Skip to main content

Lacné letenky Írsko

Írsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Írska

Zaujímavé info o

Vedeli ste, že na druhej strane dúhy je zakopaný poklad plný zlata? Teda aspoň v Írsku, kde ho strážia leprechauni, malí mužíci v zelenom. Leprechauni po väčšine vyrábajú topánky, a keď majú voľno, vymýšľajú kadejaké zlomyseľnosti. Ak chcete poklad získať, musíte mať viac dôvtipu ako oni a oklamať ich, napríklad pohárom piva, ktoré nikdy neodmietnu.

Írom to dvakrát vysvetľovať nemusíte, sami najlepšie vedia, ako na to. Národ obdobne veľký ako Slováci je preslávený po celom svete svojimi vtípkami a dobrou náladou. A to aj napriek tomu, že na tomto večne zelenom ostrove často prší. Tento ostrov je však aj nepopierateľne miestom, ktoré sa oplatí zažiť na vlastné oči, a to nielen kvôli jeho obyvateľom - írsky tanec, pivo Guinness, U2 a mnoho ďalšieho.

Lacné letenky do Írska viete rezervovať z Bratislavy, Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Dublinu zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair i Aer Lingus. Trvá približne 3 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Dublin

Na brehoch zátoky Dublinského zálivu neďaleko pohorí Wicklow Mountain sa rozkladá hlavné mesto zeleného ostrova – Dublin. Malá metropola s veľkou reputáciou.

Dublin a večne vtipkujúci Íri sú preslávení po celom svete uvoľnenou atmosférou, hedonizmom a veľkým kusom histórie, umenia či kultúry. Povedané jazykom samotných Írov, vždy tu panuje „craic" (zábava).

Možno je to skvelou živou hudbou hrajúcou z bonvivánskej štvrte Temple Bar, možno pivom Guinness, ktorý tu tečie potokmi... Dôvodov je naozaj mnoho. Nečudo, že ho Lonely Planet zaradil do zoznamu 10 najlepších miest sveta, ktoré treba navštíviť. V hlavnom meste smaragdového ostrova to jednoducho žije.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Dublinu kúpite už priamo z Bratislavy. Lieta odtiaľ priamo letecká spoločnosť Ryanair. Let trvá 2 hodiny a 55 minút. Spoločnosť Ryanair lieta priamo do Dublinu aj z Budapešti a Prahy.

Z Viedne môžete letieť do Dublinu priamo so spoločnosťou Air Lingus alebo so zvyčajným jedným prestupom s leteckými spoločnosťami Austrian Airlines či SWISS International Airlines. Z našich končín sa do Dublinu najčastejšie lieta na letisko Dublin.

Cork

Cork je druhé najväčšie mesto v Írsku, má približne 120-tisíc obyvateľov a je to veľmi príjemná metropola v hlobokom zálive. Cork leží na rieke Lee a prehlasuje sa za kultúrne mesto juhu írskeho ostrova. Od dávnych čias bolo významným prístavom.

Cork je predovšetkým úžasnou prechádzkou po stredovekých uliciach. Pokojne vám na jeho spoznávanie stačí jeden predĺžený víkend. Odporúčame navštíviť typické írske puby či staré prístavné mesto.

Lacné letenky do Corku viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Corku zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair z Budapešti. S jedným prestupom viete do druhej najväčšej írskej metropoly cestovať s aerolinkami SWISS, British Airways či Aer Lingus.

Užitočné info o Írsku

Cestovné doklady do Írska

Na vstup do krajiny vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Írsku

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 16°C, počas ktorého môže teplotné maximum dosiahnuť 19 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 5 °C. Kedy je teda dovolenka v Írsku tá správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je najmä máj-jún a september. Teplotné maximá tu vtedy dosahujú 15-17 °C. Počas týchto mesiacov zvykne pršať menej ako zvyčajne. Dáždnik si však so sebou rozhodne vezmite.

Ceny v Írsku

Národnou menou v Írsku je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Írsku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie vo väčších mestách je v porovnaní s inými európskymi metropolami menej náročné. Vyhnite sa však časom ranných a večerných dopravných špičiek. Ak sa rozhodnete preskúmať Írsko na vlastnú päsť autom, toto vám odporúčame vyzdvihnúť už pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Írsku

V Írsku je o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Dubline

10 zaujímavostí o Írsku

1
Vo svete je viac Írov žijúcich v cudzine ako v samotnom Írsku
2
Prví ľudia zavítali do Írska už v roku 12 800 pred našim letopočtom
3
Aj keď je pivo Guiness pôvodom z Írska, najviac ho vypijú v africkej Nigérií
4
V Dubline sa nachádza jedna krčma na sto obyvateľov
5
Veľa írskych mien začína predložkou ”Mac”, čo znamená ”Syn” alebo ”O” čo značí ”Potomok”
6
Írsko je jednou z mála krajín, kde nežijú žiadne hady
7
Pôvodným jazykom (galština) rozpráva dnes menej ako 10% ľudí . Gaelština je v Írsku povinným jazykom školách a nájdete v nej napísané napríklad aj názvy zastávok MHD
8
Aby ste získali Írske občianstvo stačí, že jeden z vašich starých rodičov bol pôvodom Ír
9
Najstarší bar v Európe (aj na svete) sa nachádza v Írsku, volá sa Sean’s Bar
10
Za darovanie krvi dostanete v Írsku krígeľ piva