Skip to main content

Lacné letenky Kapské Mesto

Akciové letenky do Cape Town

Kapské mesto

Cape Town. Sen mnohých cestovateľov zo Slovenska patrí medzi najviac cool destinácie sveta. Druhé najväčšie mesto Juhoafrickej republiky je vďaka svojim prírodným scenériam označované za jedno z najkrajších miest na svete. Kapské mesto má skrátka magického ducha, ktorý naladí každého návštevníka a ktoré vás donúti povedať: Ej, bodaj by celá Afrika vyzerala takto.

Pláže sú tu nádherné. Vlastne celý Kapský poloostrov je nimi obklopený. Biely piesok a smaragdová farba lákajú ku kúpaniu, avšak pozor - more je veľmi studené a tak si kúpanie dopraje len hŕstka tých otužilejších. Vy si ju možno neužijete, no zhruba tritisíc tučniakov áno. Síce tieto zvieratká sa zvyčajne asociujú s chladnejším počasím, voda Atlantického oceánu je dostatočne studená na to, aby sa aj tu cítili ako ryba vo vode.

Kapské mesto má svojho strážcu vo forme vrchu „Table Mountain“, v doslovnom preklade teda „Stolový vrch“. Hora s výškou viac ako tisíc metrov sa týči nad metropolou a je mimoriadne fotogenická.

Lacné letenky do Kapského mesta viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Kapského mesta prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, trvá približne jedenásť hodín. Do tohto nádherného avšak vzdialeného miesta možno letieť s jedným prestupom aj s leteckými spoločnosťami ako Air France, Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian, British Airways, Emirates či KLM.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Juhoafrickej republike

Víza do Juhoafrickej republiky

Od roku 2016 platí pre všetkých občanov Slovenska pri vstupe do JAR vízová povinnosť a to bez rozdielu účelu cesty. O bezplatné vydanie víz možno požiadať na veľvyslanectve, najbližšie Veľvyslanectvo Juhoafrickej republiky sa nachádza vo Viedni. K vydaniu bezplatných víz musíte preukázať bonitu bankovým výpisom za posledné 3 mesiace.

Ak cestujete do JAR s deťmi - neplnoletá osoba musí mať pri sebe originál alebo úradne overenú kópiu rodného listu s jasne vyznačenými menami oboch rodičov a ten musí byť úradne preložený do anglického jazyka.

Počasie v Juhoafrickej republike

Suché a teplé letá, daždivé a mokré zimy, sneh len vo vysokohorských polohách. Podnebie Juhoafrickej republiky možno charakterizovať ako subtropické a teploty príjemne teplé počas celého roka. Klimatické podmienky sú však rozdielne v závislosti od nadmorskej výšky v jednotlivých častiach krajiny. JAR má vysoký počet slnečných dní a ten dosahuje v juhozápadnom Kapsku priemerne 245 dní v roku.

Ceny v JAR

Miestnou menou v JAR je juhoafrický rand. Na platenie v obchodoch môžete okrem hotovosti používať aj platobné karty. Odporúčame vybrať peniaze vopred, bankomaty poskytujú len menšie čiastky peňazí.

Ceny potravín v JAR sú približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.

Hľadáte lacné ubytovanie v Juhoafrickej republike? Priemerná cena za noc v hoteli je 561 ZAR (od 35 EUR/noc). Hotely a apartmány v Juhoafrickej republike viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Pred zakúpením letenky si skontrolujte ceny ubytovania v danom termíne.

Zdravie a očkovanie pred cestou do JAR

Žiadne špeciálne očkovanie sa nevyžaduje, no zvážte očkovanie proti žltačke typu A a B a tetanu. Ak cestujete do Krugerovho parku, severných a severovýchodných oblastí krajiny je potrebné užívať antimalariká v kombinácii s repelentom.

Aktuálny čas v Juhoafrickej republike

V Juhoafrickej republike je o hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kapskom Meste

10 zaujímavostí o Juhoafrickej republike

1
JAR má 11 oficiálnych jazykov vrátane jazykov Zulu a afrikánčiny
2
Juhoafrická republika je jedinou krajinou na svete, ktorá sa dobrovoľne vzdala svojho programu jadrových zbraní
3
V Juhoafrickej republike rastie 9 600 druhov rastlín, z ktorých takmer tri štvrtiny nenájdete nikde inde na svete
4
V JAR sa v roku 1905 našiel najväčší diamant na svete
5
Najobľúbenejšími športmi v krajine sú futbal, kriket a rugby
6
Juhoafrická republika má za sebou nepokojnú históriu, od roku 1948 až do zvolenia Nelsona Mandelu za prezidenta v roku 1994 tu platil princíp segregácie
7
JAR je najväčším vývozcom ovocia na svete
8
Nachádzajú sa tu aj najmenšie a najväčšie stromy na svete - sukulenty veľkosti 1 cm a baobaby, ktoré dosahujú výšku až 40 m a obvod 10 m
9
V krajine sa nachádza najhlbšia zlatá baňa na svete, ktorá siaha až do hĺbky 4000 m
10
V JAR bola v roku 1967 urobená prvá transplantácia ľudského srdca

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)