Skip to main content

Lacné letenky Poľsko

Poľsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Poľska

Zaujímavé info o Poľsku

Varšava, Krakov, Gdansk. Najkrajšie a najväčšie metropoly našich severných susedov sú veľmi ľahko a lacno dostupné aj letecky zo Slovenska i okolitých letísk. Poľsko pochádza z názvu kmeňa „Polanie“, čo znamená – ľudia žijúci na otvorených poliach. Poľsko mnohí Slováci poznajú aj vďaka tomu, že navštívili populárne trhy v Novom Targu či Zakopané a tým pádom aj opačnú straný Tatier. Poľsko skrátka má čo ponúknuť turistom z Európy i z celého sveta.

Okrem spomínaných Tatier sú tu ešte aj Mazurské jazerá a Baltické more, v ktorom poliaci ťažia vzácne kovy. Výhodou Poľska je práve jeho rozmanitý povrch. Krajinu pokrývajú rozľahlé nížiny, pohoria a dokonca aj morské pobrežie. V letnom i zimnom období sú lákadlom hory s krásnou prírodou, bohatou faunou a flórou a úchvatnými jazerami. Ideálny suvenír z Poľska? Skočte si pre obľúbené krowki či oscypek, na týchto poľských dobrotách sú závislí všetci, ktorí ich už aspoň raz za život ochutnali.

Lacné letenky do Poľska viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Vďaka nízkonákladovým spoločnostiam ako Ryanair, Laudamotion a Wizz Air môžete letieť do Poľska veľmi rýchlo a veľmi lacno. Priamy let do Varšavy, Krakova či Gdansku rezervujete často za pár desiatok eur.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Poľsku

Varšava

Hlavné mesto Poľska Varšava sa nachádza na brehoch rieky Visly. V metropole s obrovskou rozlohou nájdete tak pozostatky komunistickej architektúry, ako aj moderné budovy z ocele a skla.

Napriek tomu, že po druhej svetovej vojne nezostal v meste kameň na kameni, Varšava povstala ako fénix z popola a zrekonštruovala svoje historické monumenty do pôvodnej podoby.

Jej múzeá vám priblížia príbeh mesta cez radosť zo Chopinovej hudby až po tragický osud židovského geta. Navyše, ekonomické srdce štátu ponúka skvelé gastronomické možnosti v podobe nám blízkej poľskej kuchyne a energické zábavné podniky, ktoré patria k tým najlepším v Poľsku.

Varšava je skrátka ideálnym miestom pre strávenie predĺženého víkendu. Varšavu často navštevujú aj našinci. Lacné letenky do Varšavy najčastejšie kúpite už priamo z Bratislavy, odkiaľ lieta letecká spoločnosť Wizz Air. Priamy let trvá okolo jednej hodiny. Letieť môžete priamo aj z Košíc, odkiaľ lieta letecká spoločnosť LOT Polish Airlines. Obe spoločnosti prevádzkujú priame lety aj z Budapešti. Spoločnosť LOT Polish Airlines lieta priamo aj z Prahy. Z Brna zas lieta do Varšavy s prestupom spoločnosť Lufthansa.

S prestupom môžete letieť do Varšavy aj z Viedne so spoločnosťou Air France či Eurowings. Hlavným letiskom vo Varšave je Frederic Chopin Airport, sekundárnym letiskom je letisko Modlin.

Gdansk

Keď sa opýtate Poliakov, ktoré ich mesto je najkrajšie, väčšin z nich nepovie Varšava, ale Gdansk. Gdansk leží na severe Poľska a jeho brehy obmýva rovnomenný záliv. Prejsť sa tak môžete po plážach Baltického mora. Gdansk má bohatú históriu, mesto možno považovať za kolísku poľskej slobody a okrem krásneho centra má mesto aj veľký námorný prístav. Gdansk je jedno z najstarších miest v Poľsku a zároveň aj najznámejšie z trojice miest, ktoré sa bežne hovorí trojmestie. Ďalšími dvoma mestami sú potom Sopoty a Gdynia.

Gdansk bol v histórii známý pre svoje bohatstvo a postoje k otázkam slobody. Už v 16. storočí obyvateľom vývoz obilia zaistil život v prepychu. Nechceli, aby im vládol kráľ ani cirkev. V mocenských bojoch o moc aj územie si mohli vyberať, na ktorú stranu sa pridajú, či k Nemcom alebo Poliakom. História severného Poľska je totiž spätá s Nemcami. Treba podotknúť, že sa rozhodovali podľa toho, ako im aktuálne išli obchody.

Gdansk je historické mesto, v ktorom nájdete veľké množstvo katedrál, kostolov a uličiek, z ktorých na vás dýchajú staré časy, ale zároveň mesto ponúka aj vymoženosti modernej doby. Nájdete tu jednu z najväčších zoologických záhrad v Poľsku, mnoho múzeí, zaujímavú prístavnú architektúru, alebo napríklad maják a námorné múzeum. Napokon, môže sa stať, že vám mesto bude pripomínať Kodaň či Amsterdam.

Lacné letenky do Gdansku viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečujú aerolinky Wizz Air. S jedným prestupom možno komfortne lietať aj s aerolinkami LOT, Lufthansa či KLM. Priamy let trvá hodinu a pätnásť minút.

Krakov

Mesto, ktoré si pamätá kráľov a princezné, hrôzy druhej svetovej vojny, ale aj komunizmus. Krakov je fascinujúci, romantický, plný histórie, dobrého jedla, výhodných nákupov a milých domácich. A ak si myslíte, že ho ˝prelúskate˝ za jeden deň, tak ste na omyle. Krakov totiž treba ochutnať plnými dúškami.

Lacné letenky do Krakova možno rezervovať z Viedne. Nová linka Laudamotion začala lietať v októbri 2018 a ihneď sa stala atraktívnou pre Slovákov. Do obľúbenej metropoly našich severných susedov sa dostanete až 4-krát týždenne.

Užitočné info o Poľsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Poľska?

Pri cestovaní do Poľska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Poľsku

Poľské podnebie je prevažne kontinentálne, na severe zase prímorské. Letá sú veľmi teplé s dažďom a zimy chladné, sprevádzané snehovými zrážkami. Takmer ako u nás na Slovensku. Poľsko odporúčame navštíviť najmä na jar alebo na jeseň, je to ideálny čas z pohľadu počasia i počtu turistov.

Ceny v Poľsku

Poľský zlotý alebo len zlotý (poľ. złoty) je jednotka poľskej meny, ktorá sa delí na 100 grošov. Mince poľských zlotých majú nerovnomerné strany. Peniaze možno zameniť v ktorejkoľvek zmenárni na Slovensku, a to isté platí aj o zmenárňach v Poľsku. Majte pri sebe vždy hotovosť, platba kartou nie je tak rozšírená ako napríklad na Slovensku.

Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete veľmi lacné ubytovanie v apartmánoch a hoteloch počas celého roka a s výhodnými cenami. Za 1 noc pre 1 osobu dáte najmenej 10 eur.

Požičanie auta v Gdansku Cez Pelikán si viete porovnať ceny a rezervovať požičanie auta. Spoznajte Gdansk a jeho okolie za najlepšie ceny.

Aktuálny čas v Poľsku

V Poľsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Poľsku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Poľska si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Poľska za posledný týždeň stála iba 10,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Poľska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Krakov, Varšava, Gdaňsk, Katovice, Vroclav.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Poľsku je: 4.

10 zaujímavostí o Poľsku

1
Najvyšší bod Poľska sú Rysy s výškou 2499 m
2
Ak sa chcete v Poľsku dostať  výťahom na 2.poschodie, musíte stlačiť jednotku. Prvé poschodie je označené nulou
3
Prvé masovo vyrábané auto v Poľsku bol Fiat, v predvečer druhej svetovej vojny sa predalo 10 000 ks
4
Poľské zásoby čierneho uhlia sa odhadujú na 45,4 miliárd ton, čo je dosť na pokrytie dopytu v krajine na 500 rokov
5
V Poľsku sa narodila Marie Curie Sklodowska - jediná nositeľka Nobelovej ceny v dvoch rôznych vedných odboroch
6
Názov Poľsko pochádza z názvu kmeňa Polanie čo znamená ľudia, ktorí žijú na otvorených poliach
7
90 % mladých ľudí v Poľsku má stredoškolské vzdelanie a 50 % má akademickú hodnosť
8
Vo Wroclawi sa nachádza najstaršia reštaurácia v Európe. Piwnica świdnicki je v prevádzke od roku 1275
9
Poľska vodka Wyborowa je najstaršia značka vodky a má vyše 500 rokov
10
Poliaci milujú cukríky a čokolády. Asi preto najväčšia časť v každom obchode s potravinami patrí cukrovinkám