Skip to main content

Lacné letenky Calgary

Kanada - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Calgary

Zaujímavé info o Calgary

Calgary je najväčším mestom provincie Alberta a zároveň tretím najväčším v celej Kanade. Leží na juhu až juhozápade provincie v oblasti medzi Skalnatými vrchmi vzdialenými asi 80 km a prériami ďalej na východ. Vzdialenosť od hlavného mesta Alberty Edmontonu je zhruba 300 km na sever.

Calgary má takmer milión obyvateľov a je jedno z najrýchlejšie rastúcich kanadských miest. Pomenované je podľa jednej zo zátok s názvom Calgary Bay na škótskom ostrove Mull. V starogalštine znamená v preklade "trávnatá pláž".

Ekonomika mesta a priľahlé oblasti je založená predovšetkým na ropnom priemysle. Z ďalších odvetví je potom určite významný turistický ruch, pretože mesto ročne navštívi približne až päť miliónov turistov.

Pohľad na mesto z vtáčieho pohľadu umožňuje vyhliadková veža Calgary Tower. Je vysoká 191 m a za dobrého počasia uvidíte aj zasnežené vrcholky Skalistých hôr. Vo výške 155 metrov je umiestnená reštaurácia, ktorej zaujímavosťou je to, že sa jedná o otočnú reštaurácii.

Calgary síce nie je tak populárne ako Toronto, či Vancouver, no už ho začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Calgary najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Calgary so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Z našich končín sa do Calgary lieta na medzinárodné letisko (YYC) na pôvodne nazývané Letisko McCall, v provincii Alberta v Kanade a priľahlého regiónu Calgary.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Calgary

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Calgary

Vďaka nadmorskej výške a blízkym Skalistým horám dochádza k veľkým a rýchlym zmenám v počasí. K tomu prispievajú miestnej vetry, známe ako Chinook winds.

V zime totiž môžu priniesť teplý vzduch cez hory tak rýchlo, že počas niekoľkých hodín môže teplota stúpnuť až o 15ᵒ C. Zimy sú inak dosť mrazivé, ale vďaka tomuto javu nebolo až na jednu výnimku (v januári 1950) zaznamenané, že by v zime neprišla odmäk každý mesiac.

Ceny v Calgary

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku.

Hľadáte hotel v Calgary? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Calgary

V Calgary je o osem hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Calgary

10 zaujímavostí o Kanade

1
Kanada má viac jazier ako všetky ostatné krajiny dohromady
2
Obyvatelia mesta Churchill nezamykajú autá. Dôvod? V prípade, že by nejaký chodec potreboval rýchly úkryt pred  polárnym medveďom , ktorých je v oblasti neúrekom
3
Na severozápade Kanady sú aj tabuľky s evidenčnými číslami na autách v tvare ľadových medveďov
4
Kanadská polícia neudeľuje len pokuty, ale aj pochvaly
5
Každoročne pred Vianocami tisíce kanadských dobrovoľníkov odpisujú na listy, ktoré deti poslali Santa Clausovi
6
Kanada je krajinou s najvzdelanejšími obyvateľmi
7
Niektoré oblasti Kanady majú gravitáciu nižšiu ako iné časti sveta. Vedci doposiaľ neprišli na príčinu, odhaduje sa, že je to kvôli aktivite ľadovcov v minulosti
8
Prostitúcia je v Kanade legálna
9
Kanada od roku 1984 nevlastní žiadne zbrane hromadného ničenia
10
Najsevernejším obývaným sídlom na svete je kanadský Alert. 817 kilometrov od severného pólu