Skip to main content

Lacné letenky Cebu

Filipíny - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Cebu

Zaujímavé info o Cebu

S viac ako 7 000 tropickými ostrovmi, Filipíny sú rajom plážových povaľačov. Nech je už váš vkus akýkoľvek, určite si tu nájdete ten svoj "vysnívaný" ostrov - od "naviatych kopčekov piesku" v strede oceánu, cez exotické vulkanické ostrovy s modrými lagúnami, po megaostrovy s mestami takými preplnenými, že pripomínajú ľudské mraveniská.

Ostrov Cebu je jednou z najrozvinutejších provincií na Filipínach. Môžete tu stráviť na jednej strane aktívnu, na druhej strane absolútne pokojnú exotickú dovolenku na skvelých plážach severného a južného pobrežia ostrova. Ostrov ponúka ideálne podmienky pre potápanie, šnorchlovanie i leňošenie. Pre potápanie je najvýhodnejším miestom severné pobrežie, najmä ostrov Moalboal. Odporúčame navštíviť reštaurácie s miestnou kuchyňou a pozrieť si najmä filipínsku architektúru. A určite nezabudnite navštíviť hlavné mesto Cebu City.

Cebu je podlhovastý ostrov s dĺžkou zhruba 220 kilometrov a najväčší šírkou 40 kilometrov. Domáci túto oblasť často s nadsádzkou nazývajú kráľovnou juhu. Na hrdých miestnych obyvateľov, potomkov náčelníka Lapa Lapa, tu zanechala svoje stopy španielska koloniálna história. V blízkosti Cebu, na krásnych ostrovoch Malaspascua alebo Camotes, môžete nájsť prázdne pláže len a len pre seba.

Stredom ostrova Cebu prechádza pohorie. Pobrežia na severe aj na juhu je upravené pre turistov zo všetkých kútov sveta. Malý ostrovček Bantayan ležiaci na juhu, je zase vhodným miestom pre organizovanie turistických výletov. Ostrovček Moalboal vyhľadávajú najmä potápači. Aj ostrovček Mactan je potápačským rajom, no smerujú sem aj pozorovatelia vtákov.

Hlavným mestom ostrova je Cebu City. Je staršie ako Manila a je tiež druhým najväčším filipínskym mestom. V minulosti bolo mestom kráľov a vôbec prvou španielskou usadlosťou na Filipínach. Dnes je významným obchodným prístavom, ale hlavne turistickým rajom. Získalo si povesť najobľúbenejšieho filipínskeho turistického centra, pretože v jeho blízkosti sa rozprestierajú nádherné pláže s možnosťami potápania. Na svoje si prídu aj priaznivci histórie. Nájdete tu čínske taoistické chrámy, pevnosť.

Filipíny sú jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých sú Filipíny veľmi obľúbenou destináciou. Lacné letenky na ostrov Cebu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami EVA Air, Emirates či Korean Air. Priemerná dĺžka letu na ostrov Cebu je 17 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Cebu

Potrebujem víza na Filipíny?

Vstup do krajiny bez víz, ak pobyt neprekročí 30 dní. SR má s Filipínami uzatvorenú dohodu o bezvízovom styku pre držiteľov diplomatických a služobných pasov. Podmienkou vstupu do krajiny je platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny a spiatočná letenka, resp. letenka do nasledujúcej destinácie.

Aké je počasie na Filipínach?

Za hlavnú sezónu sa považuje obdobie medzi decembrom až aprílom. Pre väčšinu krajiny je to obdobie sucha. Mnoho rezortov ceny až strojnásobí v období okolo Nového roka a pred Veľkou nocou. Od mája do novembra zažijete stúpajúce teploty predznamenávajúce príchod obdobia dažďov okolo Manily aj inde.

Ceny na Cebu

Na Filipínach sa ako mena používa filipínske peso (filipínsky: piso). Jeho medzinárodnou skratkou je PHP. Jedno peso = 100 sentima (sentimos). Bežne sú k dispozícii mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Bankovky potom majú hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

Cudzie meny sa v bežnom maloobchodnom, ale aj veľkoobchodným platobnom styku, nepoužívajú. Odporúčanými a dlhodobo uznávanými menami v medzinárodnom obchodnom a platobnom styku sú americké doláre a japonské jeny. Spoľahlivé zmenárne hľadajte najmä vo veľkých obchodných centrách. Banky používajú väčšiu zrážku za svoje služby a v hoteloch býva kurz rovnako nepriaznivý. Preto sa odporúča vymieňať peniaze v zmenárňach, len pozor na podvodníkov a falošné bankovky. Platobné a kreditné karty sú bežným platobným prostriedkom.

Hľadáte hotel na Cebu? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny hotelov sa pohybujú od 100 do 300 USD. Samozrejme niektorí turisti, ktorí chcú ušetriť a nevadí im horšie ako hotelová "kvalita", môžu využiť aj lacnejšie hotely, kde sa ceny za izbu pohybujú okolo 30 USD. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Aké očkovania sa odporúčajú pred vstupom na Filipíny?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke. Riziko malárie je v turistických oblastiach Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relatívne malé, profylaxia antimalarikami je na individuálnom zvážení každého cestovateľa.

Aký je aktuálny čas na Filipínach?

Na Filipínach je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Cebu

10 zaujímavostí o Filipínach

1
Filipíny sú bývalou kolóniou Španielska
2
Po anglicky tu vie takmer každý – aj maličké deti už ovládajú základy a dokonca aj 80 ročné babičky sa s Vami bez problémov v angličtine porozprávajú
3
Filipíny tvorí 7107 ostrovov, z tohto počtu je 2000 neobývaných a 2500 nemá ani pomenovanie
4
Na tisícky rokoch starých terasách sa pestuje viac ako 100 druhov ryže. Najznámejšie sú ryžové terasy v Banaue v provincii Ifugao
5
Druhé najhlbšie miesto v oceáne sa nachádza na Filipínach. Namerali tam hĺbku 10 497 metrov a nazýva sa Mindanajská, alebo filipínska priekopa
6
Hlavným jazykom je tzv. “tagalog” čiže filipínsky jazyk, avšak na každom ostrove majú ešte kopec ďalších vlastných dialektov
7
Filipínska kuchyňa je predovšetkým o pokrmoch z ryže – ryžu jedia na raňajky, obed aj večeru
8
Ľudoví liečitelia sú na Filipínach bežný zjav. Ich výskyt je zjavný hlavne v chudobných častiach krajiny, kde platená zdravotná starostlivosť je pre väčšinu ľudí takmer nedostupná
9
Najväčšia perla na svete bola nájdená neďaleko ostrova Palawan v roku 1934
10
Z 500 druhov koralov, ktoré sú známe na celom svete, 488 môžeme nájsť vo vodách Filipín