Skip to main content

Lacné letenky Bułgaria

Akciové letenky do Bulharska

Bulharsko

Hľadáte lacnú letenku do Bulharska? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Bulharsku. Medzi najobľúbenejšie bulharské destinácie patrí Sofia, Burgas či Varna.

Viac Zobraziť menej

Bulharsko

Sofia

Sofia je hlavým mestom Bulharska a v dnešnej Európe nemá významné postavenie z hľadiska turistického, politického či ekonomického. Kedysi to všetko však mohlo byť úplne inak – nechýbalo totiž veľa a Sofia sa mohla stať hlavným mestom Rímskej ríše.

Sofia prešla mnohými zmenami majiteľov a niekoľkokrát bola vyplienená, dnes je však hlavným mestom Bulharska, najchudobnejšej krajiny Európskej Únie. Mesto je oveľa lepšie zachované a krajšie ako napríklad susedná Bukurešť, ale nedostatok financií pre jeho údržbu je miestami dosť zjavná, najmä mimo úplného centra mesta.

Sofia patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov a to najmä vďaka lacnému leteckému spojeniu z Bratislavy. Priamy let trvá približne hodinu a pol. Slováci lietajú do Sofie najradšej s leteckou spoločnosťou Wizzair, dostanú sa tam však aj z Viedne leteckou spoločnosťou Austrian Airlines alebo Bulgaria Air.

Medzinárodné letisko v Sofii je hlavné bulharské letisko, ktoré sa nachádza 10 kilometrov od východne od centra mesta. Letisko využíva jednu pristávaciu dráhu s dĺžkou 3600 metrov. Letisko rastie na popularite a jeho služby ročne využíva už takmer 5 miliónov pasažierov.

Burgas

Burgas je piate najväčšie mesto Bulharska s počtom obyvateľov cca 212 000. V Burgase nájdete aj druhý najväčší prístav v Bulharsku. Mesto je cenovo prístupné a večer veľmi živé turistické letovisko s množstvom kaviarničiek, reštaurácií, či kostolíkov.

Najdôležitejšie z pohľadu turizmu je medzinárodné letisko, nakoľko do Burgasu prilietajú dovolenkári cestujúci na juh Bulharska do ďalších stredísk ako Kiten, Nesebar, Primorsko či Slnečné pobrežie. Súčasné centrum mesta je pre Slovákov skutočne atraktívne a jeho tepnou sa stal bulvár Alexandrovska vedúci z južného autobusového nádražia smerom na sever.

Burgas ani tak neláka na historické pamiatky, ako skôr na kvalitný a intenzívny nočný život. Nachádza sa tu množstvo výborných reštaurácií s tradičnými bulharskými dobrotami a jedlom od výmyslu sveta lahodiacim niekedy netradičným turistických chúťkam. Je tu takisto množstvo múzeí a kostolov.

Lacné letenky do Burgasu viete rezervovať najmä z Bratislavy a Košíc. Priamy let trvá približne dve a pol hodiny. Slováci lietajú do Bulharska najradšej s leteckými spoločnosťami Smartwings, Ryanair, alebo charterovými letmi cestovných kancelárií.

Hlavné medzinárodné letisko v Burgase alebo staršie je letisko na juhovýchode krajiny a druhé najväčšie letisko v krajine. Od Burgasu je vzdialené takmer 10 km juhovýchodne, v mestskej časti Sarafovo.

Varna

Slnečná Varna je tretie najväčšie mesto Bulharska, no často ju prezývajú tiež letným hlavným mestom Bulharska. Je už roky ideálnou dovolenkovou destináciou. Okrem pokojného mora a množsvom slnečných dní v roku vás ohúri krásnymi parkmi, záhradami so scenériou mora a nekonečnou mestskou plážou.

Varna je okrem iného aj kúpeľné mesto. Takže sem za relaxom a oddychom môžete zavítať kedykoľvek v roku. Varna má veľmi živý nočný život, ktorý je ďalším z dôvodov, prečo sem neustále prúdia húfy dovolenkárov zo Slovenska i Čiech.

Hľadáte lacné letenky do Bulharska? Letenky do Varny viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Varny zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a Wizz Air. S jedným prestupom môžete do Varny letieť so spoločnosťami Bulgaria Air, Turkish Airlines či Smart Wings.

Užitočné info o Bulharsku

Dokumenty podróżne do Bułgarii

Do Bułgarii nie potrzebujecie paszportu, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Ważność dowodu osobistego musi wynosić minimalnie 6 miesięcy po powrocie. Dzieci powinny mieć swój własny paszport.

Pogoda w Bułgarii

Pogoda w Bułgarii jest bardzo podobna do pogody w Polsce. Ten kraj charakteryzuje się przyjemnym latem z temperaturami nieco poniżej 30 °C. Większość turystów wybiera się tutaj na wybrzeże Morza Czarnego, gdzie są sprzyjające warunki do pływania, a temperatura wody w morzu wzrasta w sierpniu do 25 ºC.

Lato w Bułgarii może być naprawdę gorące. Słoneczna i ciepła pogoda o średniej temperaturze wynoszącej 23 °C trwa od kwietnia do września. W lecie najwyższa dzienna temperatura osiąga 34 °C. W silnym południowym strumieniu tropikalnego powietrza, we wnętrzu kraju jest cieplej, niż na wybrzeżu. Temperatura wody w Morzu Czarnym od czerwca do września wynosi średnio 23 °C.

Ceny w Bułgarii

Narodową walutą w Bułgarii jest lew. Możecie mieć przy sobie gotówkę lub kartę. Złotówki w dobrym kursie wymienicie zarówno w Polsce, jak i w Bułgarii. Pieniądze możecie sobie wymienić w obojętne którym banku, w kantorze, na poczcie oraz we wszystkich agencjach turystycznych, hotelach oraz kempingach.

Praktycznie we wszystkich instytucjach publicznych i w bankomatach jest możliwość płatności kartą taką jak Visa, MasterCard, American Express, Diners itd. Płatność kartą jest najwygodniejszym sposobem płatności, jednak zazwyczaj w restauracji przy płatności kartą sprzedawcy mogą oczekiwać od Was płatności kartą dopiero po przekroczeniu sumy 5 lewów za posiłek.

Tanie hotele w Bułgarii

Szukacie taniego zakwaterowania w Bułgarii? Na Flipo w zakładce Hotele znajdziecie bardzo tanie zakwaterowanie w apartamentach i hotelach, nawet w czasie głównego sezonu ze służbą all inclusive. Za 1 noc na 1 osobę zapłacicie najtaniej 11 euro.

Aktualny czas w Bułgarii

W Bułgarii czas przesuwamy o godzinę do przodu, w porównaniu do czasu w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Bułgarii

Przy podróżowaniu do Bułgarii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia.

10 zaujímavostí o Bulharsku

1
Súhlasné a záporné kývanie hlavou má v Bulharsku presne opačný význam ako u nás. Bulharské „áno“ znamená „nie“
2
Bulharsko patrí medzi najvýznamnejších svetových producentov vín. V tejto krajine sa ročne vyrobí až 200 tisíc ton vína
3
Bulhari sa pýšia aj dvomi veľmi zaujímavými prvenstvami vo svete techniky. Prvé digitálne hodinky vynašiel bulharský inžinier Peter Petroff
4
Pri gajdách si každý vybaví írsku, prípadne škótsku tradičnú hudbu, no len málokto vie, že aj Bulharsko má svoje gajdy. Nazývajú sa: kaba gajdy
5
Jedna tretina Bulharska je pokrytá lesom
6
70-80 percent oleja z ruží v parfémoch sveta pochádza z Bulharska
7
Jogurty v Bulharsku majú špecifickú chuť, po ktorej baží nejeden dovolenkár. Môže za to baktéria s názvom Lactobacillus bulgaricus, ktorá sa vyskytuje iba v Bulharsku
8
Ak ste milovníci minerálnych vôd, nepochybne si v tejto krajine prídete na svoje. Bulharsko má viac ako 700 minerálnych prameňov
9
Sofia je druhé najstaršie mesto Európy. Má vyše 9000 rokov
10
Najznámejší Bulharsi všetkých čias sú Cyril a Metod
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)