Skip to main content

Lacné letenky Cork

Írsko - Základné COVID-19 informácie

Od 6. apríla sa pri návrate na Slovensko ruší povinnosť registrácie do systému eHranica a rovnako aj povinná karanténa pre neočkované osoby. Na Slovensko sa momentálne vstupuje rovnako ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania - bez karantény a bez registrácie. Odporúčame si naštudovať podmienky vstupu do Írska na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).

Akciové letenky do Corku

Zaujímavé info o Corku

Cork je druhé najväčšie mesto v Írsku, má približne 120-tisíc obyvateľov a je to veľmi príjemná metropola v hlobokom zálive. Cork leží na rieke Lee a prehlasuje sa za kultúrne mesto juhu írskeho ostrova. Od dávnych čias bolo významným prístavom.

Cork je predovšetkým úžasnou prechádzkou po stredovekých uliciach. Pokojne vám na jeho spoznávanie stačí jeden predĺžený víkend. Odporúčame navštíviť typické írske puby či staré prístavné mesto.

Lacné letenky do Corku viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Corku zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair z Budapešti. S jedným prestupom viete do druhej najväčšej írskej metropoly cestovať s aerolinkami SWISS, British Airways či Aer Lingus.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Írsku

Cestovné doklady do Írska

Na vstup do krajiny vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Írsku

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 16°C, počas ktorého môže teplotné maximum dosiahnuť 19 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 5 °C. Kedy je teda dovolenka v Írsku tá správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je najmä máj-jún a september. Teplotné maximá tu vtedy dosahujú 15-17 °C. Počas týchto mesiacov zvykne pršať menej ako zvyčajne. Dáždnik si však so sebou rozhodne vezmite.

Ceny v Írsku

Národnou menou v Írsku je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Írsku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie vo väčších mestách je v porovnaní s inými európskymi metropolami menej náročné. Vyhnite sa však časom ranných a večerných dopravných špičiek. Ak sa rozhodnete preskúmať Írsko na vlastnú päsť autom, toto vám odporúčame vyzdvihnúť už pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Írsku

V Írsku je o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Corku

10 zaujímavostí o Írsku

1
Vo svete je viac Írov žijúcich v cudzine ako v samotnom Írsku
2
Prví ľudia zavítali do Írska už v roku 12 800 pred našim letopočtom
3
Aj keď je pivo Guiness pôvodom z Írska, najviac ho vypijú v africkej Nigérií
4
V Dubline sa nachádza jedna krčma na sto obyvateľov
5
Veľa írskych mien začína predložkou ”Mac”, čo znamená ”Syn” alebo ”O” čo značí ”Potomok”
6
Írsko je jednou z mála krajín, kde nežijú žiadne hady
7
Pôvodným jazykom (galština) rozpráva dnes menej ako 10% ľudí . Gaelština je v Írsku povinným jazykom školách a nájdete v nej napísané napríklad aj názvy zastávok MHD
8
Aby ste získali Írske občianstvo stačí, že jeden z vašich starých rodičov bol pôvodom Ír
9
Najstarší bar v Európe (aj na svete) sa nachádza v Írsku, volá sa Sean’s Bar
10
Za darovanie krvi dostanete v Írsku krígeľ piva