Skip to main content

Lacné letenky Helsinki

Fínsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Helsínk

Zaujímavé info o Helsinkách

Oáza pokoja na brehoch Baltského mora so skutočne vycibrením vkusom. Tak možno nazvať Helsinki, najmladšiu zo škandinávskych metropol, plnú zálivov, ostrovov a jazier. Mesto má jedinečný šarm a atmosféru, ktorej len ťažko konkurovať.

Architektúra škandinávskeho typu, minimalizmus a pragmatickosť. Helsinki si hrdo držia prestížnu pozíciu mesta dizajnu. Pri prechádzke po umeleckých obchodíkoch, múzeách a galériách štvrti Design district ľahko stratíte pojem o čase.

Hodinky si neberte ani do helsinských kaviarničiek, ktorých výborná káva a tvorivé ovzdušie inšpirovali už nejednu umeleckú dušu. Helsinki sú skrátka múza, ktorou sa chcete nechať očariť znova a znova.

Helsinki začínajú spoznávať aj Slováci. Lacné letenky do Helsínk najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti, Prahy a Košíc. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo dve hodiny a dvadsať minút.

Z našich končín sa do Helsínk lieta najmä so spoločnosťami: Air Baltic, Norwegian Air Shuttle, Finnair a Czech Airlines. Hlavným letiskom v Helsinkách je letisko Helsinki-Vantaa Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Helsinkách

Cestovné doklady do Fínska

Pre vstup do Fínska vám stačí platný pas alebo občiansky preukaz vo forme ID karty. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroka. Cestovný doklad musí byť platný pri vstupe a výstupe z krajiny.

Počasie v Helsinkách

Helsinki majú dlhé studené zimy, ktoré sú veľmi tmavé, len s niekoľkými hodinami denného svetla. Teplota od novembra do marca zostáva pod bodom mrazu. Najchladnejším mesiacom je február s priemernou teplotou okolo -6 °C a s priemerným teplotným minimom -10 °C. Najmiernejšie počasie zažijete od mája do septembra. V júni a júli môžete pozorovať jav známy ako polnočné slnko, keď je vidno takmer 18 – 19 hodín denne. Teploty sa tomto období pohybujú v priemernom rozmedzí od 10 do 17 °C.

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 17 °C, ktorá však môže cez deň vystúpiť aj nad 20 °C. Ideálnym obdobím na návštevu tak bude obdobie od mája do septembra. V auguste a septembri však počítajte s dažďom, zrážky sa vtedy pohybujú v rozmedzí 80 až 90 mm mesačne. Ak chcete zažiť polárnu žiaru, najlepšie šance budete mať v decembri.

Ceny v Helsinkách

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Helsinkách? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Centrum Helsínk preskúmate pešo alebo počas leta i na bicykli. Po celom meste nájdete 1400 mestských bicyklov, ktoré si môžete požičať až na 140 miestach. Požičanie bicykla na jeden deň stojí okolo 5 EUR. Verejnú dopravu v meste zabezpečuje spoločnosť HSL, ktorá prevádzkuje autobusy, metro, električky, miestne vlaky a trajekt na Suomenlinnu. Jednohodinový lístok stojí okolo 2,90 EUR (lístok na električku stojí okolo 2,50 EUR). Ak sa kúpi v autobuse alebo v električke, lístok stojí 3,20 EUR. Nočný lístok stojí približne 5 EUR. Lístok si môžete zakúpiť v automatoch na zástavkách alebo cez SMS správu. Zakúpiť sa dá aj na 1 až 7 dní.

Alternatívou je karta Helsinki Card, vďaka ktorej môžete neobmedzene cestovať verejnou dopravou a využiť vstup do 50 múzeí. Zakúpite ju v turistickom informačnom centre.

Vďaka veľmi kvalitnému systému verejnej dopravy nie je šoférovanie v meste potrebné. Komplikuje ho aj drahé parkovné a nedostatok parkovacích miest. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolitú prírodu, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Fínska

Fínsko nevyžaduje pre vstup do krajiny žiadne povinné očkovania. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Helsinkách

V Helsinkách je o hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Helsinkách

10 zaujímavostí o Helsinkách

1
Popri fínčine je vo Fínsku úradným jazykom aj švédčina
2
Fíni skonzumujú najviac kávy na jedného obyvateľa. Ročne pripadne na jedného obyvateľa až okolo 12 kg kávy, čo je približne 10 šálok denne. Pre porovnanie – v Anglicku vypije ročne priemerný Angličan 2,8 kg kávy
3
Helsinki sa rozkladajú na pevnine a na vyše 300 ostrovoch
4
Mobilný telefón Nokia bol vymyslený v susednom meste Espoo
5
Fínsko je krajina mnohých zvláštnych súťaží, akými sú napríklad hod mobilným telefónom, hranie na imaginárnu gitaru či nosenie manželky
6
Počet obyvateľov Helsínk presahuje 600 000
7
Helsinki boli založené v roku 1550 švédskym kráľom Gustávom I.
8
Symbolmi mesta sú javor a veverica
9
Lodná doprava je tu mimoriadne rozvinutá. Nájdete tu viac ako 11 000 miest na „odparkovanie“ lode
10
Od roku 2010 sa oslavuje vo Fínsku každý rok Deň neúspechu. Tento pripadá na 13. október a jeho účelom je poučiť sa z chýb a viac ich neopakovať