Skip to main content

Lacné letenky Brémy

Nemecko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Brém

Zaujímavé info o Brémach

Na severe Nemecka nájdete malebné mesto Brémy, kde sa objavovanie pamiatok skutočne spája so zážitkom z nakupovania. Historické ulice starého mesta lákajú na luxusné a lifestyle módne značky, ktoré spestria a oživia váš šatník.

Brémy majú mnoho tvárí. Staronemecké mesto je srdcom severozápadného Nemecka a domovom svetoznámych mestských hudobníkov z Brém. Občania Brém sú hrdí na dlhoročnú tradíciu mesta.

V súčasnosti už mesto spája tradíciu a kozmopolitný životný štýl. Môžete si vychutnať kávu v Gute Stube, v časti mesta v okolí námestia s nádhernou radnicou alebo popíjať vychladené pivo na nábreží Schlachte. Mesto má veľa zákutí na potulky, vrátane najstaršej štvrti Schnoor alebo neobvyklej architektúry na elegantnej Böttcherstraße.

Pri brehoch rieky sa obyvatelia Brém v lete schádzajú na Breminale, veľkom festivale pri rieke a odvážni akrobati prichádzajú na pouličné predstavenie La Strada. Ďalším veľkým pozitívom Brém je, že sú zelené! Mesto žije krásnymi parkami a záhradami a má veľa zelene. Práve vďaka tomu je mesto ideálnym miestom na jazdu na bicykli. Brémy sú tiež známe svojimi kulinárskymi špecialitami. Od vynikajúcich čokolád a jemných vín až po plnohodnotnú kávu a osviežujúce pivo.

Lacné letenky do Brém viete rezervovať najmä z Viedne. Priame letecké spojenie prevádzkuje od roku 2019 nízkonákladový prepravca Wizz Air.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Nemecku

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Nemecku

Nemecko leží v oblasti západoeurópskeho mierneho a vlhkého podnebia s prejavujúcimi sa vplyvmi kontinentálneho podnebia následkom väčšej vzdialenosti východných častí od oceánu. Jar je tu krátka, leto teplé, pri pobreží je v lete relatívne chladnejšie ako vo vnútrozemí. Zimy sú dlhé a chladné.

Ceny v Nemecku

Ceny v Nemecku a najmä vo veľkomestách ako Berlín či Mníchov možno považovať za vyššie ako je európsky priemer. Káva vás vyjde na dve eurá, pivo na tri. Za obed resp. večeru pre dvoch zaplatíte v priemere štyridsať eur.

Ubytovanie v nemeckých mestách, ale i vidieku je mimoriadne pestré. Možno si vyberať zo širokej ponuky luxusných hotelov, ale aj lacných hostelov či apartmánov. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána.

Mestskú hromadnú dopravu vo väčších mestách tvorí najmä metro a vlakové drahy, autobusy a električky. Ak si chcete požičať auto a preskúmať Nemecko na vlastnú päsť, môžete tak urobiť už od pár desiatok eur.

Aktuálny čas v Nemecku

V Nemecku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Brémach

10 zaujímavostí o Nemecku

1
Nemcom patrí druhé miesto na svete v konzumácií piva na obyvateľa
2
Nemecko disponuje najväčším počtom zoologických záhrad na svete, je ich až 400
3
Berlín je deväťkrát vačší ako Paríž a má viac mostov ako Benátky
4
Prvý magazín na svete vyšiel v Nemecku v roku 1663
5
V Nemecku je nezákonné ak vám na diaľnici dôjde benzín
6
Prvý Oktoberfest bola svadobná slávnosť bavorského princa Ludwiga
7
Nemecko v roku 1916 prijalo letný čas spolu s Rakúskom medzi prvými krajinami na svete
8
Hamburgery dostali svoje meno po meste Hamburg, v Nemecku
9
S 81 miliónom obyvateľov, má Nemecko najväčšiu populáciu v Európskej únii.
10
V nemeckom mestečku Ulm sa nachádza najvyššia katedrála na svete