Skip to main content

Lacné letenky Ischia

Taliansko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ischie

Zaujímavé info o Ischii

Ischia. Nádherný vulkanický ostrov ležiaci v Neapolskom zálive, približne 30 kilometrov od talianskej pevniny. Sen všetkých milovníkov kúpeľov a ostrovnej dovolenky v Stredozemnom mori vzdialený len pár hodín cesty lietadlom z našich končín.

Nás očarilo príjemné stredomorské podnebie, celoročne zelená bujná vegetácia, liečivé účinky tunajších termálnych a minerálnych vôd, priezračne čisté more aj ústretovosť a príjemnosť miestnych ľudí Povrch Ischie je prevažne hornatý (najvyššia hora Epomeo 789 m.n.m.) a nachádza sa tu nespočetné množstvo pozostatkov vulkánov.

Ostrov je dlhý 10 km a široký 7 km, aj napriek tomu je druhým najväčším ostrovom Neapolského zálivu. Legenda hovorí, že sám Jupiter vo vojne s kyklopmi hodil lávovú horu proti vodcovi kyklopov obrovi Tyfon a pritisol ho tak k morskému dnu. Tyfonov vzdor bol márny, avšak ako sa tak zúril, jeho horúce slzy umožnili vzniknúť ostrovnom termálnym prameňom.

Sopečný pôvod ostrova sa prejavuje v mnohých formách – prírodné horúce pary, prírodné sauny a horúce piesky. Na ostrove sa nachádza cez 100 minerálnych prameňov s teplotou do 40°C. Špecialitou pre dovolenkárov sú najmä bahenné zábaly z vulkanickej hliny, ktorá zreje 8 mesiacov v nádržiach s minerálnou vodou.

Termálne pramene sú využívané na liečenie reumatických a gynekologických ochorení, bronchitídy, astmy, kožných chorôb. Vhodné sú tiež k rehabilitácii. Na ostrove pramení viac ako 150 liečivých prameňov, cenených už v časoch starých Grékov, ktorí ostrov kedysi osídlili. Dodnes sú využívané priamo na terapeutické účely v kúpeľoch, hoteloch či pod holým nebom v termálnych parkoch, ktoré sú skutočnou pýchou ostrova, ale aj na výrobu kozmetiky či na vykurovanie domov.

Hľadáte lacné letenky na Ischiu? Štandardne sa lieta do neďalekého Neapolu, ktorý sa nachádza na talianskej pevnine. Buď z Viedne alebo Budapešti. Z letiska ste potom dopravení na ostrov trajektom (90 minút) alebo rýchloloďou (50-60 minút), ktorý je vždy v cene zájazdu. Z prístavu vás už odvezie transfer do daných ubytovacích kapacít, ktorý je takisto samozrejmosťou v rámci dovolenky cez cestovnú kanceláriu. Z Viedne sa dostanete do Neapolu bez prestupu s leteckou spoločnosťou Easyjet alebo Austrian Airlines.

Priemerná dĺžka priameho letu je približne hodina a štyridsaťpäť minút. Lacné letenky do Neapolu kúpite aj z Budapešti – Ryanair lieta priamo do Neapolu. S jedným prestupom sa do Neapolu dostanete aerolinkami Austrian, SWISS, Lufthansa či Alitalia.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Ischii

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Talianska?

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Počasie na Ischii

Pre Ischiu sú charakteristické dlhé suché letá a mierne vlhké zimy. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 25 °C, ktorá sa však počas dňa šplhá cez 30 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 10 °C.

Kedy je teda dovolenka na Ischii správna voľba? Ischiu si užijete počas celého roka. Ak je však vašim cieľom kúpanie, najideálnejším obdobím na návštevu bude práve leto. Teplota mora vtedy dosahuje príjemných 20 °C až 24 °C. Sezóna na ostrove začína v mája a trvá až do októbra.

Aké sú ceny v Taliansku? Je Taliansko drahšie ako Slovensko?

Národným platidlom je, rovnako ako na Slovensku, euro. Ceny v Taliansku sú o niečo vyššie ako na Slovensku.

Vo veľkých obchodných reťazcoch však nakúpite lacnejšie (a kvalitnejšie) ako u nás. Je tu pomerne husto zastúpená sieť lacných supermarketov ako Coop, Lidl a Penny Market.

Hľadáte lacné ubytovanie v Taliansku? Cena ubytovania sa samozrejme odvíja od toho, či chcete bývať v 4-5* hoteli, alebo vám bude stačiť ubytovanie v skromnejšom apartmáne či hoteli s menej hviezdičkami. Slnečné Taliansko je vyhľadávanou destináciou nielen pre letnú, ale aj zimnú dovolenku.

Ubytovanie v apartmánoch v talianskych zimných strediskách, alebo rekreačné domy a vily v prímorských letoviskách, sú častou voľbou dovolenky mnohých turistov. Vybrať si však môžete aj luxusné hotely či apartmány za veľmi dostupné ceny. Ubytovanie si viete porovnať aj priamo cez Pelikan.sk, počas hlavnej sezóny viete rezervovať ubytovanie na jednu noc od 10 eur.

Aktuálny čas na Ischii

Ischia sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť na Ischii

10 zaujímavostí o Taliansku

1
Do najznámejšej fontány v Ríme - fontány di Trevi - nahádžu turisti denne približne 3000 eur. Peniaze sú na konci dňa z fontány vyzbierané a idú na charitu
2
V Taliansku sa nachádzajú jediné tri aktívne sopky v Európe – Etna, Stromboli a Vezuv
3
Rozprávka Pinocchio bola prvýkrát publikovaná v talianskych novinách
4
Názov Taliansko pochádza z gréckeho slova Italos
5
Taliansko je najväčším exportérom vín na svete
6
Taliansko je štátom iba 153 rokov
7
Pizza bola prvýkrát upečená v Neapole v roku 1860
8
Cestoviny ako potravina sa v Taliansku využívajú už od 4. storočia p.n.l.
9
Taliansko je štvrtou najnavštevovanejšou krajinou na svete
10
Ročne vypijú Taliani 14 biliónov šálok espressa. Každý Talian spotrebuje za rok 3,7 kilogramu kávy