Skip to main content

Lacné letenky Düsseldorf

Nemecko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Düsseldorfu

Zaujímavé info o Düsseldorfe

Jedno z troch miest s najvyššou životnou úrovňou v Nemecku a obľúbená prestupová stanica Európanov na cestách do celého sveta. Düsseldorf vás po príchode privíta svojim moderným kabátom, avšak ani o históriu nie je núdza.

Düsseldorf spolu s Mníchovom a Frankfurtom nad Mohanom patrí medzi tri najkvalitnejšie mestá na svete. Turistov zaujme najmä živé staré mesto, ktoré môže pripomínať Bratislavu. Nájdete tu na relatívne malej ploche množstvo kvalitných reštaurácií, barov a krčmičiek. Určite si nenechajte ujsť možnost ochutnať najznámejšie vestfalské kvasené pivo Altbier. Ďalej si vyhraďte čas a navštívte múzeá a galérie svetových mien, kde sa nachádzajú exponáty takých umelcov ako Picasso, Dalí, Warhol či Rubens.

Lacné letenky do Düsseldorfu viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Düsseldorfu zabezpečujú letecké spoločnosti Austrian Airlines, Eurowings a ČSA resp. Smartwings. Priamy let trvá približne hodinu a pätnásť minút.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Düsseldorfe

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Düsseldorfe

Düsseldorf, rovnako ako celé Nemecko leží v oblasti západoeurópskeho mierneho a vlhkého podnebia s prejavujúcimi sa vplyvmi kontinentálneho podnebia následkom väčšej vzdialenosti východných častí od oceánu. Jar je tu krátka, leto teplé, pri pobreží je v lete relatívne chladnejšie ako vo vnútrozemí.

Ceny v Düsseldorfe

Ceny v Düsseldorfe možno považovať za štandardné nemecké. Káva vás vyjde na dve eurá, pivo na tri. Za obed resp. večeru pre dvoch zaplatíte v priemere štyridsať eur.

Ubytovanie v Düsseldorfe je mimoriadne pestré. Možno si vyberať zo širokej ponuky luxusných hotelov, ale aj lacných hostelov či apartmánov. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána.

Mestskú hromadnú dopravu tvoria autobusy, električky a vlakové dráhy. Ak si chcete požičať auto v Düsseldorfe a preskúmať okolie Düsseldorfu, môžete tak urobiť už od pár desiatok eur.

Aktuálny čas v Düsseldorfe

V Düsseldorfe je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Düsseldorfe

10 zaujímavostí o Nemecku

1
Nemcom patrí druhé miesto na svete v konzumácií piva na obyvateľa
2
Nemecko disponuje najväčším počtom zoologických záhrad na svete, je ich až 400
3
Berlín je deväťkrát vačší ako Paríž a má viac mostov ako Benátky
4
Prvý magazín na svete vyšiel v Nemecku v roku 1663
5
V Nemecku je nezákonné ak vám na diaľnici dôjde benzín
6
Prvý Oktoberfest bola svadobná slávnosť bavorského princa Ludwiga
7
Nemecko v roku 1916 prijalo letný čas spolu s Rakúskom medzi prvými krajinami na svete
8
Hamburgery dostali svoje meno po meste Hamburg, v Nemecku
9
S 81 miliónom obyvateľov, má Nemecko najväčšiu populáciu v Európskej únii.
10
V nemeckom mestečku Ulm sa nachádza najvyššia katedrála na svete