Skip to main content

Lacné letenky Hangzhou

Čína - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Číny odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Hangzhou

Zaujímavé info o Hangzhou

„V nebi je raj a na zemi je Hangzhou a Suzhou,“ tvrdí staré čínske príslovie. Hangzhou je hlavné mesto provincie Zhejiang a nachádza sa 180 km od Šanghaja.

Oproti ostatným preplneným čínskym metropolám je však toto mesto plné stromov a parkov a keďže je to jedno zo siedmich starovekých hlavných miest Číny, je aj historicky veľmi zaujímavé.

Zaujímavosťou je aj 3 kilometre dlhé a 3 kilometre široké jazero Xihu (zapísané aj v UNESCO), kde sa mladé páry vydávajú na romantickú plavbu loďkou, a vy by ste ju tiež nemali vynechať.

Okrem starobylých chrámov odporúčame navštíviť aj neďaleké čajové plantáže, kde si môžete dopriať jeden z najznámejších čínskych čajov – Longjing (Dračia studňa).

Lacné letenky do Hangzhou viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne s jedným prestupom však možno letieť z Viedne s EVA Air, Korean Air a Air China. Prípadne z Prahy s KLM, Sichuan Airlines a Xiamen Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Hangzhou

Víza do Číny

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny.

O víza je možné žiadať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave, k čomu je potrebné predložiť platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy.

V prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne, povinnosťou sú aj poskytnutie odtlačkov prstov a pohovor.

V rámci prestupu, resp. tranzitu v Pekingu je možné využívať 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasie v Číne

Ak sa vyberiete do Číny v zime, podnebie na jej severe bude veľmi chladné, teplota klesne až na –20°C, na juhu je však príjemné podnebie do +30°C. V tomto období sa neodporúča cestovať do Tibetu a západnej časti krajiny kvôli veľkým mrazom.

Najlepším obdobím pre návštevu Číny je začiatkom roka medzi februárom a aprílom a potom na jeseň od septembra do októbra. Menej turistov, nie je tak dusno, menej zrážok. V lete je potrebné počítať s dusným počasím, extrémne vysokými teplotami a množstvom turistov.

Ceny v Číne

Oficiálnou menou v Číne je čínsky jüan – 1 euro je približne 8 RMB.

Jedlo v Číne stále patrí medzi veľmi lacné položky. Dokonca je lacnejšie ako v Thajsku. Ak sa budete stravovať na ulici, za jedlo dáte cca 10 RMB na osobu. Ak idete do reštaurácie, za tanier jedla dáte od 15 RMB. Ubytovanie taktiež nepatrí medzi veľké položky. Hotel s klimatizáciou, Wi-Fi a hygienickými potrebami rezervujete už od 50RMB/noc.

Hľadáte hotel v Číne? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Dajte si pozor pri výbere ubytovania – niektoré hotely odmietajú ubytovať zahraničných turistov, to však zväčša uvídite už pri rezervácii. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Číny

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Hangzhou

V Hangzhou je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Hangzhou

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete