Skip to main content

Lacné letenky India

India - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Indie

Zaujímavé info o Indii

India pulzuje pestrofarebným mixom ľudí, tradícií a prírodných krás. Cesta naprieč neuveriteľnou krajinou sa vám zaryje do pamäte a budete si ju pamätať dlhé roky po vašom návrate.

Dillí v sebe skrýva tisícročné záhady, magickú atmosféru a indickú jednoduchosť. Vitajte v meste, v ktorom žije 25 miliónov ľudí. Dillí je ako Rím na druhom konci sveta. Plný starodávnych príbehov a ruín. Dillí vás nadchne, zabaví, a hneď potom vás šokuje. Možno ho znenávidíte do konca života a možno sa doň zaľúbite navždy. Dillí ponúka chaotickú zmes chutí, vôní, zvukov, a robí z Indie tak špecifickú destináciu, akú neuvidíte azda nikde inde na svete.

Bombaj je veľký. Plný idealistov, pracantov, gangstrov, túlavých psov a milionárov. Presklené sídla medzinárodných korporácií lemujú promenádu pri oceáne, zámožní nakupujú v najdrahších butikoch svetových dizajnérov a najrozsiahlejší tropický les v mestskom prostredí sa stráca v dyme, ktorý sa valí z jedného z najväčších slumov Ázie. Ak sme sa Dillí odvážili prirovnať Rímu, pokojne môžeme tvrdiť, že Bombaj je Los Angeles Ázie.

Lacné letenky do Indie viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Dillí z našich končín neexistuje, avšak pomerne komfortne môžete letieť s jedným prestupom aerolinkami ako Turkish Airlines, Qatar Airways, Emirates či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Indii

Dillí

Delhi, Jaipur, Taj Mahal. Táto trojica sa nazýva aj zlatý trojuholník a predstavuje trio najnavštevovanejších miest severu Indie. Ak stretnete človeka, ktorý v Indii strávil dlhšiu dobu, tento okruh nazve aj ako „klasický turistický”. India je obrovská krajina a stihnúť všetko naraz sa nedá – veľa ľudí preto pri svoje prvej návšteve volí práve túto overenú klasiku. To, že na tieto miesta chodí najviac turistov si pri ľudnatosti v Indii ani nevšimnete, a všetky majú naozaj čo ponúknuť.

New Delhi je výborným odrazovým mostíkom pred návštevou ďalších indických miest. Tak ako v iných mestách, aj tu zažijete preľudnené ulice a desiatky predavačov, pre ktorých budete celý deň centrom pozornosti. Mesto sa rozdeľuje na dve časti, ktoré sa nazývajú Staré a Nové Delhi.

Lacné letenky do Dillí viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Indie by ste z našich končín hľadali márne, avšak pomerne komfortne možno s jedným prestupom letieť s aerolinkami ako Turkish Airlines, Qatar Airways alebo Emirates.

Goa

Goa patrí medzi najznámejšie turistické destinácie Indie. Disponuje nádhernými plážami, prírodou a fascinujúciou históriou ovplyvnenou Portugalskom. Celé pobrežie Goa meria približne 100 kilometrov, 80 percent z toho sú piesočné pláže.

Je to iný kúsok Indie, ako poznáme napr. z hlavného mesta a ostatných oblastí. Nevidieť tu tak rozdiel medzi veľmi chudobnými a veľmi bohatými obyvateľmi. Vplyv Európy silne poznačil toto mesto, z ktorého sa stala úžasná exotická destinácia.

Európu však cítiť aj v cenách. Tie sú v porovnaní s ostatnými oblasťami vyššie a to najmä počas hlavnej turistickej sezóny koncom roka.

Lacné letenky do oblasti Goa viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do mesta Goa z okolitých letísk nerezervujete, avšak pomerne komfortne možno letieť s jedným prestupom s aerolinkami ako Qatar Airways či Air India.

Bombaj

Najväčšie mesto Indie a najväčší dopravný uzol krajiny. Bombaj je zároveň s populáciou 20,5 milióna ľudí najľudnatejším mestom Indie a štvrtým najľudnatejším mestom na svete. Hlavné mesto idnického štátu Maháraštra je rovnako komerčným centrom celej krajiny a dosahuje najvyššie HDP v celej južnej, centrálnej i západnej Ázii. Niet teda divu, že Bombaj je tiež najbohatším a zároveň najdrahším indickým mestom. Je stredom indického filmového i televízneho priemyslu - domov tu má slávny Bollywood!

Vitajte v pestrofarebnom Bombaji, v meste obrovských kontrastov. Na jednej strane luxusné štvrte najbohatších Indov a na druhej strane obrovské množstvo slumov, presne ako v bolywoodskom filme Milionár z chatrče.

Z Bombaja sa dostanete takmer do všetkých kútov Indie vlakom. Spoje z južnej, východnej a severnej Indie prichádzajú na stanicu Chhatrapati Shivaji Terminus, Dadar Terminus či Kurla Terminus. Ak zažijete cestovanie vlakom v Indii, zažijete autentickú Indiu.

Bombajské medzinárodné letisko Chhatrapati Shivaji patrí k hlavným vstupným bránam do Indie pre cestujúcich z celého sveta. Lietajú sem mnohé zahraničné aerolinky, ako sú napríklad Lufthansa, Emirates, British Airways či Turkish Airlines. Priamy let do Bombaja z našich končín neexistuje, lacné letenky do Bombaja však rezervujete s jedným prestupom so spomínanými aerolinkami.

Bengaluru

Bengaluru (Bangalore), Karnatáka állam fővárosa, egy rendkívül gyorsan fejlődő város, az indiai IT iparágazat otthona. Több multinacionális vállalat alapította székhelyéül az indiai centrumainak. Ennek eredményeként a város tele van fiatal szakemberekkel és élénk légkör jellemzi, virágzó kocsmakultúrával. Néhány helyen úgy érezhetik magunkat minhta a Szilícium-völgyben járnának.

Bangalúr (Bangalore), hlavné mesto oblasti Karnataka, je veľmi rýchlo rastúce a prosperujúce mesto, ktoré je domovom indického IT priemyslu. Mnoho nadnárodných korporácií tu založilo svoje indické centrály. Výsledkom je, že mesto je plné mladých profesionálov a má v ňom pulzujúcu atmosféru s prosperujúcou krčmovou kultúrou. Miestami si budete pripadať ako v Silicon Valley.

Toto tretie najľudnatejšie indické mesto, v ktorom je vďaka nadmorskej výške po celý rok príjemáú klíma, nájdete v južnej časti Indie. Je tiež prezývané záhradou Indie. Nachádza sa tu obrovské množstvo zelene.

Lacné letenky do oblasti Bangalúr viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Bangalúru z okolitých letísk nerezervujete, avšak pomerne komfortne možno letieť s jedným prestupom s aerolinkami ako Emirates, Qatar Airways, Lufthansa či Air India.

Užitočné info o Indii

Potrebujem víza pri ceste do Indie?

Občania 160 krajín vrátane Slovenska môžu žiadať o elektronické víza. Tie sa vzťahujú na kategórie ako e-tourist, e-business a e-medical. Od začiatku apríla 2017 sa doba vycestovania predĺžila z 30 na 60 dní s dvoma vstupmi. Ak teda chcete navštíviť Indiu ako turista na menej ako 2 mesiace, nemusíte ísť na ambasádu. O elektronické víza stačí požiadať cez internet a následne ich získať na jednom z vybraných letísk.

Na turistické víza do Indie potrebujete:

 • cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate z Indie
 • vytlačenú elektronickú žiadosť
 • 1 ks fotografie pasového formátu
 • doklad o dostatku finančných prostriedkov v objeme 50 Eur na každý deň pobytu v Indii
 • spiatočnú letenku
 • itinerár cesty
 • poplatok 53 €
 • doklad o zdravotnom cestovnom poistení na celé obdobie pobytu v Indii

Kompletný návod nájdete na oficiálnej stránke Indickej ambasády.

Aké je počasie v Indii a ktoré ročné obdobie je ideálne na dovolenku v Indii?

Na spoznávanie Indie, resp. Dillí a jeho okolia je vhodné cestovať v zimných mesiacoch, teda december až marec. Nie je tu tak horúco a noci sú chladnejšie. Teploty začínajú stúpať až vo februári. Od júla až do novembra je na väčšine územia daždivo vďaka monzúnom.

Aké sú ceny v Indii?

Asi najväčšiu časť nákladov na cestu do Indie tvoria letenky a víza. Všetko ostatné je v Indii extrémne lacné. Či už sa jedná o dopravu, jedlo alebo pamiatky. Dokážete sa pokojne zmestiť do rozpočtu pod 20 eur na osobu a deň. V Indii je úžasný street-food – kde sa pozriete, všade samé dobré jedlo. Dôležitá informácia je, že 70% Indov sú vegetariáni.

Doprava je veľmi rôznorodá a je to obrovský zážitok previezť sa autobusom či vlakom. Pokojne sa vám môže stať, že budete cestovať vzdialenosť 300 km až neuveriteľných 10 hodín. Neskúsiť však prepravu vlakom v Indii je hriech. Navyše, v Indii stretnete mnoho európskych aj neeurópskych cestovateľov, s ktorými môžete zdieľať svoje zážitky.

Ceny? Mesiac v Indii vás pokojne vyjde toľko, čo 2 týždne v Chorvátsku. Navyše schopnosť zjednávať ceny dotiahnete v Indii na úplne novú úroveň.

Ak hľadáte lacný hotel v Indii, odporúčame pozrieť ponuku Pelikána.

Aký je aktuálny čas v Indii?

V Indii (Dillí) je o 5 a pol hodiny viac ako na Slovensku.

Aké očkovania potrebujem pred cestou do Indie?

Pri ceste do Indie odporúčame odporúčame zvážiť niektoré očkovania, hygiena je na mnohých miestach veľmi slabá alebo nepostačujúca. Odporúčame minimálne vakcínu proti hepatitíde A a B a protitetanovku. Ak cestujete do Indie z krajiny, kde sa vyskytuje žltá zimnica, budete musieť doložiť potvrdenie o očkovaní proti tejto chorobe.

Letecké štatistiky o Indii

 • Nemáte radi prestupy? Priamo do Indie si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

 • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Indie za posledný týždeň stála iba 352,00 €?

 • Ak ste sa rozhodli cestovať do Indie, odporúčame vám navštíviť mestá ako Dillí, Bombaj, Goa, Kochi, Port Blair.

 • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Indii je: 3.

10 zaujímavostí o Indii

1
Z náboženských alebo osobných dôvodov, je v Indii 20-40% obyvateľov jednotlivých regiónov vegetariánov
2
India má najvyššie položené kriketové ihrisko na svete vo výške 2444 m.n.m.
3
Pri vycestovaní, alebo opustení krajiny platí zákaz brania indických rupií mimo krajiny
4
Indické manželky vlastnia 11% všetkého zlata na svete. Je to viac, ako sú rezervy USA, Medzinárodného menového fondu, Švajčiarska a Nemecka dokopy
5
India je najväčšou svetovou demokraciou s 1,2 miliardami ľudí
6
Diamanty boli prvýkrát objavené v Indii
7
Slony majú v Indii svoje vlastné kúpele
8
V Indii žije spolu najväčšia rodina na svete. Muž žije spolu s 39 ženami a 94 deťmi
9
Prvá indická raketa bola transportovaná na bicykli
10
Indický kalendár má 6 ročných období