Skip to main content

Lacné letenky Filipíny

Filipíny - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Filipíny

Zaujímavé info o Filipínach

Tisíce ostrovov, nádherné pláže, smaragdové ryžové polia a domov vždy šťastných a usmiatych obyvateľov. Filipíny vás chytia za srdce a nepustia. Je to miesto, ktoré si ľahko zamilujete, no ťažko sa vám bude opúšťať.

S viac ako sedemtisíc ostrovmi, ktoré filipínske súostrovie tvoria, si jeho návštevníci môžu byť istí, že aspoň jeden bude vyhovovať ich požiadavkám a predstavám. Či už preferujete tráviť svoje dovolenkové dni pitím čerstvej kokosovej šťavy pri mori alebo radšej prelustrujete každý kút jedného z najväčších nákupných centier na svete, dovolenkou na Filipínach určite neurobíte chybu. Zelené smaragdové ryžové polia, hemžiace sa veľkomestá či grafitmi postriekané autobusy. Pohľad dopĺňajú tlejúce sopky a všadeprítomní usmievajúci sa ľudia.

Tých, ktorí na svojom programe potrebujú mať pravidelnú dávku vzrušenia a nadšenia, čaká v provincii Cebu niekoľko adrenalínových zážitkov. Pre tých, ktorí sa nachádzajú na opačnom konci spektra – teda tých, ktorých nikdy nevyčerpá ničnerobenie a vylihovanie na slnku a počúvanie šumivých vĺn, je ostrov Palawan tou správnou voľbou. Pampanga, provincia nachádzajúca sa v regióne Central Luzon, leží len pár hodín jazdy od metropolitnej oblasti Manila, a je známa ako kulinárske hlavné mesto krajiny. Za chuťou dobrodružstva, inou ako kdekoľvek inde v krajine, vezmite svoj batoh a namierte si to do hôr Northern Luzon. Dokonca aj pre shopoholikov je región Metro Manila tým miestom, ktoré treba vidieť a zažiť.

Filipíny sa geograficky nachádzajú vo Filipínskom mori, ktorý je súčasťou Tichého oceánu. Jej najbližšími susedmi sú Malajzia, Taiwan, Indonézia a Vietnam.

Lacné letenky na Filipíny si viete rezerovať aj z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let na Filipíny z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť na Filipíny so spoločnosťami ako EVA Air, Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či China Airlines.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Filipínach

Manila

S viac ako 7 000 tropickými ostrovmi, Filipíny sú rajom plážových povaľačov. Nech je už váš vkus akýkoľvek, určite si tu nájdete ten svoj "vysnívaný" ostrov - od "naviatych kopčekov piesku" v strede oceánu, cez exotické vulkanické ostrovy s modrými lagúnami, po megaostrovy s mestami takými preplnenými, že pripomínajú ľudské mraveniská.

Či sa už chcete potápať, postavať si stan na opustenom ostrove, alebo si užiť ruch veľkomiest, cestovanie je lacné, zábavné, a slnko vám môže zatieniť len tak tropická monzúnová búrka. Našťastie je tu toľko cestovateľov, že vždy nájdete zábavný plán B. Filipíny sú neoficiálne hlavnou ziplajnovou destináciou sveta, kde sa môžete šmýkať medzi korunami stromov ako Tarzan, Boracay a Pagudpud (v severnej časti ostrova Luzon) sú destinácie kam miera za vetrom a vlnami tí najlepší svetoví kitesurferi.

Ani hlavné mesto Manila pre vás nemusí byť len výstupným a nástupným bodom odletu. Hoci ide o jedno z najpodceňovanejších ázijských megamiest, no jej prezývka "Perla Orientu", by nemohla byť ani výstižnejšia - pod nepeknou ulitou sa skrýva poklad, ktorý však uvidíte len vtedy ak jej dáte šancu.

Napriek tomu, že sa Filipínami preháňajú všetky možné naturálne pohromy, táto chaotická metropola sa vždy zo všetkého pozbiera - je to cool mesto moderných mrakodrapov týčiacich sa medzi oblakmi, a s nimi ostro kontrastujúcej chudoby, no očarí vás kreatívnym nábojom, skvelými galériami, nezávislou hudobnou scénou, či bohémskymi kaviarničkami.

Filipíny sú jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých sú Filipíny veľmi obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Manily viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Thai Airways, Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines či Austrian Airlines. Priemerná dĺžka letu do Manily je 16 hodín.

Cebu

S viac ako 7 000 tropickými ostrovmi, Filipíny sú rajom plážových povaľačov. Nech je už váš vkus akýkoľvek, určite si tu nájdete ten svoj "vysnívaný" ostrov - od "naviatych kopčekov piesku" v strede oceánu, cez exotické vulkanické ostrovy s modrými lagúnami, po megaostrovy s mestami takými preplnenými, že pripomínajú ľudské mraveniská.

Ostrov Cebu je jednou z najrozvinutejších provincií na Filipínach. Môžete tu stráviť na jednej strane aktívnu, na druhej strane absolútne pokojnú exotickú dovolenku na skvelých plážach severného a južného pobrežia ostrova. Ostrov ponúka ideálne podmienky pre potápanie, šnorchlovanie i leňošenie. Pre potápanie je najvýhodnejším miestom severné pobrežie, najmä ostrov Moalboal. Odporúčame navštíviť reštaurácie s miestnou kuchyňou a pozrieť si najmä filipínsku architektúru. A určite nezabudnite navštíviť hlavné mesto Cebu City.

Cebu je podlhovastý ostrov s dĺžkou zhruba 220 kilometrov a najväčší šírkou 40 kilometrov. Domáci túto oblasť často s nadsádzkou nazývajú kráľovnou juhu. Na hrdých miestnych obyvateľov, potomkov náčelníka Lapa Lapa, tu zanechala svoje stopy španielska koloniálna história. V blízkosti Cebu, na krásnych ostrovoch Malaspascua alebo Camotes, môžete nájsť prázdne pláže len a len pre seba.

Stredom ostrova Cebu prechádza pohorie. Pobrežia na severe aj na juhu je upravené pre turistov zo všetkých kútov sveta. Malý ostrovček Bantayan ležiaci na juhu, je zase vhodným miestom pre organizovanie turistických výletov. Ostrovček Moalboal vyhľadávajú najmä potápači. Aj ostrovček Mactan je potápačským rajom, no smerujú sem aj pozorovatelia vtákov.

Hlavným mestom ostrova je Cebu City. Je staršie ako Manila a je tiež druhým najväčším filipínskym mestom. V minulosti bolo mestom kráľov a vôbec prvou španielskou usadlosťou na Filipínach. Dnes je významným obchodným prístavom, ale hlavne turistickým rajom. Získalo si povesť najobľúbenejšieho filipínskeho turistického centra, pretože v jeho blízkosti sa rozprestierajú nádherné pláže s možnosťami potápania. Na svoje si prídu aj priaznivci histórie. Nájdete tu čínske taoistické chrámy, pevnosť.

Filipíny sú jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých sú Filipíny veľmi obľúbenou destináciou. Lacné letenky na ostrov Cebu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami EVA Air, Emirates či Korean Air. Priemerná dĺžka letu na ostrov Cebu je 17 hodín.

Bohol

Čokoládové hory, krásne pláže, najmenšia opička na svete a plávanie s korytnačkami. Bohol je rovnako ako jeho filipínsky sused Cebu mimoriadne dobrodružný ostrov. Za jeden deň na ostrove stihnete niekedy viac, ako počas týždňovej dovolenky niekde pri Stredozemnom mori.

Dostať sa na ostrov Bohol možno viacerými spôsobmi. Napríklad vnútroštátnym letom z hlavného mesta Filipíny, Manily alebo trajektom resp. rýchloloďou zo susedného ostrova Cebu.

Priamy let na Bohol z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť napríklad na spomínaný ostrov Cebu, alebo do Manily a odtiaľ ďalej nízkonákladovými dopravcami alebo lodnou dopravou. Na Filipíny viete rezervovať letenky z našich končín so spoločnosťami ako EVA Air, Emirates či China Eastern.

Siargao

Jeden z najkrajších ostrovov Filipín a určite aj jeden z dôvodov, pre ktoré sa budete chcieť vrátiť na Filipíny. Má tvar slzy, nachádza sa na juhovýchode súostrovia a s rozlohou 437 km2 ho zaraďujeme medzi tie menšie ostrovčeky. Siargao môžeme pokojne nazývať aj malý ostrov veľkých zážitkov.

Prečo je taký ospevovaný? Je to ešte stále jedno z mála miest, ktoré masový turizmus úplne nezasiahol – ak aj áno, tak určite nie v takej podobe, ako je tomu na niektorých ďalších filipínskych ostrovoch. Takže, ak milujete surf, kite, vodné športy, veľké vlny a dobrodružstvo, tažko budete hľadať lepšie miesto v Juhovýchodnej Ázii, ako ostrov Siargao.

Lacné letenky na ostrov Siargao viete rezervovať vďaka nízkonákladovým spoločnostiam lietajúcim v rámci Juhovýchodnej Ázie. Najprv potrebujete lacnú letenku na Filipíny z Viedne (EVA Air, Emirates) či Budapešti (Air China). Z hlavného mesta Filipín, Manily, potom lieta spoločnosť Air Asia, prípadne z ostrova Cebu lieta tiež priama linka na Siargao (Cebu Pacific).

Užitočné info o Filipínach

Potrebujem víza na Filipíny?

Vstup do krajiny bez víz, ak pobyt neprekročí 30 dní. SR má s Filipínami uzatvorenú dohodu o bezvízovom styku pre držiteľov diplomatických a služobných pasov. Podmienkou vstupu do krajiny je platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny a spiatočná letenka, resp. letenka do nasledujúcej destinácie.

Aké je počasie na Filipínach?

Za hlavnú sezónu sa považuje obdobie medzi decembrom až aprílom. Pre väčšinu krajiny je to obdobie sucha. Mnoho rezortov ceny až strojnásobí v období okolo Nového roka a pred Veľkou nocou. Od mája do novembra zažijete stúpajúce teploty predznamenávajúce príchod obdobia dažďov okolo Manily aj inde.

Aká mena sa používa pri platení na Filipínach?

Na Filipínach sa ako mena používa filipínske peso (filipínsky: piso). Jeho medzinárodnou skratkou je PHP. Jedno peso = 100 sentima (sentimos). Bežne sú k dispozícii mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Bankovky potom majú hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

Cudzie meny sa v bežnom maloobchodnom, ale aj veľkoobchodným platobnom styku, nepoužívajú. Odporúčanými a dlhodobo uznávanými menami v medzinárodnom obchodnom a platobnom styku sú americké dolára a japonské jeny. Spoľahlivé zmenárne hľadajte najmä vo veľkých obchodných centrách. Banky používajú väčšiu zrážku za svoje služby a v hoteloch býva kurz rovnako nepriaznivý. Preto sa odporúča vymieňať peniaze v zmenárňach, len pozor na podvodníkov a falošné bankovky. Platobné a kreditné karty sú bežným platobným prostriedkom.

Hľadáte hotel na Filipínach? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny hotelov sa pohybujú od 100 do 300 USD. Samozrejme niektorí turisti, ktorí chcú ušetriť a nevadí im horšie ako hotelová "kvalita", môžu využiť aj lacnejšie hotely, kde sa ceny za izbu pohybujú okolo 30 USD. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas na Filipínach?

Na Filipínach je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Aké očkovania sa odporúčajú pred vstupom na Filipíny?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke. Riziko malárie je v turistických oblastiach Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relatívne malé, profylaxia antimalarikami je na individuálnom zvážení každého cestovateľa.

Letecké štatistiky o Filipínach

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Filipíny za posledný týždeň stála iba 486,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať na Filipíny, odporúčame vám navštíviť mestá ako Manila, Cebu, Puerto Princesa, Davao, Caticlan.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Filipínach je: 2.

Tipy, čo treba vidieť na Filipínach

10 zaujímavostí o Filipínach

1
Filipíny sú bývalou kolóniou Španielska
2
Po anglicky tu vie takmer každý – aj maličké deti už ovládajú základy a dokonca aj 80 ročné babičky sa s Vami bez problémov v angličtine porozprávajú
3
Filipíny tvorí 7107 ostrovov, z tohto počtu je 2000 neobývaných a 2500 nemá ani pomenovanie
4
Na tisícky rokoch starých terasách sa pestuje viac ako 100 druhov ryže. Najznámejšie sú ryžové terasy v Banaue v provincii Ifugao
5
Druhé najhlbšie miesto v oceáne sa nachádza na Filipínach. Namerali tam hĺbku 10 497 metrov a nazýva sa Mindanajská, alebo filipínska priekopa
6
Hlavným jazykom je tzv. “tagalog” čiže filipínsky jazyk, avšak na každom ostrove majú ešte kopec ďalších vlastných dialektov
7
Filipínska kuchyňa je predovšetkým o pokrmoch z ryže – ryžu jedia na raňajky, obed aj večeru
8
Ľudoví liečitelia sú na Filipínach bežný zjav. Ich výskyt je zjavný hlavne v chudobných častiach krajiny, kde platená zdravotná starostlivosť je pre väčšinu ľudí takmer nedostupná
9
Najväčšia perla na svete bola nájdená neďaleko ostrova Palawan v roku 1934
10
Z 500 druhov koralov, ktoré sú známe na celom svete, 488 môžeme nájsť vo vodách Filipín