Skip to main content

Lacné letenky Portugalsko

Portugalsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Portugalska

Zaujímavé info o Portugalsku

Portugalsko je láska na celý život – stačí jedna návšteva a túto krajinu si zamilujete. Dôkazom sú aj milióny turistov, ktorí ju každoročne navštevujú. Pláže ako z obrázku, nádherné jaskyne, prírodné rezervácie či výborná kuchyňa – to všetko vás čaká, ak sa rozhodnete práve pre dovolenku v Portugalsku.

Lisabon, Porto, Madeira, Azorské ostrovy. Portugalsko je nesmierne rozmanité a navyše veľmi jednoducho a rýchlo dostupné z našich končín. Ak nie ste fanúšikom hektických rezortov alebo nechcete ležať celý deň na pláži, Portugalsko bude ideálne mesto pre vás. Je skvelou možnosťou pre aktívnu dovolenku a spoznávanie.

Lacné letenky do Portugalska viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie prinášajú nízkonákladové spoločnosti ako Ryanair, Wizz Air, Lauda, Eurowings, ale aj tradičný dopravcovia ako TAP Air Portugal. Cesta lietadom do Portugalska trvá približne tri hodiny.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Portugalsku

Lisabon

Lisabon nie je ako žiadne iné hlavné mesto sveta. Vyžaruje z neho uvoľnenosť a starosvetský šarm. Mesto siedmich vrchov majestátne dohliada na pokojné vody rieky Tejo, zatiaľ čo jeho ulice ozvučujú prechádzajúce žlté električky.

Mesto má akési jedinečné čaro. Hneď vedľa kráľovských palácov a honosných bulvárov tu nájdete zaprášené kníhkupectvá a kaviarničky s opadnutou omietkou. Mnoho ulíc zdobia grafity, ktoré kontrastujú s honosnými sochami odvážnych hrdinov, ktorí kedysi brázdili oceány a objavovali neznámy svet.

Veľkolepá história bývalej námornej mocnosti, pouličné umenie, famózna kuchyňa a nočný život – Lisabon dostane všetkých, čo hľadajú skutočne autentický zážitok.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Lisabonu kúpite najčastejšie z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let trvá približne tri a pol hodiny. Slováci zvyčajne lietajú do Lisabonu so spoločnosťami Wizz Air, TAP Air Portugal či Austrian Airlines. Z našich končín sa do Lisabonu obvykle lieta na letisko Lisbon Portela.

Porto

To, že Portu sa po roky darilo zostať mimo turistický radar, zostáva záhadou. Domov presláveného portského vína je totiž destinácia ‘par excellence‘.

Mesto ponúka skutočne jedinečnú pobrežnú scenériu. Na jednej strane rieky Douro sa nachádzajú prekrásne farebné domčeky, na druhej zas vínne sklady s pravým portským.

A ako bonus pretínajú rieku mosty, ktoré patria medzi tie najkrajšie architektonické skvosty Európy. Do toho pridajte starobylé električky, výbornú prímorskú kuchyňu, kostoly ozdobené bielo-modrými obkladačkami azulejos a pochopíte, prečo Lonely Planet vyhlásilo Porto za tretiu najlepšiu destináciu sveta v pomere kvalita a cena.

Porto je obľúbené aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Porta najčastejšie kúpite z Budapešti. Kúpite ich však aj z Viedne či Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne 3 hodiny a 35 minút. Priame lety do Porta prevádzkujú spoločnosti: Wizz Air (Budapešť) a Czech Airlines (Praha). S prestupom môžete letieť do Porta aj so spoločnosťou TAP Portugal, SWISS či s Lufthansou. Z našich končín sa do Porta najčastejšie lieta na letisko Porto International Airport.

Faro

„Na samom konci Európy,“ tak môžete odpovedať na otázku, kde ste boli tento rok na dovolenke, ak pôjdete do portugalského Algarve. Na tomto konci Európy, v najväčšom meste regiónu – Faro – nájdete malebné pláže, celoročne priaznivé podnebie a úžasnú portugalskú kuchyňu.

Portugalsko je láska na celý život – stačí jedna návšteva a túto krajinu si zamilujete. Dôkazom sú aj milióny turistov, ktorí ju každoročne navštevujú. Jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií je práve najjužnejší región krajiny, Algarve.

Stačí jeden krátky trojhodinový let, ani sa nenazdáte a ste v hlavnom meste regiónu. Ak nie ste fanúšikom hektických rezortov alebo nechcete ležať celý deň na pláži, bude to ideálne mesto pre vás. Útulné portugalské mesto je skvelou možnosťou pre aktívnu dovolenku. Prechádzka historickým centrom, námestiami a prístavom má svoje čaro! Faro je zároveň výborným odrazovým mostíkom pre návštevu viacerých miest v regióne.

Lacné letenky do mesta Faro resp. do oblasti Algarve viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Dostanete sa tam pomerne lacno vďaka nízkonákladovým spoločnostiam ako Ryanair, Lauda, Wizz Air a Eurowings. Priamy let trvá zhruba 3 hodiny.

Ponta Delgada (Azory)

Lákajú vás krásne, ale netradičné miesta, chcete sa vyhnúť húfom turistov a nechce sa vám cestovať cez polovicu zemegule? Odpoveď znie Azorské ostrovy. Miestni ich prezývajú Havajom Atlantiku.

Ide o deväť ostrovov ležiacich 1300 kilometrov od pevniny patriacich do územného celku Portugalska. Čierna farba piesku, tmavé vulkanické útesy a vlnami Atlantiku ošľahané pláže našťastie nelákajú každého, a preto toto unikátne miesto nepozná taký pojem ako masový turizmus.

Ak milujete turistiku, kúpanie a pokoj od rušných miest, Azorské ostrovy vám odporúčame všetkými desiatimi. Je to miesto, kde môžete sledovať život veľrýb, podnikať dobrodružné plavby loďou, vyliezť na nádherné sopečné kopce a objavovať kaňony, surfovať a robiť všetky vodné športy, ktoré na svete existujú. Aj na chvíľu zabudnete, že ste ešte stále v Európe.

Lacné letenky na Azorské ostrovy viete najčastejšie rezervovať z Budapešti, Prahy, ale aj Viedne. Priamy let na Azory z našich končín neexistuje, no pomerne komfortne možno letieť s jedným prestupom v Lisabone s aerolinkami TAP Air Portugal. Medzinárodné letisko sa nachádza v Ponta Delgada.

Ďalšie mestá
Terceira (Azory)

Nazývajú ich Havajom stredného Atlantiku, plného tajomstiev a dobrodružstiev. Pozorovanie veľrýb, plachtenie, potápanie sa, turistika či kanoe sú tu na dennom programe domácich i turistov. Miesto ponúka skvelé podmienky na surfovanie a iné vodné športy. Zelenú krajinu si môžete vychutnať z úrovne konského chrbta, na bicykli a pre odvážlivcov i z vtáčej úrovne – paragliding. Úhadli ste, hovoríme o Azorských ostrovoch.

Najľahšie dostupné z našich končín sú ostrovy São Miguel (Ponta Delgada) a Terceira. A práve zelená krajina z Azorských ostrovov ostrova Terceira je vyšperkovaná početnými jazierkami, krátery a divokými útesmi. Aj keď nie ste náruživí turisti, ľahko vás zláka k peším výletom, za ktoré budete odmenení nádhernými výhľadmi. Jedným z vrcholov tunajšieho menu je však výprava do samého vnútra sopky.

Lacné letenky na ostrov Terceira viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie zabezpečuje letecká spoločnosť TAP Air Portugal s jedným prestupom v Lisabone.

Madeira

Ostrov kvetín, večne zelený ostrov, záhrada Atlantiku alebo ostrov jari. To sú prezývky kúzelného portugalského ostrova Madeira, na ktorý sa môžeš ľahko vybrať počas celého roka. Madeira má príjemnú klímu, nádherné horské treky, more, výborné ostrovné jedlo, víno a veľmi pokojnú a pohodovú atmosféru.

Portugalská kultúra, pohodová atmosféra či skvelá gastronómia sú len začiatok. Táto zelená perla Atlantiku vás dostane svojou úžasnou prírodou. Domáci sú na ňu veľmi hákliví – prírodná rezervácia zaberá väčšinu súostrovia. A skutočne sa je na čo tešiť – Madeira vyzerá po celý rok ako jedna zakvitnutá záhrada a žije tu množstvo motýľov, netopierov, plazov a hmyzu.

Hlavným mestom Madeiry je Funchal. Nájdete tu jedno z najkrajších botanických záhrad na svete, ale aj mnoho atrakcii pripomínajúcich Christiana Ronalda, ktorý je hrdým rodákom Funchalu.

Jedna z vecí ktoré preslávili Madeiru najviac, je víno. Ostrov ponúka aj možnosti sledovania veľrýb a množstvo turistických trás v miestnych horách. Madeira je domovom aj prekrásnych pralesov, ktoré kedysi pokrývali celú Európu.

Lacné letenky na Madeiru resp. na letisko Funchal viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z našich končín zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a Smart Wings. Pomerne komfortne možno letieť s leteckou spoločnosťou TAP Portugal s jedným medzipristátím v Lisabone.

Pre priaznivcov kompletných dovoleniek máme v ponuke aj dovolenkové balíky na ostrove Madeira, kde okrem ubytovania s letenkou môžete objaviť aj najlepšie možnosti výletov na tomto kúzelnom ostrove.

Užitočné info o Portugalsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Portugalska?

Pri cestovaní do Portugalska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Koľko trvá let do Portugalska?

Priamy let z Viede do Lisabonu trvá približne 2 hodiny a 40 minút. Let z Viedne do Porta trvá približne 2 hodiny a 25 minút.

Aké je v Portugalsku počasie?

Portugalsko leží na tzv. konci Európy resp. na západe európskej pevniny, obmývané Atlantickým oceánom. Je krajinou, kde môžete stráviť krásnu letnú dovolenku pri mori, ale aj ideálnu zimnú lyžovačku v niektorom zo stredísk. Celoročne si udržiava príjemné teploty, ktoré zväčša neklesajú pod 15ºC. More je po celý rok chladnejšie, ako sme zvyknutí pri tradičných letných stredomorských destináciách.

Aké sú ceny v Portugalsku a je Portugalsko drahou krajinou?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Portugalsko je vo všeobecnosti drahšou krajinou na život, ako Slovensko. Za bežné potraviny i stravovanie zaplatíte viac ako na Slovensku.

Hľadáte hotel v Portugalsku? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie v Portugalsku je výzvou najmä kvôli úzkym uličkám v mestách. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie miest autom, toto vám odporúčame požičať už priamo pri letisku. Veľmi obľúbený je najmä roadtrip po regióne Algarve.

Rezervovať auto si môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Portugalsku?

V Portugalske je o hodinu menej ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Portugalsku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Portugalska si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Praha, Berlín, Viedeň, Nuremberg, Krakov, Varšava, Budapešť.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Portugalska za posledný týždeň stála iba 39,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Portugalska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Lisabon, Porto, Madeira, Faro, Ponta Delgada.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Portugalsku je: 5.

Tipy čo treba vidieť v Portugalsku

10 zaujímavostí o Portugalsku

1
Jeden z najslávnejších futbalistov sveta Cristiano Ronaldo sa narodil v portugalskom meste Funchal
2
Rozloha pevniny Portugalska dosahuje 92-tisíc kilometrov štvorcových, avšak rozsiahle územia vo svetovom oceáne, ktorých rozloha dosahuje až neuveriteľných 1,7 milióna kilometrov štvorcových, patria tiež Portugalsku
3
Most Vasco da Gama v Lisabone je najdlhší most v Európe
4
Viac ako polovica svetovej produkcie korku sa vyrába v Portugalsku
5
Portugalsko je najstarší štát v Európe
6
V Lisabone sa nachádza najstaršie kníhkupectvo na svete. Volá sa Bertrand bookstore
7
Portugalské pobrežie má 800 km a je známe ako raj surferov
8
Svetoznáme portské víno "Porto" sa pestuje v údolí rieky Douro, ktorá preteká mestom Porto
9
Portugalsky hovorí asi 230 miliónov ľudí na celom svete a je oficiálnym jazykom v deviatich krajinách
10
Železničná stanica São Bento bola kedysi benediktínskym kláštorom