Skip to main content

Lacné letenky Dominikánska republika

Dominikánska republika - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Dominikánskej Republiky

Zaujímavé info o Dominikánskej Republike

Najdiverzifikovanejšia krajina Karibiku. Nájdete tu ohromnú horskú scenériu, tropické pralesy, púšte, močiare, davany, koloniálnu architektúru a samozrejme aj nádherné pláže. Santo Domingo a Zona Colonial so svojimi zrenovovanými kláštormi a dláždenými uličkami ponúka unikátnu prechádzku do koloniálnej minulosti. Presne tu sa prechádzali najväčší dobyvatelia sveta a oslavovali život po dominikánsky.

Túto exotickú krajinu preslávili jej siahodlhé pláže rozprestierajúce sa na neuveriteľných ploche 300 kilometrov. Turisticky najzaujímavejšou oblasťou je nepochybne Punta Cana. Jej hlavnou devízou sú dokonalé pláže, no vedeli ste napríklad, že je označovaná za najlepšiu golfovú oblast na svete?

Takže ak túžite uniknúť pred zimou, venovať sa vodným športom či len tak leňošiť Dominikánska republika je ideálnou destináciou. Privíta vás s otvorenou náručou, chytí za srdce a nepustí!

Lacné letenky do Dominikánskej republiky viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada, Lufthansa, SWISS alebo British Airways. Priamy let do Dominikánskej republiky z našich končín nenájdete. Ideálne sem poletíte s jedným prestupom cez Nemecko, Španielsko, Veľkú Britániu alebo Kanadu.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Dominikánskej Republike

Santo Domingo

Hneď ako dorazíte do Santo Dominga budete mať pocit, akoby ste sa preniesli do doby slávnych dobyvateľov. Pri prechádzke najstaršou ulicou v celej Amerike Calle Las Damas pocítite históriu na vlastnej koži. So sprievodcom sa dostanete aj do Národného Panteónu, uvidíte najstaršiu katedrálu v Amerike a navštívite dom Krištofa Kolumba.

Dalo by sa povedať, že Kolumbus zostal cestovateľom aj po smrti. Najprv bol pochovaný v Seville, no neskôr jeho pozostatky previezli do Santo Dominga. Keď však do Dominikánskej prišli Francúzi, pozostatky presunuli na Kubu. Nakoniec bol poslaný naspäť do Sevilly, no takmer každý Dominikánec vás bude presviedčať, že kúsok z neho majú aj oni.

V hlavnom meste sa nachádzajú aj tri známe jaskyne Tres Ojos. Ide o otvorený vápencový systém jaskýň s krištáľovo čistými jazierkami známymi ako “oči”.

Pozrite si tu tiež najstaršie historické pamiatky v starej časti mesta Zóna Colonial. Tá je UNESCO pamiatkou s množstvom krásnej architektúry zo 16. storočia. Pozornosť priťahuje napríklad Plaza de España a Alcazar de Colon. Sídlo bolo pôvodne postavené ako dom Diega Colona, Kolumbusovho syna. Modernou stránkou Zóny Colonial je ulica s názvom El Conde s obchodíkmi a kaviarňami.

Lacné letenky do Santo Domingo viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air France, Iberia, Austrian Airlines, Air Canada či Lufthansa. Priamy let do Santo Domingo z našich končín neexistuje.

Punta Cana

Kombinácia nádherných piesočných pláží, vodných športov a množstva turistických atrakcií robí z Punta Cana ideálnu destináciu pre aktívnych dovolenkárov aj plážových oddychovačov.

Pravdepodobne si zakúpite hotel so službami all inclusive. Tie majú veľmi bohatý program, animátori majú pripravené denné aj večerné aktivity pre vás i celú rodinu. Navštíviť môžete výborné reštaurácie, beach cluby a bary a určite ochutnajte karibský rum a cigary.

Športuchtiví dovolenkári určite ocenia možnosť vyskúsať si rôzne vodné športy. Voľný čas môžete tráviť aj nakupovaním, Punta Cana totiž má všetko, čo budete od exotickej dovolenky očakávať, dokonca aj obchody.

Lacné letenky do Punta Cany viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností ako Air Canada, Lufthansa, SWISS alebo British Airways. Priamy let na Punta Canu z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Dominikánskej republike

Aké cestovné doklady a víza potrebujem do Dominikánskej republiky?

Medzi Slovenskom a Dominikánskou republikou platí tzv. obojstranná vízová povinnosť. Ak sa plánujete v tejto exotickej krajine zdržať kratšie ako 30 dní, kúpite si turistickú kartu priamo na letisku po prílete. Stojí 10 amerických dolárov (cca 9 eur).

Aké je počasie v Dominikánskej republike?

Dominikánska republika patrí do skupiny exotických krajín, kde sa strieda obdobie sucha a obdobie dažďov. Teploty sú celoročne veľmi priaznivé, najteplejší mesiac je august (priemer 31°C), najstudenší február (28°C). Obdobie dažďa je v mesiacoch máj až jún a september až október.

Pre dovolenky v Dominikánskej republike rozlišujeme až dve obdobia hlavnej sezóny. Júl-august, december-február. Za obdobie hurikánov v tejto oblasti je považované obdobie v mesiacoch august a september, občas sa môžu vyskytnúť aj v mesiacoch pred a po hlavnej hurikánovej sezóny, ideálne sledovať predpovede najmä v tomto období.

Aké sú ceny v Dominikánskej republike?

Oficiálnym platidlom v Dominikánskej republike je dominikánske peso. V turistických oblastiach však akceptujú aj americké doláre a výnimočne aj eurá.

Peniaze si môžete zameniť ihneď po prílete, ale aj v každom väčšom meste. Platiť kartou možno v Dominikánskej republiky len vo vybraných reštauráciach, väčšinou v tých lepších.

Ceny v Dominikánskej republike sú približne rovnaké, ako v tradičných európskych prímorských destináciach. Za pollitrové pivo zaplatíte zhruba 2 eurá, fľaša vody stojí menej ako euro, jedlo z pouličného stánku vyjde na 5 eur, hlavné jedlo v reštaurácii zhruba 10 eur.

Lacné hotely v Dominikánskej republike viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Ubytovanie na Punta Cane či v Santo Domingo viete rezervovať už od 9 eur na osobu za noc. V ponuke možno nájsť luxusné hotely, ale aj ubytovanie v súkromných apartmánoch, či priamo s hostiteľmi, v ich dome.

Aký je aktuálny čas v Dominikánskej republike?

V Dominikánskej republike je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Dominikánskej republiky odporúčané?

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Odporúčané očkovania sú: žltačka typu A a B, brušný týfus a besnota, tak ako vo väčšine exotických krajín.

Na celom území Dominikánskej republiky však hrozí výskyt malárie, preto odporúčame zaobstarať antimalariká pred cestou. V minulosti sa v krajine vyskytol vírus zika.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Dominikánskej republike

10 zaujímavostí o Dominikánskej republike

1
Pred vytvorením Dominikánskej republiky a Haiti bol ostrov spoločne pomenovaný názvom Hispaniola
2
Santo Domingo, je druhým najväčším mestom v Karibiku
3
Na polostrov Samana každoročne priplávajú tisícky veľrýb z Grónska za účelom párenia
4
Káva je najobľúbenejším národným nealkoholickým nápojom
5
Národným športom je bejzbal
6
Najvyšším bodom krajiny je vrch Pico Duarte týčiaci sa do výšky 3 175 m. n.m.
7
Larimar, dominikánsky drahokam, ktorý pochádza z hôr, je nazývaný kameňom odpovedí z mora poznania
8
Dominikánska republika je jedinou krajinou na svete, ktorá má na svojej štátnej vlajke obraz Svätej Biblie
9
„Catedral de Santa Maria La Menor“ v Dominikánskej republike sa považuje za najstaršiu katedrálu v Amerike. Pochádza z roku 1540
10
Tradičným dominikánskym jedlom je ryža s fazuľkami a kuracím mäsom