Skip to main content

Lacné letenky Gdansk

Poľsko - Základné COVID-19 informácie

Každá osoba, ktorá vstúpi na územie SR, sa musí registrovať v systéme eHranica. Plne zaočkované osoby po vstupe na územie SR nemajú nariadenú karanténu. Nezaočkované osoby sú po príchode zo zahraničia povinné zostať v karanténe, ktorá sa pri bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením 14. dňa. Karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné vykonať najskôr na 5. deň. Test je v tomto prípade hradený štátom.

Pre nezaočkované osoby platí niekoľko výnimiek z karantény, ktoré sú uvedené na stránke Mzv.sk

Odporúčame si naštudovať aj podmienky vstupu do Poľska na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).

Akciové letenky do Gdansku

Zaujímavé info o Gdansku

Keď sa opýtate Poliakov, ktoré ich mesto je najkrajšie, väčšin z nich nepovie Varšava, ale Gdansk. Gdansk leží na severe Poľska a jeho brehy obmýva rovnomenný záliv. Prejsť sa tak môžete po plážach Baltického mora. Gdansk má bohatú históriu, mesto možno považovať za kolísku poľskej slobody a okrem krásneho centra má mesto aj veľký námorný prístav. Gdansk je jedno z najstarších miest v Poľsku a zároveň aj najznámejšie z trojice miest, ktoré sa bežne hovorí trojmestie. Ďalšími dvoma mestami sú potom Sopoty a Gdynia.

Gdansk bol v histórii známý pre svoje bohatstvo a postoje k otázkam slobody. Už v 16. storočí obyvateľom vývoz obilia zaistil život v prepychu. Nechceli, aby im vládol kráľ ani cirkev. V mocenských bojoch o moc aj územie si mohli vyberať, na ktorú stranu sa pridajú, či k Nemcom alebo Poliakom. História severného Poľska je totiž spätá s Nemcami. Treba podotknúť, že sa rozhodovali podľa toho, ako im aktuálne išli obchody.

Gdansk je historické mesto, v ktorom nájdete veľké množstvo katedrál, kostolov a uličiek, z ktorých na vás dýchajú staré časy, ale zároveň mesto ponúka aj vymoženosti modernej doby. Nájdete tu jednu z najväčších zoologických záhrad v Poľsku, mnoho múzeí, zaujímavú prístavnú architektúru, alebo napríklad maják a námorné múzeum. Napokon, môže sa stať, že vám mesto bude pripomínať Kodaň či Amsterdam.

Lacné letenky do Gdansku viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečujú aerolinky Wizz Air. S jedným prestupom možno komfortne lietať aj s aerolinkami LOT, Lufthansa či KLM. Priamy let trvá hodinu a pätnásť minút.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Gdansku

Aké cestovné doklady potrebujem do Poľska?

Pri cestovaní do Poľska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Gdansku

Podnebie v Poľsku je mierne s pomerne teplými a suchými letami a studenými zimami. Niektoré leto ale chladnejšie, niektoré teplejšie, to isté možno povedať o zimách. V zime môžete očakávať sneh najmä v horách (a niekedy aj v nížinách), ale nie je to isté.

Ceny v Poľsku

Poľský zlotý alebo len zlotý (poľ. złoty) je jednotka poľskej meny, ktorá sa delí na 100 grošov. Mince poľských zlotých majú nerovnomerné strany. Peniaze možno zameniť v ktorejkoľvek zmenárni na Slovensku, a to isté platí aj o zmenárňach v Poľsku. Majte pri sebe vždy hotovosť, platba kartou nie je tak rozšírená ako napríklad na Slovensku.

Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete veľmi lacné ubytovanie v apartmánoch a hoteloch počas celého roka a s výhodnými cenami. Za 1 noc pre 1 osobu dáte najmenej 10 eur.

Požičanie auta v Gdansku Cez Pelikán si viete porovnať ceny a rezervovať požičanie auta. Spoznajte Gdansk a jeho okolie za najlepšie ceny.

Tipy, čo treba vidieť v Gdansku

10 zaujímavostí o Poľsku

1
Najvyšší bod Poľska sú Rysy s výškou 2499 m
2
Ak sa chcete v Poľsku dostať  výťahom na 2.poschodie, musíte stlačiť jednotku. Prvé poschodie je označené nulou
3
Prvé masovo vyrábané auto v Poľsku bol Fiat, v predvečer druhej svetovej vojny sa predalo 10 000 ks
4
Poľské zásoby čierneho uhlia sa odhadujú na 45,4 miliárd ton, čo je dosť na pokrytie dopytu v krajine na 500 rokov
5
V Poľsku sa narodila Marie Curie Sklodowska - jediná nositeľka Nobelovej ceny v dvoch rôznych vedných odboroch
6
Názov Poľsko pochádza z názvu kmeňa Polanie čo znamená ľudia, ktorí žijú na otvorených poliach
7
90 % mladých ľudí v Poľsku má stredoškolské vzdelanie a 50 % má akademickú hodnosť
8
Vo Wroclawi sa nachádza najstaršia reštaurácia v Európe. Piwnica świdnicki je v prevádzke od roku 1275
9
Poľska vodka Wyborowa je najstaršia značka vodky a má vyše 500 rokov
10
Poliaci milujú cukríky a čokolády. Asi preto najväčšia časť v každom obchode s potravinami patrí cukrovinkám