Skip to main content

Lacné letenky Holandsko

Holandsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Holandska

Zaujímavé info o Holandsku

Hľadáte lacné letenky do Holandska? Chcete vidieť Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven alebo navštíviť viacero krajín Beneluxu? Na tejto stránke nájdete vždy čerstvé a lacné letenky a ubytovanie od Pelikan.sk. Máme pre vás tipy na super dovolenku, prenájom auta či cestovného poistenia do Holandska.

Hlavné mesto Amsterdam je svojimi kanálmi, architektúrou a múzeami ideálny na doplnenie si fotiek do cestovatelskýho fotoalbumu. Hovorí sa že v Amsterdame je viac bicyklov ako obyvateľov mesta. Isté je že toto mesto je pre cyklistov ako stvorené. Cyklotrasy sú vybudované po celom meste a na bicykli sa dostanete prakticky kamkoľvek. Prispieva k tomu aj fakt že Amsterdam, ako aj celé Holandsko, leží na nížine, takže sa pri cyklistike nezapotíte. Amsterdam sa nazýva aj Benátky severu, keďže je popretkávaný kanálmi a stovkami mostov cez ne.

Holandsko, to však nie je len ikonický Amsterdam, ale aj iné krásne miesta a mestá. Celá krajina je posiata známymi veternými mlynmi a tulipánovými sadmi. Napriek tomu že hlavným mestom je Amsterdam, kráľovská rodina sídli v meste Den Haag. V Rotterdame sa naopak nachádza najväči pristav v Európe a mesto sa nazýva aj ako holandská Amerika.

Lacné letenky do Holandska najčastejšie nájdete s odletom z Viedne do Eindhovenu a Amsterdamu. Lety z Viedne do Holandska prevádzkujú spoločnosti Wizz air a Ryanair.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Holandsku

Amsterdam

Zvláštne ohnuté farebné domčeky, zvuk bicyklových zvončekov, malé kajutové loďky, ktoré sa pohupujú na lenivých vodách kanálov – hlavné mesto Holandska pôsobí počas dňa naozaj idylicky. Nájdete tu aj množstvo zelene a kaviarničky, ktorých korene siahajú stovky rokov do minulosti. Jednoducho miesto ako stvorené pre romantický víkend.

Avšak pozor. Toto sa v noci premieňa na centrum neviazanej zábavy, vďaka ktorej sa stal Amsterdam svetovou legendou. Domov piva Heineken, Red Light District či povestné coffee shopy. Aj to všetko v sebe skrýva toto jedinečné mesto, ktoré si vďaka jeho rozmanitosti zamiluje hádam každý.

Amsterdam je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Amsterdamu najčastejšie kúpite z Viedne, Prahy a Budapešti. Priemerná dĺžka priameho letu do tohoto holandského mesta je približne jedna hodina a 50 minút.

Priame lacné lety do Amsterdamu prevádzkujú spoločnosti: Easyjet, KLM Royal Dutch Airlines, Austrian Airlines. Z našich končín sa do Amsterdamu najčastejšie lieta na letisko Schiphol. Alternatívou môže byť aj linka spoločnosti Ryanair do neďalekého Eindhovenu, odkiaľ sa do Amsterdamu možno dostať vlakovým spojením.

Amsterdam je najviac navštevovaným mestom Holandska a dokonca jedným z najobľúbenejších miest celej Európy. V roku 2016 Amsterdam navštívilo až 16 miliónov turistov.

Eindhoven

Eindhoven je moderné mesto patriace medzi najväčšie v Holandsku. Na mape ho nájdete južnejšie, neďaleko hraníc s Belgickom a Nemeckom. Mesto nemá veľa historických pamiatok a to najmä z dôvodu, že počas druhej svetovej vojny bolo množstvo z artefaktov kompletne zničených.

To však neznamená, že sa tu budete nudiť. Eindhoven prezývajú mestom svetla, a to aj vďaka značke Philips, ktorá ho preslávila vo svete. Aj práve vďaka nej sa z nie príliš rozľahlého mestečka stalo na začiatku 20. storočia prosperujúce a moderné mesto. Vďaka múzeám, kaviarniam a skvelým cyklochodníkom sa v Eindhovene určite nebudete nudiť. Jednoducho si požičajte bicykel a túlajte sa, čo to dá.

Eindhoven je jeden z najväčších a najdôležitejších železničných uzlov Holandska – vlaky odtiaľto smerujú do všetkých kútov krajiny! To z neho robí výborný vstupný bod na cestovanie po Beneluxe. Návštevu Eindhovenu možno spojiť s návštevou okolitých miest ako Amsterdam (130km), Rotterdam (111km) či Antverpy (89km). Neďaleko Eindhovenu sa nachádza aj obľúbená zoologická záhrada BestZoo, dedinka Nuenen kde do školy chodil svetoznámy maliar Van Gogh a milovníci umenia či hudobných festivalov si na svoje prídu najmä v lete a na jeseň.

Eindhoven otvoril svoju náruč aj Slovákom, v roku 2018 totiž Ryanair spustil priamu linku do tohto holandského mesta z bratislavského letiska. Lacné letenky do Eindhovenu tak viete rezervovať veľmi výhodne už aj z Bratislavy, ale aj neďalekej Viedne.

Priamy let trvá približne hodinu a pol. Slováci lietajú do Eindhovenu najradšej s leteckými spoločnosťami Ryanair a Wizzair. Medzinárodné letisko v Eindhovene sa nachádza len niekoľko minút od centra mesta.

Rotterdam

Rotterdam je druhým najväcším mestom Holandska a zároven je prezývaný „Brána do Európy“. Je to najväcší prístav Európy, ktorým sa sem dostáva všetok dôležitý tovar. Okrem toho má mesto aj typickú holandskú architektúru a kultúru, vdaka comu bolo zvolené ako Európske hlavné mesto kultúry roku 2001. Ak teda túžite vidiet typicky holandské mesto a vyhnút sa davom turistov, je toto mesto presne pre vás. Navyše, s lacnými letenkami od Pelikánu sa tam dostanete za necelé 2 hodiny.

Turistické atrakcie v Rotterdame:

  • Erasmusbrug – najznámejší most v meste
  • Múzeum lodí – môžete tu obdivovat modely lodí ci rôznych strojov
  • Dubell PalmBoom – múzeum histórie a kultúry Rotterdamu
  • Euromast/ Space Adventure – miesta, z ktorých budete mat Rotterdam ako na dlani

Užitočné info o Holandsku

Cestovné doklady do Holandska

Keďže Holandsko je členom Európskej únie, na vstup do krajiny nepotrebujete víza. Stačí vám len platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pri turistickom pobyte však nesmie celková doba pobytu presiahnuť 3 mesiace v priebehu pol roka.

Počasie v Holandsku

Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 17 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 3 °C. Najviac prší v novembri s priemernými 90 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka v Amsterdame tá správna voľba? Sezóna tulipánov začína v polovici marca a trvá až do začiatku mája, ktorý odštartuje začiatok turistickej sezóny. Počas leta je totiž v Amsterdame celá záplava turistov. Menej ľudí, avšak stále s príjemným počasím, je v Amsterdame na jar (marec-máj) a počas jesene (september - október).

Ceny v Holandsku

Národnou menou je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel? Holandské mestá sú, bohužiaľ, známe vysokými cenami ubytovania. Lacných ubytovaní je v meste rozhodne pomenej. Odporúčame vám preto rezervovať si ubytovanie s čo najväčším časovým predstihom.

Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak zvažujete zájazd do Amsterdamu, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne. Centrum mesta je pomerné malé. Prejsť ho môžete aj pešo.

Aktuálny čas v Holandsku

V Holandsku je rovnaký čas ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Holandsku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Holandska si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Holandska za posledný týždeň stála iba 29,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Holandsku je: 2.

10 zaujímavostí o Holandsku

1
V Holandsku je až 16- miliónov bicyklov, čo znamená takmer 1 bicykel pre každého obyvateľa
2
Hlavné mesto Amsterdam je zmesou viac ako 150-národností, čo z neho robí najmultikultúrnejšie mesto na svete
3
Pre fanúšikov lodí a plavieb je v Holandsko až 4400-kilometrov splaviteľných riek, kanálov a jazier
4
Aj keď pestovanie tulipánov preslávilo práve Holanďanov, kvetiny sa sem rozšírili z Turecka. V Holandsku sa pestuje 43 % produkcie tulipánov celého sveta
5
Pri návšteve Holandska sa s miestnymi určite dohovoríte, keďže 9/10. Holanďanov ovláda angličtinu, mnohí aj nemčinu
6
Najvyšší bod Holandska má len 329 metrov. Keďže štvrtina krajiny je pod úrovňou morskej hladiny a polovica leží vo výške menej ako 1 meter nad morom, pôsobí tento kopček doslova ako pohorie
7
Krajina je posiata veternými mlynmi, ktoré ju zároveň stáročia chránili pred záplavami
8
Holanďania patria medzi najvyšších ľudí na svete s priemernou výškou 184 cm u mužov a až 170 cm u žien
9
Holanďania patria podľa štúdií OECD medzi najšťastnejšie národy v Európe
10
Hlavné mesto Holandska - Amsterdam je prezývaný aj Benátky severu