Skip to main content

Lacné letenky Edmonton

Kanada - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Edmontonu

Zaujímavé info o Edmontone

Edmonton je hlavným mestom kanadskej provincie Alberta, leží v jej centrálnej časti zhruba 300 kilometrov od mesta Calgary. Je to síce rozľahlé mesto, ale nie je toľko ľudnaté, a preto sa tu dobre darí najmä poľnohospodárom.

Hneď po Calgary predstavuje Edmonton druhé najväčšie mesto Alberty. Vďaka viac ako 30 pravidelne konaným festivalom je mesto známe ako "kanadské mesto festivalov". A poteší ešte jedna zaujímavosť: Edmonton je jedným z najslnečnejších miest Kanady s priemerom 2 300 hodín slnečného svitu za rok.

Edmonton síce nie je tak populárny ako Toronto, či Vancouver, no už ho začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Edmontonu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Edmontonu so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. V Edmontone sa nachádzajú dve letiská: Edmonton International Airport (YEG) a Edmonton City Centre (Blatchford Field) Airport. Ak budete mať letenku do Edmontonu, dobre sa uistite, na aké letisko budete prilietať. Vzhľadom na medzinárodný spojenie z Európy možno počítať s Edmonton International Airport,

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Edmontone

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Kanade

Pre Kanadu sú typické teplé letá a studené, veterné zimy. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 21 °C. Najchladnejšie vám bude v januári, kedy teplota dosahuje priemerne -3 °C.

Kedy je teda dovolenka v Kanade správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia obdobie od apríla do septembra. Ubytovanie na leto sa preto oplatí rezervovať pár mesiacov vopred.

Ceny v Edmontone

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku. Hľadáte hotel v Edmontone? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba.

Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ako inak sa prepravovať po meste? Mestskú hromadnú dopravu obsluhuje Edmonton Transit Service (ETS). Môžete sa prepravovať autobusom, trolejbusom alebo nadzemkou LRT. Jednorazové cestovné stojí 3,25 CAD, za Day Pass zaplatíte 9,50 CAD a mesačné cestovné je za 94,25 CAD.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Edmontone

V Edmontone je o osem hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Edmontone

10 zaujímavostí o Kanade

1
Kanada má viac jazier ako všetky ostatné krajiny dohromady
2
Obyvatelia mesta Churchill nezamykajú autá. Dôvod? V prípade, že by nejaký chodec potreboval rýchly úkryt pred  polárnym medveďom , ktorých je v oblasti neúrekom
3
Na severozápade Kanady sú aj tabuľky s evidenčnými číslami na autách v tvare ľadových medveďov
4
Kanadská polícia neudeľuje len pokuty, ale aj pochvaly
5
Každoročne pred Vianocami tisíce kanadských dobrovoľníkov odpisujú na listy, ktoré deti poslali Santa Clausovi
6
Kanada je krajinou s najvzdelanejšími obyvateľmi
7
Niektoré oblasti Kanady majú gravitáciu nižšiu ako iné časti sveta. Vedci doposiaľ neprišli na príčinu, odhaduje sa, že je to kvôli aktivite ľadovcov v minulosti
8
Prostitúcia je v Kanade legálna
9
Kanada od roku 1984 nevlastní žiadne zbrane hromadného ničenia
10
Najsevernejším obývaným sídlom na svete je kanadský Alert. 817 kilometrov od severného pólu