Skip to main content

Lacné letenky Kanada

Kanada - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kanady

Zaujímavé info o Kanade

Kanada, krajina javorového listu, prekrásnej nedotknutej prírody a dažďových pralesov. Kanada je ohraničená Severným ľadovým oceánom zo severu, západu a východu a z južnej časti zase hraničí so Spojenými štátmi.

Kanada sa nachádza skôr vo studenším pásme, kde je príroda o to krajšia. Chladnejšie pásmo v severnej časti Kanady ponúka dobrodružstvo v mohutných štítoch Skalnatých hôr a pohľad na pravú divokú zver z blízkosti niekoľkých metrov. Južná časť Kanady sa nachádza v rovnakom pásme ako Rím a tak si v týchto oblastiach môžete užiť slnečnejšie počasie.

Rozmery Kanady sú šokujúce. Je druhým najväčším štátom na svete. Je rovnako vhodným miestom pre surfistov, rovnako ako USA, ktorá sa môže pýšiť ako vlnami Atlantiku na východe, tak Pacifickým pobrežím na západe. Sever siaha do pustín polárneho kráľovstva Arktídy. Kanada, to sú aj nekonečné lesy a prérie, divoká príroda Yukonu, ale tiež členité pobrežie s neprehľadnými fjordami či dažďovými pralesmi - preto je dovolenka v Kanade ideálna pre dobrodružnejšie povahy s fotoaparátom.

Poďme si predstaviť najznámejšie a najzaujímavejšie mestá Kanady. Prinášame aj užitočné informácie, ako sa čo najvýhodnejšie dostať do Kanady z okolitých letísk. Lacné letenky do Kanady nájdete aj na stránkach pelikan.sk.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Kanade

Toronto

Toronto kopíruje až 43 kilometrov pobrežia kanadsko-amerického jazera Ontario. Mestskej pobrežnej panoráme kraľuje kedysi najvyššia veža sveta CN Tower, ktorá poskytuje prekrásny výhľad na jazero.

V meste plnom promenád, pláž a parkov vás prekvapí obrovská zmes kultúr. Vyše polovica obyvateľov Toronta sa totiž narodila mimo Kanady. Títo tu však žijú vo vzácnej harmónii, ktorá radí mesto medzi tie najbezpečnejšie a najčistejšie metropoly celého sveta.

Mimoriadne priateľskí domáci obyvatelia, množstvo prvotriednych reštaurácií, skvelé nákupné možnosti a neďaleké dychvyrážajúce Niagarské vodopády – Toronto je miesto, ktoré sa skutočne oplatí vidieť.

Toronto začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Toronta najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 9 a pol hodiny.

Priamy let do Toronta prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, Lufthansa a Air Canada z Viedne. Lacné lety však budú zvyčajne s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Toronta so spoločnosťami Turkish Airlines, Air France, Air Berlin, LOT Polish Airlines, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, TAP Air Portugal, Delta Airlines a Brussels Airlines. Z našich končín sa do Toronta najčastejšie lieta na letisko Lester B. Pearson International Airport.

Vancouver

Na svete zrejme ani nie je veľkomesto, ktoré by krásu divokého Pacifiku a vysokých hôr skĺbilo tak špecificky a veľkolepo, ako Vancouver. Najdôležitejšie metropola Britskej Kolumbie je vďaka svojej unikátnej polohe východiskovým bodom pre lyžiarov, surfistov, turistov a všetkých milovníkov prírody, ktorých doslova fascinuje rozsiahlosť a neporušenosť kanadskej divočiny.

Pre Európanov je kanadská krajina veľmi blízka a najmä lesnaté ostrovy pobrežia Tichého oceánu akoby z oka vypadli škandinávskej scenérii. A napriek tomu je toto miesto na druhej strane zemegule úplne jedinečné a návštevníci neraz odchádzajú s pocitom, že sa tak ďaleko po čase opäť vrátia.

Vancouver sa každoročne umiestňuje v rebríčkoch najpriaznivejších miest pre život. A má na to právo. Ako najteplejšie kanadské mesto nezápasí s návalmi snehu tak, ako napríklad veľké mestá východného pobrežia a príjemné podnebie stále láka nových turistov i migrujúcich predovšetkým z Ázie.

Mrakodrapy sú obrastené zeleňou a známy Stanley Park nabáda k nekonečným prechádzkam. Prstenec hôr okolo mesta a nie príliš vzdialené Rocky Mountains so slávnymi národnými parkami umožňujú záujemcom využiť Vancouver ako ideálnu základňu pre najrôznejšie výlety.

Vancouver má však aj výhodu, že za vysokými horami nemusí milovník pešej turistiky jazdiť ďaleko. Zhruba hodinu cesty od mesta sa nad azúrovo modrým fjordom tyčí jeden z najpopulárnejších turistických vrcholov The Cheff.

Vancouver začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Vancouveru najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Vancouveru so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Z našich končín sa do Vancouveru najčastejšie lieta na medzinárodné letisko (YVR) na ostrove Sea Island v Britskej Kolumbii v Kanade, asi 12 kilometrov od vancouverského Downtownu.

Ottawa

Hlavné mesto Kanady, Ottawa, sa nachádza na južnom brehu rovnomennej rieky v juhozápadnom rohu provincie Ontario. Spoločne s mestom Gatineau v susednom Quebecu na severnom brehu rieky tvorí tzv. National Capital Region (región hlavného mesta). Meno Ottawa mimochodom pochádza zo slova "adawe" jazyka miestneho kmeňa Algonquin, ktoré znamenalo v preklade "obchodovať".

Po okraji mesta sa tiahne úsek transkontinentálnej diaľnice TransCanada Highway pod číslom 417, z ktorej je možné sa po dvoch kilometroch dostať priamo do centra mesta. Ulice Metcalf či O'Connor by vás doviedli rovno pred budovu parlamentu. Odtiaľ po ceste budete míňať 24 Sussex Drive, čo je oficiálna adresa a sídlo premiéra Kanady už od roku 1951. Postavené bolo pôvodne pre majiteľa drevárskej firmy a neskoršieho člena parlamentu Josepha Merrill Currier, v roku 1866.

Hoci je Ottawa hlavným mestom Kanady, radí sa až na druhé miesto v počte obyvateľov (812 tis.) v rámci provincie za Toronto a celkovo na štvrté miesto v rámci celej krajiny. Ottawu sa umiestnila na druhej priečke v hodnotení najvyššej kvality života v celej Severnej Amerike a na 14. miesto celosvetovo.

Ottawa síce nie je tak populárna ako Toronto, či Vancouver, no objavujú ju aj Slováci. Lacné letenky do Ottawy najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Ottawy so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Hlavné letisko v Ottawe sa volá Ottawa Macdonald–Cartier International Airport (YOW).

Montreal

Druhé najväčšie mesto Kanady a americký Paríž. Tak možno v skratke opísať metropolu Montreal. Miesto, kde sa kostoly z 19. storočia prelínajú s modernými mrakodrapmi a miesto, kde je asi najviac cyklistických chodníkov na svete.

Nie nadarmo ho zvyknú vyhlasovať ako najlepšie miesto pre život. Je zaujímavé aj tým, že leží na rozsiahlom ostrove a sútoku dvoch riek, Ottawy a Rieky Sv. Vavrinca. A prečo ten Paríž? Ide o frankofónnu provinciu, takže francúzštinu tu budete počut častejšie, ako by ste si mysleli. Ak chcete spoznať skutočnú Kanadu, potom by ste nemali v žiadnom prípade zabudnúť ani na Montréal. Ide totiž o mesto, ktoré vám má čo ponúknuť.

Montréal predstavuje mesto s rozlohou takmer päťsto kilometrov štvorcových mimochodom ležiace na montrealskom ostrove pri sútoku rieky Ottawy a rieky Sv. Vavrinca. Patrí do provincie Québec. Počet obyvateľov dosahuje takmer dva milióny.

Montreal začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Montrealu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let do Montrealu trvá približne 9 hodín, musíte však kvôli nemu cestovať do Prahy, lieta odtiaľ spoločnosť Air Transat. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Montrealu so spoločnosťami, Air France, KLM, Delta, SWISS, Air Canada či Lufthansa. Z našich končín sa do Montrealu najčastejšie lieta na Medzinárodné letisko Pierra Elliotta Trudeau (YUL).

Ďalšie mestá
Calgary

Calgary je najväčším mestom provincie Alberta a zároveň tretím najväčším v celej Kanade. Leží na juhu až juhozápade provincie v oblasti medzi Skalnatými vrchmi vzdialenými asi 80 km a prériami ďalej na východ. Vzdialenosť od hlavného mesta Alberty Edmontonu je zhruba 300 km na sever.

Calgary má takmer milión obyvateľov a je jedno z najrýchlejšie rastúcich kanadských miest. Pomenované je podľa jednej zo zátok s názvom Calgary Bay na škótskom ostrove Mull. V starogalštine znamená v preklade "trávnatá pláž".

Ekonomika mesta a priľahlé oblasti je založená predovšetkým na ropnom priemysle. Z ďalších odvetví je potom určite významný turistický ruch, pretože mesto ročne navštívi približne až päť miliónov turistov.

Pohľad na mesto z vtáčieho pohľadu umožňuje vyhliadková veža Calgary Tower. Je vysoká 191 m a za dobrého počasia uvidíte aj zasnežené vrcholky Skalistých hôr. Vo výške 155 metrov je umiestnená reštaurácia, ktorej zaujímavosťou je to, že sa jedná o otočnú reštaurácii.

Calgary síce nie je tak populárne ako Toronto, či Vancouver, no už ho začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Calgary najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Calgary so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Z našich končín sa do Calgary lieta na medzinárodné letisko (YYC) na pôvodne nazývané Letisko McCall, v provincii Alberta v Kanade a priľahlého regiónu Calgary.

Edmonton

Edmonton je hlavným mestom kanadskej provincie Alberta, leží v jej centrálnej časti zhruba 300 kilometrov od mesta Calgary. Je to síce rozľahlé mesto, ale nie je toľko ľudnaté, a preto sa tu dobre darí najmä poľnohospodárom.

Hneď po Calgary predstavuje Edmonton druhé najväčšie mesto Alberty. Vďaka viac ako 30 pravidelne konaným festivalom je mesto známe ako "kanadské mesto festivalov". A poteší ešte jedna zaujímavosť: Edmonton je jedným z najslnečnejších miest Kanady s priemerom 2 300 hodín slnečného svitu za rok.

Edmonton síce nie je tak populárny ako Toronto, či Vancouver, no už ho začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Edmontonu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Edmontonu so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. V Edmontone sa nachádzajú dve letiská: Edmonton International Airport (YEG) a Edmonton City Centre (Blatchford Field) Airport. Ak budete mať letenku do Edmontonu, dobre sa uistite, na aké letisko budete prilietať. Vzhľadom na medzinárodný spojenie z Európy možno počítať s Edmonton International Airport,

Quebec

Mesto Quebec leží v juhovýchodnej časti rovnomennej provincie na severnom brehu rieky Svätého Vavrinca kúsok od sútoku s riekou St. Charles River. Dajme si na úvod zopár zaujímavostí, ktorý vám lepšie priblížia toto nádherné mesto.

Zloženie populácie podľa materinského jazyka hovorí za všetko: 95% francúzština a 1,5% angličtina. Zhruba 2/3 obyvateľstva fungujú dvojjazyčne. Zaujímavé tiež je, že 90% populácie je rímskokatolíckeho vyznania.

Quebec City má najstaršiu vzdelávaciu inštitúciu pre ženy v celej Severnej Amerike v kláštore Ursulines. Staré mesto je od roku 1985 na Zozname svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Mesto navštívi ročne cez 4,5 milióna turistov, z toho je 3,5 milióna domácich a viac ako 1 milión zo zahraničia (zo 75 štátov sveta). Turisti prinesú ročne takmer 1,5 miliardy kanadských dolárov.

Quebec treba aj ochutnať. Len ťažko zvládnete za krátku návštevu absolvovať úplne všetko. Je tu však mnoho reštaurácií a kaviarničiek, ktoré doslova nabádajú k tomu, aby ste si sadli a kochali sa pohľadom na všetky tie krásy okolo.

Quebec síce nie je tak populárny ako Toronto, či Vancouver, no objavujú ju aj Slováci. Lacné letenky do Quebecu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi. Slováci najčastejšie lietajú do Quebecu so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Druhé najfrekventovanejšie letisko v provincii Québec, má práve mesto Québec,

Medzinárodné letisko Jean Lesage (YQB) sa nachádza približne 7 kilometrov západne od mesta Québec, obsluhuje približne tucet dopravcov, vrátane Air Canada Express, Air Transat, Pascan Aviation, Porter Airlines, Sunwing Airlines a WestJet.

Užitočné info o Kanade

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Kanade

Pre Kanadu sú typické teplé letá a studené, veterné zimy. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 21 °C. Najchladnejšie vám bude v januári, kedy teplota dosahuje priemerne -3 °C.

Kedy je teda dovolenka v Kanade správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia obdobie od apríla do septembra. Ubytovanie na leto sa preto oplatí rezervovať pár mesiacov vopred.

Ceny v Kanade

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku.

Hľadáte hotel v Kanade? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Letecké štatistiky o Kanade

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Kanady si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Frankfurt, Mníchov, Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Kanady za posledný týždeň stála iba 389,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Kanady, odporúčame vám navštíviť mestá ako Toronto, Vancouver, Calgary, Montreal, Ottawa.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Kanade je: 6.

10 zaujímavostí o Kanade

1
Kanada má viac jazier ako všetky ostatné krajiny dohromady
2
Obyvatelia mesta Churchill nezamykajú autá. Dôvod? V prípade, že by nejaký chodec potreboval rýchly úkryt pred  polárnym medveďom , ktorých je v oblasti neúrekom
3
Na severozápade Kanady sú aj tabuľky s evidenčnými číslami na autách v tvare ľadových medveďov
4
Kanadská polícia neudeľuje len pokuty, ale aj pochvaly
5
Každoročne pred Vianocami tisíce kanadských dobrovoľníkov odpisujú na listy, ktoré deti poslali Santa Clausovi
6
Kanada je krajinou s najvzdelanejšími obyvateľmi
7
Niektoré oblasti Kanady majú gravitáciu nižšiu ako iné časti sveta. Vedci doposiaľ neprišli na príčinu, odhaduje sa, že je to kvôli aktivite ľadovcov v minulosti
8
Prostitúcia je v Kanade legálna
9
Kanada od roku 1984 nevlastní žiadne zbrane hromadného ničenia
10
Najsevernejším obývaným sídlom na svete je kanadský Alert. 817 kilometrov od severného pólu