Skip to main content

Lacné letenky Frankfurt

Nemecko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Frankfurtu

Zaujímavé info o Frankfurte

Frankfurt nad Mohanom sa nachádza na juhu nemeckého Hesenska. Lesk ocele, skla a betónu oslní už zďaleka. Frankfurt je totiž úplne iný ako bežné nemecké mestá. Finančné centrum Európy, jedna z najväčších búrz sveta a významný dopravný uzol demonštruje svoje výsadné postavenie honosnými mrakodrapmi.

Práve vďaka mrakodrapom a polohe na rieke Mohan (po nemecky Main) si Frankfurt vyslúžil prezývku Mainhattan. Napriek tomu, že mesto vonia skutočne obrovskými peniazmi, Frankfurt si miestami zachoval tradičný šarm, najmä v podobe starých lokálov, v ktorých môžete okúsiť tradičné jablkové víno.

Nájdete tu aj množstvo múzeí a parkov. Pri predĺženom víkende v meste isto oceníte i to, že Frankfurt nie je zaplavený turistami ako iné známe nemecké destinácie.

Frankfurt je často navštevovaný aj našincami. Lacné letenky do Frankfurtu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti, Prahy, ako aj z Košíc. Lety sú zvyčajne buď priame, alebo s jedným prestupom. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne jeden a pol hodiny.

Lety do Frankfurtu prevádzkujú z vyššie uvedených odletových miest obvykle letecké spoločnosti: Lufthansa, Austrian Airlines, Wizz Air, Swiss International Air Lines a LOT Polish Airlines. Z našich končín do Frankfurtu lieta na letisko Frankfurt International Airport, ktoré je vzdialené približne 12 km od mesta, ako aj na letisko Frankfurt Hahn, ktoré je vzdialené okolo 120 km od Frankfurtu.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Frankfurte

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Aké je počasie vo Frankfurte?

Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou teplotou 19 °C, ktorá sa avšak cez deň často šplhá aj nad 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 1 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je teda z hľadiska počasia obdobie máj až september, kedy sa teplota pohybuje v priemere okolo 14 až 19 °C

Aké sú ceny vo Frankfurte a ako vo Frankfurte funguje doprava?

Národnou menou je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel vo Frankfurte? Ubytovanie v štvrti Westend, ktorá je obývaná finančníkmi a bankármi (nachádzajú sa tu mrakodrapy), patrí rozhodne k tým drahším. Lacnejšie ubytovanie nájdete v blízkosti vlakovej stanice (Bahnhofviertel). Štvrť však nepatrí práve k tým najbezpečnejším. Pomerne výhodnou alternatívou pre ubytovanie je teda štvrť Sachsenhausen, v ktorej sú mnohé podniky a reštaurácie. Štvrť je vzdialená od starého mesta len 15-20 minút chôdze cez most. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Najrýchlejším spôsobom prepravy po Frankfurte je metro U- Bahn. Po centre jazdia aj autobusy a električky. Lístok na jednu jazdu stojí približne 2,90 EUR. Ak budete využívať mestskú dopravu častejšie, oplatí sa vám zvážiť kúpu jednodňového lístka, ktorý stojí okolo 7,20 EUR. Prímestské vlaky S-Bahn jazdia tak po centre, ako aj po vzdialenejších perifériách mesta.

Šoférovanie po meste je relatívne nekomplikované, problematický je však nedostatok parkovacích miest. Ak rozhodnete preskúmať mesto vo vlastnej réžii, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas vo Frankfurte?

Na Slovensku je rovnaký čas ako vo Frankfurte.

Tipy, čo treba vidieť vo Frankfurte

10 zaujímavostí o Frankfurte

1
Frankfurt je piatym najväčším mestom Nemecka a najväčším mestom nemeckého federatívneho štátu Hesensko, avšak nie je jeho hlavným mestom. Hlavným mestom Hesenska je totiž Wiesbaden
2
Frankfurtský knižný veľtrh Frankfurter Buchmesse je najväčším knižným veľtrhom sveta
3
Vo Frankfurte sa nachádzajú dva z najvyšších mrakodrapov Európy – Commerzbank (259 metrov) a Messeturm (257 metrov)
4
Frankfurtské letisko Frankfurt International je taktiež domovským letiskom leteckej spoločnosti Lufthansa
5
Len 25 kilometrov od Frankfurtu sa nachádza Hanau – rodisko bratov Grimmovcov
6
Frankfurt má vyše 700 000 obyvateľov
7
Vo Frankfurte sa v roku 1749 narodil slávny nemecký spisovateľ Johann Wolfgang von Goethe
8
Frankfurtské letisko Frankfurt International je tretím najväčším letiskom Európy v oblasti osobnej prepravy a zároveň druhým najväčším európskym letiskom v oblasti nákladnej prepravy
9
Obyvatelia Frankfurtu majú dôvod na úsmev. Frankfurt sa totiž opakovane umiestňuje v top desiatke miest s najvyššom životnou úrovňou
10
Frankfurt bol domovom vynálezcu kníhtlače Johanna Gutenberga