Skip to main content

Lacné letenky Haugesund

Nórsko - Základné COVID-19 informácie

Do Nórska môžu aktuálne Slováci cestovať s istými obmedzeniami. Prečítajte si o podrobnejších podmienkach ešte pred cestou do Nórska a zistite všetky dôležité informácie v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa január (COVID-19).

Akciové letenky do Mesta Haugesund

Zaujímavé info o Meste Haugesund

Hľadáte niečo nové a lákajú vás severské destinácie? Odporúčame nórsky Haugesund. Mestečko neďaleko nedotknutej škandinávskej prírody ako stvorené na víkendový citybreak, V Haugesund nájdete všetko, čo by ste si mohli priať: nakupovanie, zábavu, výborné jedlo - a samozrejme prírodu.

Haugesund leží na pobreží Severného mora. Mesto čiastočne tvoria ostrovy Karmøy a súostrovie Røvær, avšak väčšia časť Haugesund leží na pevnine. Haugesundské ulica sa nápadne podobajú tým v Kristiansande alebo známom Osle.

Oblasť Haugesundu má typické prímorské podnebie s miernymi zimami, chladnými, ale príjemné jarami, a miernymi letami trvajúcimi až do konca septembra.

Lacné letenky do Haugesundu možno rezervovať aj z našich končín. Pravidelné letecké spojenie zabezpečujú aerolinky Wizz Air.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Nórsku

✔️ Aké cestovné doklady potrebujem na cestu do Nórska?

Pre vstup do Nórska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča zobrať si so sebou aj platný cestovný pas. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

✔️ Kedy je ideálne počasie na cestu do Nórska?

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18 °C a najvyššou priemernou teplotou 22 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo -3 °C a s priemerným teplotným minimom -7 °C.

Kedy je teda dovolenka v Nórsku správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia máj až august. Nórsko je známe aj ako krajina polnočného slnka, kde počas leta je takmer neustále vidno. Najdlhšie dni sú práve v júni a júli. Naopak, počas zimy je takmer celý deň tma a fúka ostrý vietor.

✔️ Ako draho je v Nórsku?

Národnou menou je nórska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo po príchode do krajiny. Ak sa chcete vyhnúť vysokým výmenným poplatkom, zvážte výber peňazí z bankomatu priamo v Nórsku. V závislosti od podmienok vašej banky to môže byť výhodnejšou alternatívou.

Nórsko patrí medzi najbohatšie krajiny Európy, čo sa odráža aj na cenách potravín a služieb. Tie sú vo všeobecnosti 2,5 krát drahšie ako na Slovensku a prbiblížiť by sa dali cenám vo Švajčiarsku. Návšteva reštaurácii je aj pre samotných nórov skôr sviatočnou udalosťou než bežnou súčasťou života.

Hľadáte hotel v Nórsku? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

✔️ Sú pred cestou do Nórska povinné očkovania?

Nórsko nevyžaduje pre vstup do krajiny žiadne povinné očkovania. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

✔️ Aký je aktuálny čas v Nórsku?

Nórsko sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

✔️ Ako funguje doprava v Nórsku?

Verejná doprava vo väčších mestách je tvorená autobusmi, električkami, metrom, mestskými vlakmi a trajektmi. Dopravný systém je väčšinou integrovaný, a teda lístky sú platné pre jeho všetky súčasti.

Vďake veľmi kvalitnému systému verejnej dopravy, šoférovanie v meste nie je potrebné. Komplikuje ho aj veľmi drahé parkovné a mýtny systém na dialniciach. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolitú prírodu, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si auto môžete aj priamo cez Pelikán.

Tipy, co vidět a zažít v Haugesundu

10 zaujímavostí o Nórsku

1
Nórsko ako prvé predstavilo lososové sushi Japonsku v 80 rokoch
2
Keď v Nórsku vydáte knihu, vláda kúpi 1 000 výtlačkov a distribuuje ich do knižníc
3
V Nórsku je považovaný striptíz za formu umenia – kvôli odvádzaniu daní
4
Kráľ je nazývaný  “Nórsky kráľ” a nikdy nie “Kráľ Nórska” aby bolo zrejme, že kráľ patrí krajine a nie krajina kráľovi
5
Nórsko sa pôvodne volalo “Nordweg“, čo v preklade znamenalo “Severná cesta”
6
Všetci väzni v Nórsku majú vo svojich celách prístup k internetu
7
V roku 2008 Nóri udelili rytiersky titul tučniakovi
8
Nórske štátne vysoké školy sú zadarmo pre študentov z celého sveta
9
V Nórsku nájdete mestečko s názvom “Hell” (peklo)
10
Nórsko je najväčším vývozcom lososov na svete