Skip to main content

Lacné letenky Burgas

Bulharsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Burgasu

Zaujímavé info o Burgase

Burgas je piate najväčšie mesto Bulharska s počtom obyvateľov cca 212 000. Nájdete tu aj druhý najväčší prístav v Bulharsku. Mesto je cenovo prístupné a večer veľmi živé turistické letovisko s množstvom kaviarničiek, reštaurácií, či kostolíkov.

Najdôležitejšie z pohľadu turizmu je medzinárodné letisko, nakoľko do Burgasu prilietajú dovolenkári cestujúci na juh Bulharska do ďalších stredísk ako Kiten, Nesebar, Primorsko či Slnečné pobrežie. Súčasné centrum Burgasu je pre Slovákov skutočne atraktívne a jeho tepnou sa stal bulvár Alexandrovska vedúci z južného autobusového nádražia smerom na sever.

Burgas ani tak neláka na historické pamiatky, ako skôr na kvalitný a intenzívny nočný život. Nachádza sa tu množstvo výborných reštaurácií s tradičnými bulharskými dobrotami a jedlom od výmyslu sveta lahodiacim niekedy netradičným turistických chúťkam. Je tu takisto množstvo múzeí a kostolov.

Lacné letenky do Burgasu viete rezervovať najmä z Bratislavy a Košíc. Priamy let trvá približne dve a pol hodiny. Slováci lietajú do Bulharska najradšej s leteckými spoločnosťami Smartwings, Ryanair, alebo charterovými letmi cestovných kancelárií.

Hlavné medzinárodné letisko v Burgase alebo staršie je letisko na juhovýchode krajiny a druhé najväčšie letisko v krajine. Od Burgasu je vzdialené takmer 10 km juhovýchodne, v mestskej časti Sarafovo.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Burgase

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Bulharska?

Do Bulharska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti však musia mať vlastný cestovný pas.

✔️ Aké je počasie v Burgase?

Bulharsko má veľmi podobné počasie tomu slovenskémul. Pre túto krajinu sú typické príjemné letá s teplotami pohybujúcimi sa mierne pod 30ºC. Najviac turistov mieri na pobrežie Čierneho mora, kde sú priaznivé podmienky na kúpanie a voda v mori stúpne v auguste až na 25ºC.

Leto v Bulharsku vie byť poriadne horúce. Slnečné a teplé počasie s priemernou teplotou 23°C trvá od apríla do septembra. V lete dosahuje najvyššia denná teplota 34°C. V silnom južnom prúdení tropického vzduchu býva teplejšie vo vnútrozemí krajiny ako na pobreží. Teplota vody Čierneho mora od júna do septembra má v priemere 23°C.

✔️ Aké sú ceny v Burgase?

Národnou menou v Bulharsku je lev. Nie je na škodu mať hotovosť aj kartu. Eurá sa však dajú vo veľmi dobrom kurze zmeniť aj v Bulharsku. Peniaze si môžete rozmeniť v hociktorej banke, v zmenárňach, na pošte, ako aj takmer vo všetkých cestovných kanceláriách, hoteloch a kempingoch.

Skoro vo všetkých verejných prevádzkach a v bankomatoch sa môžu používať kreditné karty ako sú Visa, MasterCard, American Express, Diners, atď. Platba kartou je asi najvýhodnejší spôsob, aj keď v reštauráciách sa pri platbe kartou môžete stretnúť s minimálnou výškou konzumácie 5 bulharských levov.

Jedna z vecí, ktorá poteší turistov zo Slovenska, sú nepochybne ceny za služby a tovary. Tie sú v Burgase naozaj dobré, najmä ak sa jedná o nákup potravín. Ubytovanie je však v meste už o čosi drahšie, a ak vám robí problémy dať v prepočte o desať eur naviac na ubytovanie, skúste akýkoľvek kemp. Ten najbližší je od Burgasu vzdialený necelých 14 kilometrov a pomer kvalita/služby je štandardný a vyhovujúci.

Letisko v Burgase má dobrú dostupnosť na všetky druhy dopravy. Približne každú pol hodinu jazdí mestská hromadná doprava do Burgasu. Lístok stojí približne 1 Leva (asi 50 centov), kupuje se až po nástupe do autobusu.

Aké očkovania sú pred cestou do Bulharska povinné?

Pri cestovaní do Bulharska nie sú povinné žiadne očkovania.

✔️ Aký je aktuálny čas v Burgase?

V Burgase je o hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Burgase

10 zaujímavostí o Bulharsku

1
Súhlasné a záporné kývanie hlavou má v Bulharsku presne opačný význam ako u nás. Bulharské „áno“ znamená „nie“
2
Bulharsko patrí medzi najvýznamnejších svetových producentov vín. V tejto krajine sa ročne vyrobí až 200 tisíc ton vína
3
Bulhari sa pýšia aj dvomi veľmi zaujímavými prvenstvami vo svete techniky. Prvé digitálne hodinky vynašiel bulharský inžinier Peter Petroff
4
Pri gajdách si každý vybaví írsku, prípadne škótsku tradičnú hudbu, no len málokto vie, že aj Bulharsko má svoje gajdy. Nazývajú sa: kaba gajdy
5
Jedna tretina Bulharska je pokrytá lesom
6
70-80 percent oleja z ruží v parfémoch sveta pochádza z Bulharska
7
Jogurty v Bulharsku majú špecifickú chuť, po ktorej baží nejeden dovolenkár. Môže za to baktéria s názvom Lactobacillus bulgaricus, ktorá sa vyskytuje iba v Bulharsku
8
Ak ste milovníci minerálnych vôd, nepochybne si v tejto krajine prídete na svoje. Bulharsko má viac ako 700 minerálnych prameňov
9
Sofia je druhé najstaršie mesto Európy. Má vyše 9000 rokov
10
Najznámejší Bulharsi všetkých čias sú Cyril a Metod