Skip to main content

Lacné letenky Faro

Portugalsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Fara

Zaujímavé info o Fare

„Na samom konci Európy,“ tak môžete odpovedať na otázku, kde ste boli tento rok na dovolenke, ak pôjdete do portugalského Algarve. Na tomto konci Európy, v najväčšom meste regiónu – Faro – nájdete malebné pláže, celoročne priaznivé podnebie a úžasnú portugalskú kuchyňu.

Portugalsko je láska na celý život – stačí jedna návšteva a túto krajinu si zamilujete. Dôkazom sú aj milióny turistov, ktorí ju každoročne navštevujú. Jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií je práve najjužnejší región krajiny, Algarve.

Stačí jeden krátky trojhodinový let, ani sa nenazdáte a ste v hlavnom meste regiónu. Ak nie ste fanúšikom hektických rezortov alebo nechcete ležať celý deň na pláži, bude to ideálne mesto pre vás. Útulné portugalské mesto je skvelou možnosťou pre aktívnu dovolenku. Prechádzka historickým centrom, námestiami a prístavom má svoje čaro! Faro je zároveň výborným odrazovým mostíkom pre návštevu viacerých miest v regióne.

Lacné letenky do mesta Faro resp. do oblasti Algarve viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Dostanete sa tam pomerne lacno vďaka nízkonákladovým spoločnostiam ako Ryanair, Lauda, Wizz Air a Eurowings. Priamy let trvá zhruba 3 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Portugalsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Portugalska?

Pri cestovaní do Portugalska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Koľko trvá let do Portugalska?

Priamy let z Viede do Lisabonu trvá približne 2 hodiny a 40 minút. Let z Viedne do Porta trvá približne 2 hodiny a 25 minút.

Aké je v Portugalsku počasie?

Portugalsko leží na tzv. konci Európy resp. na západe európskej pevniny, obmývané Atlantickým oceánom. Je krajinou, kde môžete stráviť krásnu letnú dovolenku pri mori, ale aj ideálnu zimnú lyžovačku v niektorom zo stredísk. Celoročne si udržiava príjemné teploty, ktoré zväčša neklesajú pod 15ºC. More je po celý rok chladnejšie, ako sme zvyknutí pri tradičných letných stredomorských destináciách.

Aké sú ceny v Portugalsku a je Portugalsko drahou krajinou?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Portugalsko je vo všeobecnosti drahšou krajinou na život, ako Slovensko. Za bežné potraviny i stravovanie zaplatíte viac ako na Slovensku.

Hľadáte hotel v Portugalsku? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie v Portugalsku je výzvou najmä kvôli úzkym uličkám v mestách. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie miest autom, toto vám odporúčame požičať už priamo pri letisku. Veľmi obľúbený je najmä roadtrip po regióne Algarve.

Rezervovať auto si môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Portugalsku?

V Portugalske je o hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť vo Faro

10 zaujímavostí o Portugalsku

1
Jeden z najslávnejších futbalistov sveta Cristiano Ronaldo sa narodil v portugalskom meste Funchal
2
Rozloha pevniny Portugalska dosahuje 92-tisíc kilometrov štvorcových, avšak rozsiahle územia vo svetovom oceáne, ktorých rozloha dosahuje až neuveriteľných 1,7 milióna kilometrov štvorcových, patria tiež Portugalsku
3
Most Vasco da Gama v Lisabone je najdlhší most v Európe
4
Viac ako polovica svetovej produkcie korku sa vyrába v Portugalsku
5
Portugalsko je najstarší štát v Európe
6
V Lisabone sa nachádza najstaršie kníhkupectvo na svete. Volá sa Bertrand bookstore
7
Portugalské pobrežie má 800 km a je známe ako raj surferov
8
Svetoznáme portské víno "Porto" sa pestuje v údolí rieky Douro, ktorá preteká mestom Porto
9
Portugalsky hovorí asi 230 miliónov ľudí na celom svete a je oficiálnym jazykom v deviatich krajinách
10
Železničná stanica São Bento bola kedysi benediktínskym kláštorom