Skip to main content

Lacné letenky Juhoafrická republika

Juhoafrická republika - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Juhoafrickej Republiky

Zaujímavé info o Juhoafrickej Krajine

Lacné letenky do Juhoafrickej republiky sú veľmi populárne, destinácie ako Kapské mesto, Johannesbrug či Durban patria medzi cestovateľské sny mnohých Slovákov.

Pláže sú tu nádherné. Vlastne celý Kapský poloostrov je nimi obklopený. Biely piesok a smaragdová farba lákajú ku kúpaniu, avšak pozor - more je veľmi studené a tak si kúpanie dopraje len hŕstka tých otužilejších. Vy si ju možno neužijete, no zhruba tritisíc tučniakov áno. Síce tieto zvieratká sa zvyčajne asociujú s chladnejším počasím, voda Atlantického oceánu je dostatočne studená na to, aby sa aj tu cítili ako ryba vo vode.

Lacné letenky do JAR viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Kapského mesta prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, trvá približne jedenásť hodín. Do niektorých miest Juhoafrickej republiky možno letieť s jedným prestupom aj s leteckými spoločnosťami ako Air France, Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian, British Airways, Emirates či KLM.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Juhoafrickej Krajine

Kapské mesto

Cape Town. Sen mnohých cestovateľov zo Slovenska patrí medzi najviac cool destinácie sveta. Druhé najväčšie mesto Juhoafrickej republiky je vďaka svojim prírodným scenériam označované za jedno z najkrajších miest na svete. Kapské mesto má skrátka magického ducha, ktorý naladí každého návštevníka a ktoré vás donúti povedať: Ej, bodaj by celá Afrika vyzerala takto.

Pláže sú tu nádherné. Vlastne celý Kapský poloostrov je nimi obklopený. Biely piesok a smaragdová farba lákajú ku kúpaniu, avšak pozor - more je veľmi studené a tak si kúpanie dopraje len hŕstka tých otužilejších. Vy si ju možno neužijete, no zhruba tritisíc tučniakov áno. Síce tieto zvieratká sa zvyčajne asociujú s chladnejším počasím, voda Atlantického oceánu je dostatočne studená na to, aby sa aj tu cítili ako ryba vo vode.

Kapské mesto má svojho strážcu vo forme vrchu „Table Mountain“, v doslovnom preklade teda „Stolový vrch“. Hora s výškou viac ako tisíc metrov sa týči nad metropolou a je mimoriadne fotogenická.

Lacné letenky do Kapského mesta viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Kapského mesta prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, trvá približne jedenásť hodín. Do tohto nádherného avšak vzdialeného miesta možno letieť s jedným prestupom aj s leteckými spoločnosťami ako Air France, Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian, British Airways, Emirates či KLM.

Johannesburg

Johannesburg. Pulzujúca metropola známa aj pod prezývkami Jo´burg, Jozi alebo jednoducho srdce Juhoafrickej republiky. Mnohí cestujúci z Európy využívajú lacné letenky do Johannesburgu a potom cestujú naprieč celou Juhoafrickou republikou.

Mesto, ktoré bolo koncom deväťdesiatych rokov jedno z najnebezpečnejších miest na svete. Behom dvoch desaťročí sa ale rapídne zmenilo a nabralo iný smer. Klesla kriminalita, stavajú sa tu luxusné apartmány a miestni ľudia sú plní optimizmu.

Dnes už sa Johannesburgu nemusíte báť, naopak, je to jedno z najkrajších miest Afriky, skrátka vás prekvapí. Je to príklad, ako možno z rozpadajúceho sa mesta urobiť nádhernú, modernú a napredujúcu metropolu.

Lacné letenky do Johannesburgu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Johannesburgu z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno letieť komfortne s leteckými spoločnosťami Air France, Iberia, KLM, British Airways

Durban

Juhoafrická republika (JAR), to nie je len Kapské mesto či Johannesburg. Už len letmým pohľadom do mapy zistíte, že táto úžasná krajina toho ponúka omnoho viac. Ak chcete okúsiť autentickú atmosféru JAR, vyberte sa do krásneho Durbanu, klenotu africkej buši.

Jedno z najväčších miest krajiny obývajú približne tri milióny obyvateľov. Ide o najrýchlejšie rastúcu metropolu JAR a zároveň najväčšie prístavné mesto v krajine. Je centrom pre priemysel, obchod, ale i kultúru a nočný život. Podľa jazyka Zulu sa mu hovorí aj ako mesto, ktoré „mesto, kde sa dotýka zem s morom“, iní zase hovoria, že Durban je mesto, kde nikdy nezapadá slnko.

Durban je zároveň prímorským letoviskom s obrovským počtom slnečných dní. V priemere až 230! Aj preto sa promenáde Marine Parade Seafront pozdĺž nádherných bielych pláží hovorí Zlatá miľa.

Lacné letenky do Durbanu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Durbanu z našich končín neexistuje. Avšak pomerne komfortne sem s jedným prestupom možno letieť so spoločnosťami Emirates, British Airways alebo Turkish Airlines.

Port Elizabeth

Na južnom pobreží Juhoafrickej republiky sa nachádza jedno z najväčších miest v krajine a jeden z najväčších a najdôležitejších prístavov na svete. Port Elizabeth často prezývajú ako „priateľské“ a „veterné“ mesto.

Mesto založili britskí osadníci, dnes je súčasťou metropolitnej oblasti nazývanej Nelson Mandela Bay, v ktorej žije viac ako 1,3 milióna obyvateľov.

Port Elizabeth sa môže pochváli napríklad aj tým, že má krásne pláže, úžasný peší trek Route 67, ktorý vás zoznámi z viac ako šesťdesiatimi umeleckými dielami, ale napríklad aj Metropolitné múzeum Nelsona Mandelu.

Lacné letenky do Port Elizabeth viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje, avšak s dvomi prestupmi možno letieť so spoločnosťami ako Air France, British Airways, Iberia, Qatar Airways či Turkish Airlines.

Ďalšie mestá
Alexander Bay

Alexander Bay je prímorské mestečko na hranici s Namíbiou v regióne známom ako Malý Namaqualand. Leží na ústí rieky Orange Mighty, ktorá vytvára hranicu medzi Namíbiou a Juhoafrickou republikou.

Oblasť sa stala známou najmä pre svoje diamantové výlety a často je prezývaná ako Diamond Coast, teda diamantové pobrežie. Oblasť sa stalo okamžitou atrakciou Juhoafrickej republiky - a to hneď potom, ako tu v roku 1925 objavili prvé diamanty.

Je to tajomné miesto, na ktorom sa podpísala diamantová história Afriky. Hneď ako ľudia vyťažili všetky diamanty z tejto oblasti, stala sa táto oblasť opusteným miestom, ktoré ale naďalej láka turistov, ktorí si sem chodia fotografovať prádzne bane a opustené domy. Jediné, na čo si treba dať pozor je počasie - od januára do apríla tu teplota cez deň vystupuje na 40°C.

Lacné letenky do oblasti Alexander Bay rezervujte s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Avšak priamy let z našich končín by ste hľadali márne. Ideálnym riešením sú lacné letenky do Kapského mesta a odtiaľ individuálnou dopravou na sever krajiny.

Užitočné info o Juhoafrickej republike

Víza do Juhoafrickej republiky

Od roku 2016 platí pre všetkých občanov Slovenska pri vstupe do JAR vízová povinnosť a to bez rozdielu účelu cesty. O bezplatné vydanie víz možno požiadať na veľvyslanectve, najbližšie Veľvyslanectvo Juhoafrickej republiky sa nachádza vo Viedni. K vydaniu bezplatných víz musíte preukázať bonitu bankovým výpisom za posledné 3 mesiace.

Ak cestujete do JAR s deťmi - neplnoletá osoba musí mať pri sebe originál alebo úradne overenú kópiu rodného listu s jasne vyznačenými menami oboch rodičov a ten musí byť úradne preložený do anglického jazyka.

Počasie v Juhoafrickej republike

Suché a teplé letá, daždivé a mokré zimy, sneh len vo vysokohorských polohách. Podnebie Juhoafrickej republiky možno charakterizovať ako subtropické a teploty príjemne teplé počas celého roka. Klimatické podmienky sú však rozdielne v závislosti od nadmorskej výšky v jednotlivých častiach krajiny. JAR má vysoký počet slnečných dní a ten dosahuje v juhozápadnom Kapsku priemerne 245 dní v roku.

Ceny v JAR

Miestnou menou v JAR je juhoafrický rand. Na platenie v obchodoch môžete okrem hotovosti používať aj platobné karty. Odporúčame vybrať peniaze vopred, bankomaty poskytujú len menšie čiastky peňazí.

Ceny potravín v JAR sú približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.

Hľadáte lacné ubytovanie v Juhoafrickej republike? Priemerná cena za noc v hoteli je 561 ZAR (od 35 EUR/noc). Hotely a apartmány v Juhoafrickej republike viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Pred zakúpením letenky si skontrolujte ceny ubytovania v danom termíne.

Zdravie a očkovanie pred cestou do JAR

Žiadne špeciálne očkovanie sa nevyžaduje, no zvážte očkovanie proti žltačke typu A a B a tetanu. Ak cestujete do Krugerovho parku, severných a severovýchodných oblastí krajiny je potrebné užívať antimalariká v kombinácii s repelentom.

Aktuálny čas v Juhoafrickej republike

V Juhoafrickej republike je o hodinu viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Juhoafrickej Krajine

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Juhoafrickej Republiky za posledný týždeň stála iba 520,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Juhoafrickej Krajine je: 2.

Tipy, čo treba vidieť v Juhoafrickej republike

10 zaujímavostí o Juhoafrickej republike

1
JAR má 11 oficiálnych jazykov vrátane jazykov Zulu a afrikánčiny
2
Juhoafrická republika je jedinou krajinou na svete, ktorá sa dobrovoľne vzdala svojho programu jadrových zbraní
3
V Juhoafrickej republike rastie 9 600 druhov rastlín, z ktorých takmer tri štvrtiny nenájdete nikde inde na svete
4
V JAR sa v roku 1905 našiel najväčší diamant na svete
5
Najobľúbenejšími športmi v krajine sú futbal, kriket a rugby
6
Juhoafrická republika má za sebou nepokojnú históriu, od roku 1948 až do zvolenia Nelsona Mandelu za prezidenta v roku 1994 tu platil princíp segregácie
7
JAR je najväčším vývozcom ovocia na svete
8
Nachádzajú sa tu aj najmenšie a najväčšie stromy na svete - sukulenty veľkosti 1 cm a baobaby, ktoré dosahujú výšku až 40 m a obvod 10 m
9
V krajine sa nachádza najhlbšia zlatá baňa na svete, ktorá siaha až do hĺbky 4000 m
10
V JAR bola v roku 1967 urobená prvá transplantácia ľudského srdca