Skip to main content

Najpopulárnejšie dovolenky v Dominikánskej Republike

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Dominikánskej Republike konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Dominikánskej Republike na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Dominikánskej Republiky) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Dominikánskej Republike znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Dominikánskej Republike neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Dominikánskej Republike záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Dominikánskej Republike nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Dominikánskej Republike uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Dominikánskej Republike nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Dominikánskej Republike umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Dominikánskej Republike.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Dominikánskej Republike?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Dominikánskej Republike z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Dominikánskej Republike znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Dominikánskej Republike označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Dominikánskej Republike.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Dominikánskej republike

Ak sa povie Karibik, dovolenka v Dominikánskej republike patrí medzi tie najobľúbenejšie aj z pohľadu slovenských dovolenkárov. Napokon, niet sa čo čudovať. Je to najdiverzifikovanejšia krajina Karibiku. To znamená, že tu nájdete ohromnú horskú scenériu, tropické pralesy, púšte, močiare, savany, koloniálnu architektúru a samozrejme aj nádherné pláže.

Ak sa bojíte jazykovej bariéry v Dominikánskej republike, vôbec nemusíte. Väčšinu zájazdov a dovoleniek v tejto krajine Pelikán ponúka aj s delegátom. Český či slovenský delegát je pre vás k dispozícii počas celého pobytu a zodpovie vám otázky alebo si uňho môžete dokonca rezervovať obľúbené fakultatívne výlety v Dominikánskej republike.

Turisticky najzaujímavejšou oblasťou je nepochybne Punta Cana. Jej hlavnou výhodou sú dokonalé pláže, no vedeli ste napríklad, že je označovaná za najlepšiu golfovú oblasť na svete? Takže ak túžite uniknúť pred zimou, venovať sa vodným športom či len tak leňošiť, Dominikánska republika je ideálnou destináciou. Privíta vás s otvorenou náručou, chytí za srdce a nepustí!

Kedy cestovať do Dominikánskej republiky?

Dominikánska republika patrí do skupiny exotických krajín, kde sa strieda obdobie sucha a obdobie dažďov. V krajine rozlišujeme až dve obdobia hlavnej sezóny. Júl až august a  december až február. Za obdobie hurikánov v tejto oblasti je považované obdobie v mesiacoch august a september, občas sa môžu vyskytnúť aj v mesiacoch pred a po hlavnej hurikánovej sezóne, ideálne je sledovať predpovede najmä v tomto období.

Boli informácie na tejto stránke užitočné?