Skip to main content

Lacné letenky Eindhoven

Holandsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Eindhovenu

Zaujímavé info o Eindhovene

Eindhoven je moderné mesto patriace medzi najväčšie v Holandsku. Na mape ho nájdete južnejšie, neďaleko hraníc s Belgickom a Nemeckom. Mesto nemá veľa historických pamiatok a to najmä z dôvodu, že počas druhej svetovej vojny bolo množstvo z artefaktov kompletne zničených.

To však neznamená, že sa tu budete nudiť. Eindhoven prezývajú mestom svetla, a to aj vďaka značke Philips, ktorá ho preslávila vo svete. Aj práve vďaka nej sa z nie príliš rozľahlého mestečka stalo na začiatku 20. storočia prosperujúce a moderné mesto. Vďaka múzeám, kaviarniam a skvelým cyklochodníkom sa v Eindhovene určite nebudete nudiť. Jednoducho si požičajte bicykel a túlajte sa, čo to dá.

Eindhoven je jeden z najväčších a najdôležitejších železničných uzlov Holandska – vlaky odtiaľto smerujú do všetkých kútov krajiny! To z neho robí výborný vstupný bod na cestovanie po Beneluxe. Návštevu Eindhovenu možno spojiť s návštevou okolitých miest ako Amsterdam (130km), Rotterdam (111km) či Antverpy (89km). Neďaleko Eindhovenu sa nachádza aj obľúbená zoologická záhrada BestZoo, dedinka Nuenen kde do školy chodil svetoznámy maliar Van Gogh a milovníci umenia či hudobných festivalov si na svoje prídu najmä v lete a na jeseň.

Eindhoven otvoril svoju náruč aj Slovákom, v roku 2018 totiž Ryanair spustil priamu linku do tohto holandského mesta z bratislavského letiska. Lacné letenky do Eindhovenu tak viete rezervovať veľmi výhodne už aj z Bratislavy, ale aj neďalekej Viedne.

Priamy let trvá približne hodinu a pol. Slováci lietajú do Eindhovenu najradšej s leteckými spoločnosťami Ryanair a Wizzair. Medzinárodné letisko v Eindhovene sa nachádza len niekoľko minút od centra mesta.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Eindhovene

Cestovné doklady do Holandska

Keďže Holandsko je členom Európskej únie, na vstup do krajiny nepotrebujete víza. Stačí vám len platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pri turistickom pobyte však nesmie celková doba pobytu presiahnuť 3 mesiace v priebehu pol roka.

Počasie v Eindhovene

Podnebie v Holandsku je prevažne oceánske a je ovplyvnené okrem iného aj Golfským prúdom. V porovnaní s počasím u nás sú v Holandsku trochu chladnejšie leta a naopak miernejšie zimy. Veľmi časté sú tu zrážky, ktoré sa objavujú počas celého roka a často tiež veje celkom silný vietor.

Ceny v Eindhovene

V Holandsku platí mena euro, ktorá nahradila gulden 1. januára 2002. Ceny potravín sa odlišujú aj podľa toho, kam namierite za ich kúpou a keďže Holandsko je veľmi multikultúrna krajina, nájdete tu mnoho tureckých obchodíkov, ale aj trhov, kde sú ceny občas prekvapivo nižšie ako v supermarketoch. Vo všeobecnosti je v Holandsku kvalita potravín veľmi vysoká.

Lacné ubytovanie v Eindhovene? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, od lacných hostelov po 5-hviezdičkové hotely. Najlacnejšie ponúkajú svoje služby za 10 eur na noc/osobu.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Eindhovenu, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán. Všeobecne sa však v Holandsku oplatí cestovať vlakom. Železničná sieť je na veľmi vysokej úrovni a ceny sú veľmi prijateľné.

Aktuálny čas v Eindhovene

V Eindhovene je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Eindhovene

10 zaujímavostí o Holandsku

1
V Holandsku je až 16- miliónov bicyklov, čo znamená takmer 1 bicykel pre každého obyvateľa
2
Hlavné mesto Amsterdam je zmesou viac ako 150-národností, čo z neho robí najmultikultúrnejšie mesto na svete
3
Pre fanúšikov lodí a plavieb je v Holandsko až 4400-kilometrov splaviteľných riek, kanálov a jazier
4
Aj keď pestovanie tulipánov preslávilo práve Holanďanov, kvetiny sa sem rozšírili z Turecka. V Holandsku sa pestuje 43 % produkcie tulipánov celého sveta
5
Pri návšteve Holandska sa s miestnymi určite dohovoríte, keďže 9/10. Holanďanov ovláda angličtinu, mnohí aj nemčinu
6
Najvyšší bod Holandska má len 329 metrov. Keďže štvrtina krajiny je pod úrovňou morskej hladiny a polovica leží vo výške menej ako 1 meter nad morom, pôsobí tento kopček doslova ako pohorie
7
Krajina je posiata veternými mlynmi, ktoré ju zároveň stáročia chránili pred záplavami
8
Holanďania patria medzi najvyšších ľudí na svete s priemernou výškou 184 cm u mužov a až 170 cm u žien
9
Holanďania patria podľa štúdií OECD medzi najšťastnejšie národy v Európe
10
Hlavné mesto Holandska - Amsterdam je prezývaný aj Benátky severu