Skip to main content

Lacné letenky Guillin

Čína - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Guilin

Zaujímavé info o Meste Guilin

Svoju cestu po Číne môžete zahájiť v Juhočínskej krasovej oblasti, ktorú považujeme za jednu z najkrajších častí tejto zeme. Dostanete sa tam jednoducho vlakom priamo z Hongkongu alebo letecky.

Mestský štát Hongkong je zvláštnou administratívnou oblasťou Čínskej ľudovej republiky a k vstupu na toto územie nepotrebujete, na rozdiel od Číny, víza.

Mesto Guillin alebo tiež Kuej-lin se nachádza na brehu slávnej rieky Li. Plavbu po tejto rieke určite nevynechaj, pretože patrí k tomu najlepšiemu!

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Číne

Víza do Číny

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny.

O víza je možné žiadať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave, k čomu je potrebné predložiť platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy.

V prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne, povinnosťou sú aj poskytnutie odtlačkov prstov a pohovor.

V rámci prestupu, resp. tranzitu v Pekingu je možné využívať 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasie v Číne

Klimatickú hranicu medzi západnou a východnou Čínou tvorí pás, zložený z pohorí Veľký Chingan, Tchaj-chang a Sečuan. Tieto celky majú veľký vplyv na podnebné podmienky, či už v západnej alebo východnej časti krajiny, pretože tvoria bariéru, ktorá eliminuje vplyv teplého, vlhkého letného monzúnu z juhovýchodu na vnútroázijské regióny Číny a chladného, suchého zimného monzúnu zo Sibíri na východné regióny Číny.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že podnebie značnej časti územia Číny je ovplyvnené monzúnovým cyklom. Klíma západnej Číny má jasne vnútrozemský ráz. Zimy bývajú studené, letá horúce. Priemerné januárové teploty v Urumči dosahujú –15°C, pričom júlové teploty sa pohybujú v priemere okolo 22°C, no môžu vystúpiť až nad 40°C. V Turfanskej preliačine boli namerané teploty 47,6°C.

Veľké teplotné rozdiely nastávajú aj v priebehu dňa. Oblasť Tibetskej plošiny je charakteristická drsným vysokohorským podnebím s minimálnym množstvom zrážok. Na niektorých miestach klesajú teploty v zime až na – 35°C. Vplyvom kontinentality ležia najchladnejšie oblasti vo vnútornom Mongolsku, kde majú priemerné januárové teploty menej ako – 25°C. Najnižšia teplota bola zaznamenaná v okrese Chaj-la-er: – 51,5°C.

Ceny v Číne

Oficiálnou menou v Číne je čínsky jüan – 1 euro je približne 8 RMB. Jedlo v Číne stále patrí medzi veľmi lacné položky. Dokonca je lacnejšie ako v Thajsku. Ak sa budete stravovať na ulici, za jedlo dáte cca. 10 RMB na osobu. Ak idete do reštaurácie, za tanier jedla dáte od 15 RMB.

Ubytovanie taktiež nepatrí medzi veľké položky. Hotel s klimatizáciou, Wi-Fi a hygienickými potrebami rezervujete už od 50RMB/noc. Hľadáte hotel v Číne? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Dajte si pozor pri výbere ubytovania – niektoré hotely odmietajú ubytovať zahraničných turistov, to však zväčša uvídite už pri rezervácii. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Číny

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Tipy, čo treba vidieť v Hongkongu

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete