Skip to main content

Lacné letenky India

Akciové letenky do Indie

Zaujímavé info o

India pulzuje pestrofarebným mixom ľudí, tradícií a prírodných krás. Cesta naprieč neuveriteľnou krajinou sa vám zaryje do pamäte a budete si ju pamätať dlhé roky po vašom návrate.

Dillí v sebe skrýva tisícročné záhady, magickú atmosféru a indickú jednoduchosť. Vitajte v meste, v ktorom žije 25 miliónov ľudí. Dillí je ako Rím na druhom konci sveta. Plný starodávnych príbehov a ruín. Dillí vás nadchne, zabaví, a hneď potom vás šokuje. Možno ho znenávidíte do konca života a možno sa doň zaľúbite navždy. Dillí ponúka chaotickú zmes chutí, vôní, zvukov, a robí z Indie tak špecifickú destináciu, akú neuvidíte azda nikde inde na svete.

Bombaj je veľký. Plný idealistov, pracantov, gangstrov, túlavých psov a milionárov. Presklené sídla medzinárodných korporácií lemujú promenádu pri oceáne, zámožní nakupujú v najdrahších butikoch svetových dizajnérov a najrozsiahlejší tropický les v mestskom prostredí sa stráca v dyme, ktorý sa valí z jedného z najväčších slumov Ázie. Ak sme sa Dillí odvážili prirovnať Rímu, pokojne môžeme tvrdiť, že Bombaj je Los Angeles Ázie.

Lacné letenky do Indie viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Dillí z našich končín neexistuje, avšak pomerne komfortne môžete letieť s jedným prestupom aerolinkami ako Turkish Airlines, Qatar Airways, Emirates či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v

Dillí

Delhi, Jaipur, Taj Mahal. Táto trojica sa nazýva aj zlatý trojuholník a predstavuje trio najnavštevovanejších miest severu Indie. Ak stretnete človeka, ktorý v Indii strávil dlhšiu dobu, tento okruh nazve aj ako „klasický turistický”. India je obrovská krajina a stihnúť všetko naraz sa nedá – veľa ľudí preto pri svoje prvej návšteve volí práve túto overenú klasiku. To, že na tieto miesta chodí najviac turistov si pri ľudnatosti v Indii ani nevšimnete, a všetky majú naozaj čo ponúknuť.

New Delhi je výborným odrazovým mostíkom pred návštevou ďalších indických miest. Tak ako v iných mestách, aj tu zažijete preľudnené ulice a desiatky predavačov, pre ktorých budete celý deň centrom pozornosti. Mesto sa rozdeľuje na dve časti, ktoré sa nazývajú Staré a Nové Delhi.

Lacné letenky do Dillí viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Indie by ste z našich končín hľadali márne, avšak pomerne komfortne možno s jedným prestupom letieť s aerolinkami ako Turkish Airlines, Qatar Airways alebo Emirates.

Goa

Goa patrí medzi najznámejšie turistické destinácie Indie. Disponuje nádhernými plážami, prírodou a fascinujúciou históriou ovplyvnenou Portugalskom. Celé pobrežie Goa meria približne 100 kilometrov, 80 percent z toho sú piesočné pláže.

Je to iný kúsok Indie, ako poznáme napr. z hlavného mesta a ostatných oblastí. Nevidieť tu tak rozdiel medzi veľmi chudobnými a veľmi bohatými obyvateľmi. Vplyv Európy silne poznačil toto mesto, z ktorého sa stala úžasná exotická destinácia.

Európu však cítiť aj v cenách. Tie sú v porovnaní s ostatnými oblasťami vyššie a to najmä počas hlavnej turistickej sezóny koncom roka.

Lacné letenky do oblasti Goa viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do mesta Goa z okolitých letísk nerezervujete, avšak pomerne komfortne možno letieť s jedným prestupom s aerolinkami ako Qatar Airways či Air India.

Bombaj

Najväčšie mesto Indie a najväčší dopravný uzol krajiny. Bombaj je zároveň s populáciou 20,5 milióna ľudí najľudnatejším mestom Indie a štvrtým najľudnatejším mestom na svete. Hlavné mesto idnického štátu Maháraštra je rovnako komerčným centrom celej krajiny a dosahuje najvyššie HDP v celej južnej, centrálnej i západnej Ázii. Niet teda divu, že Bombaj je tiež najbohatším a zároveň najdrahším indickým mestom. Je stredom indického filmového i televízneho priemyslu - domov tu má slávny Bollywood!

Vitajte v pestrofarebnom Bombaji, v meste obrovských kontrastov. Na jednej strane luxusné štvrte najbohatších Indov a na druhej strane obrovské množstvo slumov, presne ako v bolywoodskom filme Milionár z chatrče.

Z Bombaja sa dostanete takmer do všetkých kútov Indie vlakom. Spoje z južnej, východnej a severnej Indie prichádzajú na stanicu Chhatrapati Shivaji Terminus, Dadar Terminus či Kurla Terminus. Ak zažijete cestovanie vlakom v Indii, zažijete autentickú Indiu.

Bombajské medzinárodné letisko Chhatrapati Shivaji patrí k hlavným vstupným bránam do Indie pre cestujúcich z celého sveta. Lietajú sem mnohé zahraničné aerolinky, ako sú napríklad Lufthansa, Emirates, British Airways či Turkish Airlines. Priamy let do Bombaja z našich končín neexistuje, lacné letenky do Bombaja však rezervujete s jedným prestupom so spomínanými aerolinkami.

Bangalúr

Bangalúr (Bangalore), hlavné mesto oblasti Karnataka, je veľmi rýchlo rastúce a prosperujúce mesto, ktoré je domovom indického IT priemyslu. Mnoho nadnárodných korporácií tu založilo svoje indické centrály. Výsledkom je, že mesto je plné mladých profesionálov a má v ňom pulzujúcu atmosféru s prosperujúcou krčmovou kultúrou. Miestami si budete pripadať ako v Silicon Valley.

Toto tretie najľudnatejšie indické mesto, v ktorom je vďaka nadmorskej výške po celý rok príjemáú klíma, nájdete v južnej časti Indie. Je tiež prezývané záhradou Indie. Nachádza sa tu obrovské množstvo zelene.

Lacné letenky do oblasti Bangalúr viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Bangalúru z okolitých letísk nerezervujete, avšak pomerne komfortne možno letieť s jedným prestupom s aerolinkami ako Emirates, Qatar Airways, Lufthansa či Air India.

Užitočné info o Indii

Doklady a víza do Indie

Občania 160 krajín vrátane Slovenska môžu žiadať o elektronické víza. Tie sa vzťahujú na kategórie ako e-tourist, e-business a e-medical. Od začiatku apríla 2017 sa doba vycestovania predĺžila z 30 na 60 dní s dvoma vstupmi. Ak teda chcete navštíviť Indiu ako turista na menej ako 2 mesiace, nemusíte ísť na ambasádu. O elektronické víza stačí požiadať cez internet a následne ich získať na jednom z vybraných letísk.

Na turistické víza do Indie potrebujete:

  • cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate z Indie
  • vytlačenú elektronickú žiadosť
  • 1 ks fotografie pasového formátu
  • doklad o dostatku finančných prostriedkov v objeme 50 Eur na každý deň pobytu v Indii
  • spiatočnú letenku
  • itinerár cesty
  • poplatok 53 €
  • doklad o zdravotnom cestovnom poistení na celé obdobie pobytu v Indii

Kompletný návod nájdete na oficiálnej stránke Indickej ambasády.

Počasie v Indii

Na spoznávanie Indie, resp. Dillí a jeho okolia je vhodné cestovať v zimných mesiacoch, teda december až marec. Nie je tu tak horúco a noci sú chladnejšie. Teploty začínajú stúpať až vo februári. Od júla až do novembra je na väčšine územia daždivo vďaka monzúnom.

Ceny v Indii

Asi najväčšiu časť nákladov na cestu do Indie tvoria letenky a víza. Všetko ostatné je v Indii extrémne lacné. Či už sa jedná o dopravu, jedlo alebo pamiatky. Dokážete sa pokojne zmestiť do rozpočtu pod 20 eur na osobu a deň. V Indii je úžasný street-food – kde sa pozriete, všade samé dobré jedlo. Dôležitá informácia je, že 70% Indov sú vegetariáni.

Doprava je veľmi rôznorodá a je to obrovský zážitok previezť sa autobusom či vlakom. Pokojne sa vám môže stať, že budete cestovať vzdialenosť 300 km až neuveriteľných 10 hodín. Neskúsiť však prepravu vlakom v Indii je hriech. Navyše, v Indii stretnete mnoho európskych aj neeurópskych cestovateľov, s ktorými môžete zdieľať svoje zážitky.

Ceny? Mesiac v Indii vás pokojne vyjde toľko, čo 2 týždne v Chorvátsku. Navyše schopnosť zjednávať ceny dotiahnete v Indii na úplne novú úroveň.

Ak hľadáte lacný hotel v Indii, odporúčame pozrieť ponuku Pelikána.

Aktuálny čas v Indii

V Indii (Dillí) je o 5 a pol hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Indie

Pri ceste do Indie odporúčame odporúčame zvážiť niektoré očkovania, hygiena je na mnohých miestach veľmi slabá alebo nepostačujúca. Odporúčame minimálne vakcínu proti hepatitíde A a B a protitetanovku. Ak cestujete do Indie z krajiny, kde sa vyskytuje žltá zimnica, budete musieť doložiť potvrdenie o očkovaní proti tejto chorobe.

10 zaujímavostí o Indii

1
Z náboženských alebo osobných dôvodov, je v Indii 20-40% obyvateľov jednotlivých regiónov vegetariánov
2
India má najvyššie položené kriketové ihrisko na svete vo výške 2444 m.n.m.
3
Pri vycestovaní, alebo opustení krajiny platí zákaz brania indických rupií mimo krajiny
4
Indické manželky vlastnia 11% všetkého zlata na svete. Je to viac, ako sú rezervy USA, Medzinárodného menového fondu, Švajčiarska a Nemecka dokopy
5
India je najväčšou svetovou demokraciou s 1,2 miliardami ľudí
6
Diamanty boli prvýkrát objavené v Indii
7
Slony majú v Indii svoje vlastné kúpele
8
V Indii žije spolu najväčšia rodina na svete. Muž žije spolu s 39 ženami a 94 deťmi
9
Prvá indická raketa bola transportovaná na bicykli
10
Indický kalendár má 6 ročných období
Boli informácie na tejto stránke užitočné?