Skip to main content

Lacné letenky Nemecko

Akciové letenky do Nemecka

Zaujímavé info o Nemecku

Hľadáte lacnú letenku do Nemecka? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, prípadne sa poistiť pred cestou do Nemecka.

Od pulzujúcich miest s bláznivým nočným životom, cez regióny s priam nedotknutou prírodou, špičkový futbal, výborné jedlo až po kultúrne akcie a kus jedinečnej histórie. Nemecko je plné skvelých miest a najradšej na nich máme, že každé je úplne iné. Romantické zámky, industriálne pamiatky, tajomné parky a záhrady, divoká a nedotknutá príroda. Nemecko má niečo pre každého.

Berlín, Kolín nad Rýnom, Frankfurt, Mníchov, Düsseldorf. Ak hľadáte lacné letenky do Nemecka, na tejto stránke nájdete vždy tie s najlepšou cenovkou a s odletom z najbližších letísk. Lacné letenky do Nemecka zoženiete v každom ročnom období, z väčšiny okolitých letísk, či už sa jedná o Bratislavu, Budapešť alebo Viedeň.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Nemecku

Berlín

Hľadáte lacnú letenku do Berlína? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, prípadne poistiť sa pred cestou do Berlína, hlavného mesta Nemecka.

Berlín je považovaný za jednu z najzelenejších metropol Európy. Kreatívne srdce Nemecka sa hrdo rozkladá sa na brehoch rieky Sprévy, ktoré prepája viac mostov, ako nájdete v samotných Benátkach.

Mesto plné kontrastov láka tak milovníkov histórie, ako aj fanúšikov netradičnej zábavy. Zvyšky Berlínskeho múru v East Side Gallery vám pripomenú históriu studenej vojny.

V noci tu však počujete hlasnú hudbu ozývajúcu sa z neďalekých industriálnych budov, kde práve prebieha nejaká divoká párty.

Na jednej strane vás v Berlíne ohromia obrovské historické budovy či majestátny Múzejný ostrov, na druhej strane tu uvidíte množstvo alternatívnych ľudí, ktorí si popíjajú organickú kávičku v trendy štvrtiach ako Kreuzberg či Friedrichshain.

K tomu pridajte šmrnc hipsterstva a korenistej exotiky, ktorou dýcha rozkvitajúca turecká štvrť Neukölln, a pochopíte, že v Berlíne prosto nie je čas na nudu.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Berlína z Bratislavy už síce nerezervujete, lebo pravidelná linka spoločnosti Ryanair bola zrušená, no letieť možno priamo aj z Viedne či Budapešti. Let trvá jednu hodinu a 15 minút. Najlacnejšie spojenie z Viedne ponúka Easyjet, ktorý lieta na letisko Berlin Schönefeld Airport. Hlavným letiskom spoločnosti Air Berlin je Berlin Tegel Airport.

Frankfurt

Frankfurt nad Mohanom sa nachádza na juhu nemeckého Hesenska. Lesk ocele, skla a betónu oslní už zďaleka. Frankfurt je totiž úplne iný ako bežné nemecké mestá. Finančné centrum Európy, jedna z najväčších búrz sveta a významný dopravný uzol demonštruje svoje výsadné postavenie honosnými mrakodrapmi.

Práve vďaka mrakodrapom a polohe na rieke Mohan (po nemecky Main) si Frankfurt vyslúžil prezývku Mainhattan. Napriek tomu, že mesto vonia skutočne obrovskými peniazmi, Frankfurt si miestami zachoval tradičný šarm, najmä v podobe starých lokálov, v ktorých môžete okúsiť tradičné jablkové víno.

Nájdete tu aj množstvo múzeí a parkov. Pri predĺženom víkende v meste isto oceníte i to, že Frankfurt nie je zaplavený turistami ako iné známe nemecké destinácie.

Frankfurt je často navštevovaný aj našincami. Lacné letenky do Frankfurtu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti, Prahy, ako aj z Košíc. Lety sú zvyčajne buď priame, alebo s jedným prestupom. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne jeden a pol hodiny.

Lety do Frankfurtu prevádzkujú z vyššie uvedených odletových miest obvykle letecké spoločnosti: Lufthansa, Austrian Airlines, Wizz Air, Swiss International Air Lines a LOT Polish Airlines. Z našich končín do Frankfurtu lieta na letisko Frankfurt International Airport, ktoré je vzdialené približne 12 km od mesta, ako aj na letisko Frankfurt Hahn, ktoré je vzdialené okolo 120 km od Frankfurtu.

Mníchov

Na čo všetko si spomeniete, ak sa povie Mníchov? Pivo, klobása, Oktoberfest a slávny futbalový klub Bayern? Áno. Presne to je Mníchov. Avšak tí, ktorí ho už navštívili vedia, že toto mesto ponúka výrazne viac. Bohatá história, nádherná architektúra, kultúra a mesto s charizmou.

Aj keď mnohí Mníchov vnímajú len ako prestupovú stanicu, bavorská metropola si zaslúži rovnakú pozornosť, ako iné veľkomestá Európy. Mesto je pre Slovákov veľmi ľahko dostupné a láka stále viac. Je tretím najväčším mestom Nemecka a zároveň mestom s najväčšou hustotou osídlenia.

Umenie v Mníchove dodnes patrí medzi to najlepšie v Európe. Svedčí o tom aj Akadémia výtvarných umení, ktorá patrí k najlepším v Európe. Nájdete tu množstvo múzeí svetového formátu a napríklad aj jednu z najväčších svetových galérií - Alte Pinakothek.

Lacné letenky do Mníchova viete rezervovať z Košíc, Viedne, Budapešti i Prahy. Veľmi obľúbené spojenie medzi Viedňou a Mníchovom zabezpečuje Austrian Airlines - ide o priamy let do Mníchova v trvaní 60 minút. Rovnako komfortný let bez prestupu zabezpečuje Lufthansa aj z Budapešti či Prahy. Z Košíc možno do Mníchova letieť vďaka novej linke spoločnosti Eurowings. Do Mníchova sa dá z našich končín cestovať pomerne komfortne aj vlakom či dokonca autom, je to pár hodín cesty.

Düsseldorf

Jedno z troch miest s najvyššou životnou úrovňou v Nemecku a obľúbená prestupová stanica Európanov na cestách do celého sveta. Düsseldorf vás po príchode privíta svojim moderným kabátom, avšak ani o históriu nie je núdza.

Düsseldorf spolu s Mníchovom a Frankfurtom nad Mohanom patrí medzi tri najkvalitnejšie mestá na svete. Turistov zaujme najmä živé staré mesto, ktoré môže pripomínať Bratislavu. Nájdete tu na relatívne malej ploche množstvo kvalitných reštaurácií, barov a krčmičiek. Určite si nenechajte ujsť možnost ochutnať najznámejšie vestfalské kvasené pivo Altbier. Ďalej si vyhraďte čas a navštívte múzeá a galérie svetových mien, kde sa nachádzajú exponáty takých umelcov ako Picasso, Dalí, Warhol či Rubens.

Lacné letenky do Düsseldorfu viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Düsseldorfu zabezpečujú letecké spoločnosti Austrian Airlines, Eurowings a ČSA resp. Smartwings. Priamy let trvá približne hodinu a pätnásť minút.

Ďalšie mestá
Kolín nad Rýnom

Kochať sa môžet fascinujúcou históriou, ikonickým kolínskym Dómom či nádhernou architektúrou. Pre tých, ktorí si budú chcieť svoj pobyt v Nemecku rozšíriť ponúka rieka Rýn hneď niekoľko námetov: Düsseldorf s atraktívnymi možnosťami nočnej zábavy či nákupmi alebo Bonn, rodisko svetoznámeho skladateľa Ludwiga van Beethovena. Kolín nad Rýnom vás chytí za srdce, je to jedno z najkrajších miest Nemecka.

Nič nie je pre toto mesto viac typickejšie ako majestátna katedrála pri rieke Rýn, ktorá formuje panorámu mesta už od roku 1248. Bola postavená v gotickom štýle a do roku 1880 bola dokonca najvyššou stavbou na svete!

Pre tých, ktorí hľadajú viac uvoľnenej zábavy môžeme opäť len odporučiť Kolín. Je plný študentov, dobrých párty, štýlových reštaurácií a veľmi populárne sú tu karnevaly. Keď budete chcieť vymeniť ruch a zábavu za niečo kľudnejšie, jednoducho sa vyberiete do známeho múzea, kde sú vystavené kúsky od Picassa, Warhola či Lichtensteina. Kolín je veľmi trendy a doslova žije!

Lacné letenky do Kolína nad Rýnom viete rezervovať najmä z Viedne a Budapešti. Priamy let do Kolína zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a Eurowings. Trvá približne hodinu a tridsaťpäť minút.

Münster

Münster je nemecké mesto nachádzajúce sa v severnej časti spolkovej krajiiny Severné Porýnie-Vestfálsko. Mesto sa do svetových dejín zapísalo podpisom Vestfálskeho mieru v roku 1648, ktorý ukončil Tridsaťročnú vojnu.

Mesto koncom deväťdesiatych rokov značne rozkvetlo, veď ešte v roku 2004 získalo ocenenie „Lebenswerteste Stadt der Welt“ teda v preklade mesto, kde sa najlepšie žije. A to bolo počas 2. svetovej vojny z 90% totálne zničené!

Súčasnú tvár mesta udávajú najmä študenti, Münster je domovom tretej najväčšej univerzity v Nemecku. Aj preto tu nájdete množstvo nočných klubov a poteší vás aj množstvo cyklochodníčkov, ktoré prepletajú takmer celé mesto.

Lacné letenky do mesta Münster viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Münsteru zabezpečuje letecká spoločnosť Lauda.

Užitočné info o Nemecku

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Nemecku

Nemecko leží v oblasti západoeurópskeho mierneho a vlhkého podnebia s prejavujúcimi sa vplyvmi kontinentálneho podnebia následkom väčšej vzdialenosti východných častí od oceánu. Jar je tu krátka, leto teplé, pri pobreží je v lete relatívne chladnejšie ako vo vnútrozemí. Zimy sú dlhé a chladné.

Ceny v Nemecku

Ceny v Nemecku a najmä vo veľkomestách ako Berlín či Mníchov možno považovať za vyššie ako je európsky priemer. Káva vás vyjde na dve eurá, pivo na tri. Za obed resp. večeru pre dvoch zaplatíte v priemere štyridsať eur.

Ubytovanie v nemeckých mestách, ale i vidieku je mimoriadne pestré. Možno si vyberať zo širokej ponuky luxusných hotelov, ale aj lacných hostelov či apartmánov. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána.

Mestskú hromadnú dopravu vo väčších mestách tvorí najmä metro a vlakové drahy, autobusy a električky. Ak si chcete požičať auto a preskúmať Nemecko na vlastnú päsť, môžete tak urobiť už od pár desiatok eur.

Aktuálny čas v Nemecku

V Nemecku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Letecké štatistiky o Nemecku

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Nemecka za posledný týždeň stála iba 26,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Nemecka, odporúčame vám navštíviť mestá ako Berlín, Frankfurt, Mníchov, Düsseldorf, Kolín Nad Rýnom.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Nemecku je: 14.

10 zaujímavostí o Nemecku

1
Nemcom patrí druhé miesto na svete v konzumácií piva na obyvateľa
2
Nemecko disponuje najväčším počtom zoologických záhrad na svete, je ich až 400
3
Berlín je deväťkrát vačší ako Paríž a má viac mostov ako Benátky
4
Prvý magazín na svete vyšiel v Nemecku v roku 1663
5
V Nemecku je nezákonné ak vám na diaľnici dôjde benzín
6
Prvý Oktoberfest bola svadobná slávnosť bavorského princa Ludwiga
7
Nemecko v roku 1916 prijalo letný čas spolu s Rakúskom medzi prvými krajinami na svete
8
Hamburgery dostali svoje meno po meste Hamburg, v Nemecku
9
S 81 miliónom obyvateľov, má Nemecko najväčšiu populáciu v Európskej únii.
10
V nemeckom mestečku Ulm sa nachádza najvyššia katedrála na svete