Skip to main content

Lacné letenky Göteborg

Švédsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Göteborgu

Zaujímavé info o

Majú most, ktorý vás dostane na kolená, aj tržnicu, kde milovníci morských plodov pokľaknú pred bohatstvom Severného mora. A po piatkovej návšteve tunajšej preslávenej štvrti klubov a pubov dúfajte, že sa postavíte na nohy. Vitajte v Göteborgu!

Gothenburg (Göteborg) si drží pozíciu druhého najväčšieho mesta Švédska a reputáciu priateľského miesta, ktoré mnohí považujú za otvorenejšie a prívetivejšie ako samotný Štokholm. Spoločenský a pohodový Gothenburg je príťažlivý ako pre turistov, tak i pre miestnych. Neoklasická architektúra spája jeho električkami rachotiace uličky, hukot z kaviarničiek a umenie, ktoré upúta vašu pozornosť. S takmer 60 000 študentmi je Gothenburg University tou najväčšou v celej Škandinávii.

Gothenburg, známy i ako malý švédsky Londýn je podľa Social Cities Index tým najspoločenskejším a najotvorenejším mestom sveta. Prvenstvo si jeho obyvatelia držia i v používaní sociálnych sietí a sú v poradí tretím národom, ktorý si stavia na dôvere v priateľov.

Göteborg začína byť obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Göteborgu najčastejšie kúpite z Budapešti, Viedne a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je hodina a 45 minút. Priamy let do Göteborgu prevádzkujú z Viedne letecká spoločnosť Austrian Airlines, z Budapešti letecká spoločnosť Wizz Air a z prahy Norwegian Air Shuttle. Ďalšie aerolinky lietajú komfortne s jedným prestupom – Lufthansa, SWISS, SAS, Brussels Airlines, KLM alebo ČSA.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Göteborgu

Cestovné doklady do Švédska

Keďže Švédsko je krajinou Európskej únie, na vstup do krajiny na obdobie kratšie ako 3 mesiace vám postačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Göteborgu

Napriek severnej polohe, Göteborg má počas roka pomerne mierne teploty. Dramatické zmeny však môžete vidieť v počte hodín denného svetla. Počas zimy zažijete v Göteborgu len 6 hodín denného svetla. Naopak v lete sa budete tešiť z denného svetla až 18 hodín denne.

Kedy je teda dovolenka v Göteborgu tá správna voľba? Ideálnym časom na návštevu bude obdobie od polovice mája až do polovice septembra. Úplne najideálnejšie mesiace sú však júl a august. Počas leta má totiž Göteborg príjemnú priemernú teplotu v rozmedzí od 20 do 25 °C. Jeseň a jar bývajú pomerne studené. Počas tohto obdobia zvykne i často pršať.

V zime sa pripravte na depresívne počasie, kedy je prevažne stále tma (slnko svieti len pár hodín denne) a teplota sa pohybuje v rozmedzí od -3 do 3 °C. Od novembra do začiatku apríla bývajú bežné aj snehové prehánky.

Ceny v Göteborgu

Národnou menou je švédska koruna, za eurá ju zameníte bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku. Peniaze však nemusíte zamieňať vo veľkom množstve, vo Švédsku sa dá platiť kartou takmer všade. A to aj v malých sumách.

Hľadáte hotel v Göteborgu? Počas leta je mesto plné turistov, čo sa odráža na cene ubytovania. Oplatí sa ho preto rezervovať vopred. Ak si ubytovanie rezervujete s predstihom, môže vás vyjsť na pomerne prijateľných 30-40 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Pri požičaní auta si vopred overte, či je v prenájme zahrnuté aj mýto vzťahujúce sa na vstup do centra. Auto odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán. Ak hľadáte cenovo výhodný balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne.

Aktuálny čas v Göteborgu

Göteborg sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v Göteborgu

10 zaujímavostí o Švédsku

1
Medzi Štokholmom a Helsinkami premáva výletná loď, ktorá je určená iba na nákup lacného alkoholu
2
Od stredoveku až do roku 1809 bolo Fínsko súčasťou Švédska
3
Oficiálny účet na Twitteri (@Sweden) vlastní každý týždeň náhodný občan Švédska
4
Švédi nemôžu dať svojim deťom mená ako „Elvis“ a „Ikea“
5
03. 09. 1967 nastal vo Švédsku „Deň H“. Prehodil sa smer jazdy z ľavej strany na pravú stranu cesty
6
89% Švédska rozpráva po anglicky
7
Vo Švédsku majú rodičia nárok na 480 dní platenej rodičovskej dovolenky, keď sa im narodí dieťa alebo si dieťa adoptujú
8
Kráľ Charles XIV mal tetovanie s nápisom Smrť kráľom (Death to Kings)
9
Iba jedno švédske priezvisko z TOP 20 sa nekončí na „son“: Lindberg
10
Na hranici Švédska a Fínska sa nachádza golfový klub, ktorého polovica je vo Švédsku a druhá polovica vo Fínsku