Skip to main content

Lacné letenky Brindisi

Taliansko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Brindisi

Zaujímavé info o Brindisi

Ak sa rok chcete vybrať na dovolenku a milujete juh Talianska, jednou z mnohých možností je mestečko Brindisi. Medzi turistami je známe skôr ako prestupné prístavné mesto, no v skutočnosti však toho ponúka mnoho a vo vzduchu možno cítiť jeho dôležitú historiiu.

Prístavné mesto obmývané Jadranským morom za sebou ťahá dosť dôležitú a spletitú históriu. Hovorí sa, že mesto Brindisi založil bájny hrdina Diomedes, potom ho okupovali kolonisti z Grécka, ale len do tej doby, než si ho podmanili Rimania. Neskôr sa dostalo aj do rúk Byzantskej ríše. Na chvíľu ho mali aj Benátčania, Španieli, Francúzi i Rakúšania. Mesto je známe aj tým, že tadiaľ prechádzala Krížová výprava alebo že sa tu vylodila slávna Kleopatra, keď prišla navštíviť Caesara.

V prístavnom meste Brindisi končila aj jedna z prvých "diaľnic na svete" - Via Appia, ktorá začínala za mestskými hradbami Ríma a viedla do 195 kilometrov vzdialeného mesta Capua v Kampánii, kde sa napojila na ďalšiu cestu Via Latina.

Neskôr bola predĺžená až do prístavu Brindisi, kde dnes môžete zhliadnuť povestný stĺp Colonne Romane – kde Via Appia končila. Miestny prístav bol v minulosti oveľa dôležitejší než je teraz - predstavoval hlavné obchodnú tepnu. Dnes v ňom najčastejšie prestupujú turisti na trajekty mieriace do Grécka.

Mesto je priam stvorené pre dlhé prechádzky. Počas nich môžete obdivovať kostoly, chrámy, fontány a najrôznejšie monumenty. Ako prvý vás privíta Aragónsky hrad, potom aj hrad Castello Svevo, ktorý bol domovom pre mnohých panovníkov. Za návštevu rozhodne stojí aj chránený prírodný park Torre Guaceto, ktorý leží 15 kilometrov severne od Brindisi. Čaká tam na vás nádherná nedotknutá príroda.

Brindisi nie je v našich končinách príliš známou lokalitou. Avšak nová linka leteckej spoločnosti Laudamotion (Ryanair) otvorila nové možnosti aj Slovákom, ktorý môžu na juh Talianska lietať bez prestupu z Viedne. Lacné letenky do Brindisi teda najčastejšie rezervujete z Viedne, prípadne z Budapešti, odkiaľ lieta Alitalia s jedným prestupom.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Brindisi

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Talianska?

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Aké je počasie v Taliansku?

Podnebie Talianska je veľmi rozmanité. Severnú časť ovplyvňujú Alpy. Podnebie je vysokohorské s teplotami, ktoré v zime klesajú výrazne pod bod mrazu. Postupne prechádza do mierneho, kontinentálneho až po subtropické stredomorské podnebie na juhu krajiny.

Južný výbežok polostrova vybieha do Stredozemného mora a takmer dosahuje úroveň afrického kontinentu. Z Afriky prichádza suchý a horúci vzduch s teplotami, ktoré sa v lete šplhajú až k 40ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou dennou teplotou 30ºC.

Aké sú ceny v Taliansku? Je Taliansko drahšie ako Slovensko?

Národným platidlom je, rovnako ako na Slovensku, euro. Ceny v Taliansku sú o niečo vyššie ako na Slovensku.

Vo veľkých obchodných reťazcoch však nakúpite lacnejšie (a kvalitnejšie) ako u nás. Je tu pomerne husto zastúpená sieť lacných supermarketov ako Coop, Lidl a Penny Market.

Hľadáte lacné ubytovanie v Taliansku? Cena ubytovania sa samozrejme odvíja od toho, či chcete bývať v 4-5* hoteli, alebo vám bude stačiť ubytovanie v skromnejšom apartmáne či hoteli s menej hviezdičkami. Slnečné Taliansko je vyhľadávanou destináciou nielen pre letnú, ale aj zimnú dovolenku.

Ubytovanie v apartmánoch v talianskych zimných strediskách, alebo rekreačné domy a vily v prímorských letoviskách, sú častou voľbou dovolenky mnohých turistov. Vybrať si však môžete aj luxusné hotely či apartmány za veľmi dostupné ceny. Ubytovanie si viete porovnať aj priamo cez Pelikan.sk, počas hlavnej sezóny viete rezervovať ubytovanie na jednu noc od 10 eur.

Aký je aktuálny čas v Taliansku?

V Taliansku je rovnaký čas ako na Slovensku, sme totiž v rovnakom časovom pásme.

Letecké zaujímavosti o Brindisi

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Brindisi za posledný týždeň stála iba 53,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Brindisi je: 0.

Tipy, čo treba vidieť v Brindisi

10 zaujímavostí o Taliansku

1
Do najznámejšej fontány v Ríme - fontány di Trevi - nahádžu turisti denne približne 3000 eur. Peniaze sú na konci dňa z fontány vyzbierané a idú na charitu
2
V Taliansku sa nachádzajú jediné tri aktívne sopky v Európe – Etna, Stromboli a Vezuv
3
Rozprávka Pinocchio bola prvýkrát publikovaná v talianskych novinách
4
Názov Taliansko pochádza z gréckeho slova Italos
5
Taliansko je najväčším exportérom vín na svete
6
Taliansko je štátom iba 153 rokov
7
Pizza bola prvýkrát upečená v Neapole v roku 1860
8
Cestoviny ako potravina sa v Taliansku využívajú už od 4. storočia p.n.l.
9
Taliansko je štvrtou najnavštevovanejšou krajinou na svete
10
Ročne vypijú Taliani 14 biliónov šálok espressa. Každý Talian spotrebuje za rok 3,7 kilogramu kávy