnes je tu však už všetko inak a najmä mladá generácia mení Srbsko na veľmi atraktívnu destináciu Balkánu.

Lacné letenky do Srbska viete rezervovať aj z našich končín. Z Viedne a Prahy lieta do Belehradu spoločnosť Air Serbia, z Viedne potom ešte aj Austrian Airlines a do mestečka Niš sa viete dostať aj lowcostovými aerolinkami ako Ryanair (Bratislava) a Wizz Air (Viedeň).

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Belehrad

Mohli ste o ňom v posledných mesiacoch počuť ako o „novom Berlíne“. Belehrad sa rozvinul do vibrujúceho balkánskeho mesta, známeho vďaka neskrotnému nočnému životu, rozkvitajúcemu umeniu a variujúcej dizajnovej scéne.

Zabudnúť by sme však nemali ani na bohatú belehradskú históriu, ktorá toto mesto kreovala stovkami rokov. Nasmerujte svoje kroky do starovekej pevnosti Beogradska Tvrđava, ležiacej na sútoku rieky Sáva a Dunaj.

Lacné letenky do Belehradu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie má letisko Viedeň vďaka priamy linkám spoločností Austrian Airlines a Air Serbia. Priamy let do Belehradu trvá približne hodinu. Z Budapešti viete do Belehradu letieť spoločnosťou Belavia a z Prahy lieta takisto spomínaná Air Serbia.

Niš

Belehrad to síce nie je, no do Srbska sa viete veľmi rýchlo prepaviť z bratislavského a viedenského letisku priamo do srbského mesta Niš.

Niš sa nachádza na juhu Srbska a má veľmi bohatú a turbulentnú históriu. Patrí medzi najstaršie balkánske mestá a je považovaný za bránu medzi východom a západom krajiny. Pýši sa napríklad aj narodením byzantského cisára Konštantína Veľkého!

Pri návšteve Nišu nevynechajte Nišskú pevnosť, Vežu lebiek, Medijanu, koncentračný tábor Červeného kríža či neďaleké pohorie Suva Planina.

Lacné letenky do Nišu viete rezervovať z Bratislavy a Viedne. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair a Wizz Air. Trvá hodinu a pol.

Priština

Priština si zachovala orientálny ráz, ale intenzívne modernizácia za socialistickej Juhoslávie kompletne zmenila vzhľad mesta. Staré úzke kamenné uličky a hlinené domčeky boli zničené a na ich mieste vyrástli moderné stavby a široké bulváry.

Najpopulárnejšie lokality Prištiny sú Kurrizi v štvrti Dardania a Qafa blízko centra.

Priština je hlavným a najväčším mestom Kosova, slúži ako administratívne, ekonomické a kultúrne centrum krajiny. História Prištiny však siaha až do praveku! Archeologické vykopávky objavili stopy po osídlení z doby neolitu.

Lacné letenky do Prištiny viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Prištiny zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines z Viedne. Bez prestupu možno letieť aj z Budapešti, priamu linku má aj Wizz Air.

Užitočné info o Srbsku

Cestovné doklady do Srbska

Na vstup do Srbska nepotrebujete cestovný pas. Postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť 1 mesiac po návrate z krajiny. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Srbsku

Na podnebie Srbska významne vplýva jeho kontinentálna poloha. Preto je počasie bohaté na dažde. Priemerné ročné zrážky sú 500 mm, na horách od 800 až do1600 mm. Stredné teploty v letných mesiacoch sú v nížinách okolo 22° C a v zimných mesiacoch okolo 0° C až –2° C.

Kedy teda cestovať do Srbska? Najlepšie počasie budete mať od mája do septembra.

Ceny v Srbsku

Oficiálnym platidlom v Srbsku je srbský dinár.

Pre Slovákov je Srbsko veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu zhruba o polovicu nižšie, ako v našich končinách.

Ceny ubytovania v Srbsku sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 5 eur na noc. V Belehrade nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj veľmi jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Srbsko na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Srbsku

V Srbsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Srbska

Pri vstupe do Srbska nie je žiadne očkovanie povinné.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Srbska za posledný týždeň stála iba 29,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Srbska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Belehrad, Niš, Priština, Pancevo, Novi Sad.

10 zaujímavostí o Srbsku

1
Belehrad je jedno z najstarších miest Európy, archeologické výkopy potvrdili, že na území dnešnej metropoly Srbska sa nachádzali osady už pred 7000 rokmi
2
Skoro to isté platí aj jahodách. Srbsko je jedným z najväčších svetových producentov jahôd, ročne ich vypestuje viac než 68-tisíc ton
3
Srbsko má najhlbšiu roklinu v Európe, volá sa Đerdapská roklina a preteká ňou Dunaj
4
Až 18 rímskych cisárov uzrelo svetlo sveta na území dnešného Srbska, z nich najznámejší Konštantín I. Veľký
5
Đavolja Varoš resp. Diablovo mesto je skalné zoskupenie na juhu Srbska - ide o 2 až 15 metrov vysoké piliere vyčnievajúce zo zeme, ktoré vznikli silnou eróziou
6
Srbsko je najväčším vývozcom malín, pochádza odtiaľto až 30 % z celkovej produkcie
7
Prvý satelitný prenos (1963) medzi Európou a Severnou Amerikou poslal tisíce kilometrov ponad oceán obraz fresky Bieleho anjela zo steny srbského kláštora Mileševa
8
Srbské slovo vampír pozná a používa celý svet, aj keď ide o vymyslenú postavu
9
Katedrála svätého Sávu je najväčším pravoslávnym chrámom na Balkáne a celkovo jedným z najväčších na svete
10
Srbsko dalo svetu aj jedného z najväčších géniusov, Nikolu Teslu