Skip to main content

Lacné letenky Dillí

India - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Dillí

Zaujímavé info o Dillí

Delhi, Jaipur, Taj Mahal. Táto trojica sa nazýva aj zlatý trojuholník a predstavuje trio najnavštevovanejších miest severu Indie. Ak stretnete človeka, ktorý v Indii strávil dlhšiu dobu, tento okruh nazve aj ako „klasický turistický”. India je obrovská krajina a stihnúť všetko naraz sa nedá – veľa ľudí preto pri svoje prvej návšteve volí práve túto overenú klasiku. To, že na tieto miesta chodí najviac turistov si pri ľudnatosti v Indii ani nevšimnete, a všetky majú naozaj čo ponúknuť.

New Delhi je výborným odrazovým mostíkom pred návštevou ďalších indických miest. Tak ako v iných mestách, aj tu zažijete preľudnené ulice a desiatky predavačov, pre ktorých budete celý deň centrom pozornosti. Mesto sa rozdeľuje na dve časti, ktoré sa nazývajú Staré a Nové Delhi.

Lacné letenky do Dillí viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Indie by ste z našich končín hľadali márne, avšak pomerne komfortne možno s jedným prestupom letieť s aerolinkami ako Turkish Airlines, Qatar Airways alebo Emirates.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Indii

Potrebujem víza pri ceste do Indie?

Občania 160 krajín vrátane Slovenska môžu žiadať o elektronické víza. Tie sa vzťahujú na kategórie ako e-tourist, e-business a e-medical. Od začiatku apríla 2017 sa doba vycestovania predĺžila z 30 na 60 dní s dvoma vstupmi. Ak teda chcete navštíviť Indiu ako turista na menej ako 2 mesiace, nemusíte ísť na ambasádu. O elektronické víza stačí požiadať cez internet a následne ich získať na jednom z vybraných letísk.

Na turistické víza do Indie potrebujete:

  • cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate z Indie
  • vytlačenú elektronickú žiadosť
  • 1 ks fotografie pasového formátu
  • doklad o dostatku finančných prostriedkov v objeme 50 Eur na každý deň pobytu v Indii
  • spiatočnú letenku
  • itinerár cesty
  • poplatok 53 €
  • doklad o zdravotnom cestovnom poistení na celé obdobie pobytu v Indii

Kompletný návod nájdete na oficiálnej stránke Indickej ambasády.

Aké je počasie v Indii a ktoré ročné obdobie je ideálne na dovolenku v Indii?

Na spoznávanie Indie, resp. Dillí a jeho okolia je vhodné cestovať v zimných mesiacoch, teda december až marec. Nie je tu tak horúco a noci sú chladnejšie. Teploty začínajú stúpať až vo februári. Od júla až do novembra je na väčšine územia daždivo vďaka monzúnom.

Aké sú ceny v Indii?

Asi najväčšiu časť nákladov na cestu do Indie tvoria letenky a víza. Všetko ostatné je v Indii extrémne lacné. Či už sa jedná o dopravu, jedlo alebo pamiatky. Dokážete sa pokojne zmestiť do rozpočtu pod 20 eur na osobu a deň. V Indii je úžasný street-food – kde sa pozriete, všade samé dobré jedlo. Dôležitá informácia je, že 70% Indov sú vegetariáni.

Doprava je veľmi rôznorodá a je to obrovský zážitok previezť sa autobusom či vlakom. Pokojne sa vám môže stať, že budete cestovať vzdialenosť 300 km až neuveriteľných 10 hodín. Neskúsiť však prepravu vlakom v Indii je hriech. Navyše, v Indii stretnete mnoho európskych aj neeurópskych cestovateľov, s ktorými môžete zdieľať svoje zážitky.

Ceny? Mesiac v Indii vás pokojne vyjde toľko, čo 2 týždne v Chorvátsku. Navyše schopnosť zjednávať ceny dotiahnete v Indii na úplne novú úroveň.

Ak hľadáte lacný hotel v Indii, odporúčame pozrieť ponuku Pelikána.

Aký je aktuálny čas v Indii?

V Indii (Dillí) je o 5 a pol hodiny viac ako na Slovensku.

Aké očkovania potrebujem pred cestou do Indie?

Pri ceste do Indie odporúčame odporúčame zvážiť niektoré očkovania, hygiena je na mnohých miestach veľmi slabá alebo nepostačujúca. Odporúčame minimálne vakcínu proti hepatitíde A a B a protitetanovku. Ak cestujete do Indie z krajiny, kde sa vyskytuje žltá zimnica, budete musieť doložiť potvrdenie o očkovaní proti tejto chorobe.

Letecké zaujímavosti o Dillí

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Dillí za posledný týždeň stála iba 361,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Dillí je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Dillí

10 zaujímavostí o Indii

1
Z náboženských alebo osobných dôvodov, je v Indii 20-40% obyvateľov jednotlivých regiónov vegetariánov
2
India má najvyššie položené kriketové ihrisko na svete vo výške 2444 m.n.m.
3
Pri vycestovaní, alebo opustení krajiny platí zákaz brania indických rupií mimo krajiny
4
Indické manželky vlastnia 11% všetkého zlata na svete. Je to viac, ako sú rezervy USA, Medzinárodného menového fondu, Švajčiarska a Nemecka dokopy
5
India je najväčšou svetovou demokraciou s 1,2 miliardami ľudí
6
Diamanty boli prvýkrát objavené v Indii
7
Slony majú v Indii svoje vlastné kúpele
8
V Indii žije spolu najväčšia rodina na svete. Muž žije spolu s 39 ženami a 94 deťmi
9
Prvá indická raketa bola transportovaná na bicykli
10
Indický kalendár má 6 ročných období