Skip to main content

Lacné letenky Calgary

Kanada - Základné COVID-19 informácie

Kanada sa aktuálne nachádza medzi bezpečnými krajinami. Podmienky návratu na Slovensko: ak ste zaočkovaní, tak sa vás karanténa ani povinnosť testu nevzťahuje. Stále však platí, že sa musíte zaregistrovať v systéme eHranica. Ak ste očkovanie ešte neabsolvovali, musíte sa povinne registrovať v systéme eHranica a nastúpiť na 14-dňovú karanténu. Tú si môžete skrátiť negatívnym PCR testom, ktorý si môžete urobiť najskôr na 5. deň po príchode.

Odporúčame si naštudovať aj podmienky vstupu do Kanady na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa júl (COVID-19).

Akciové letenky do Calgary

Zaujímavé info o Calgary

Calgary je najväčším mestom provincie Alberta a zároveň tretím najväčším v celej Kanade. Leží na juhu až juhozápade provincie v oblasti medzi Skalnatými vrchmi vzdialenými asi 80 km a prériami ďalej na východ. Vzdialenosť od hlavného mesta Alberty Edmontonu je zhruba 300 km na sever.

Calgary má takmer milión obyvateľov a je jedno z najrýchlejšie rastúcich kanadských miest. Pomenované je podľa jednej zo zátok s názvom Calgary Bay na škótskom ostrove Mull. V starogalštine znamená v preklade "trávnatá pláž".

Ekonomika mesta a priľahlé oblasti je založená predovšetkým na ropnom priemysle. Z ďalších odvetví je potom určite významný turistický ruch, pretože mesto ročne navštívi približne až päť miliónov turistov.

Pohľad na mesto z vtáčieho pohľadu umožňuje vyhliadková veža Calgary Tower. Je vysoká 191 m a za dobrého počasia uvidíte aj zasnežené vrcholky Skalistých hôr. Vo výške 155 metrov je umiestnená reštaurácia, ktorej zaujímavosťou je to, že sa jedná o otočnú reštaurácii.

Calgary síce nie je tak populárne ako Toronto, či Vancouver, no už ho začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Calgary najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Calgary so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Z našich končín sa do Calgary lieta na medzinárodné letisko (YYC) na pôvodne nazývané Letisko McCall, v provincii Alberta v Kanade a priľahlého regiónu Calgary.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Calgary

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Calgary

Vďaka nadmorskej výške a blízkym Skalistým horám dochádza k veľkým a rýchlym zmenám v počasí. K tomu prispievajú miestnej vetry, známe ako Chinook winds.

V zime totiž môžu priniesť teplý vzduch cez hory tak rýchlo, že počas niekoľkých hodín môže teplota stúpnuť až o 15ᵒ C. Zimy sú inak dosť mrazivé, ale vďaka tomuto javu nebolo až na jednu výnimku (v januári 1950) zaznamenané, že by v zime neprišla odmäk každý mesiac.

Ceny v Calgary

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku.

Hľadáte hotel v Calgary? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Calgary

V Calgary je o osem hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Calgary

10 zaujímavostí o Kanade

1
Kanada má viac jazier ako všetky ostatné krajiny dohromady
2
Obyvatelia mesta Churchill nezamykajú autá. Dôvod? V prípade, že by nejaký chodec potreboval rýchly úkryt pred  polárnym medveďom , ktorých je v oblasti neúrekom
3
Na severozápade Kanady sú aj tabuľky s evidenčnými číslami na autách v tvare ľadových medveďov
4
Kanadská polícia neudeľuje len pokuty, ale aj pochvaly
5
Každoročne pred Vianocami tisíce kanadských dobrovoľníkov odpisujú na listy, ktoré deti poslali Santa Clausovi
6
Kanada je krajinou s najvzdelanejšími obyvateľmi
7
Niektoré oblasti Kanady majú gravitáciu nižšiu ako iné časti sveta. Vedci doposiaľ neprišli na príčinu, odhaduje sa, že je to kvôli aktivite ľadovcov v minulosti
8
Prostitúcia je v Kanade legálna
9
Kanada od roku 1984 nevlastní žiadne zbrane hromadného ničenia
10
Najsevernejším obývaným sídlom na svete je kanadský Alert. 817 kilometrov od severného pólu