Skip to main content

Lacné letenky Izrael

Izrael - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Izraela

Zaujímavé info o Izraeli

Izrael je krajina s veľkou históriu, bohatou kultúrou a mnohými náboženstvami. Menšia krajina s púšťami a prostredím, ktoré vám zaručene vezme dych. Je to krásna a rozmanitá krajina a je až neuveriteľné, ako často sa dokáže meniť na tak malej rozlohe.

Rozprestiera sa na dvadsiatich tisícoch kilometrov štvorcových a v priebehu storočí si ho podmaňovali rôzne ríše. Každá zanechala na charaktere krajiny výrazné stopy. Len v Izraeli máte možnosť súčasne vidieť nabatejské opevnenia, izraelské mestá, byzantské kostoly, rímske amfiteátre, križiacke hrady a moslimské mešity.

Okrem toho všetkého tu zažijete blahodárne účinky Mŕtveho mora, krásne pláže v stredomorskej časti, veľkolepé pohoria, skaly, jazerá a napokon aj veľké množstvo púští. V lete vás bude Izrael lákať do luxusných letovísk, v zime na super lyžovačku.

Lacné letenky do Izraela viete rezrevovať aj z našich končín. Mestá ako Tel Aviv, Jeruzalem či Eilat sú dostupné veľmi lacno aj vďaka nízkonákladovým spoločnostiam ako Ryanair alebo Wizz Air. Výhodné letenky možno kúpiť aj od tradičných európskych dopravcov ako Austrian Airlines, prípadne od izraelského El Al.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Izraeli

Tel Aviv

Vitajte v Tel Avive, stále živom meste! Či už ste plážový alebo klubový typ, máte radi skvelé jedlo či zaujímavú architektúru, v Tel Avive to všetko zaručene nájdete. Hrdé na svoju minulosť, o krok pred s nápadmi do budúcnosti. Nezáleží na tom, či ho plánujete navštíviť na jeden víkend, alebo počas celého týždňa. Vďaka priateľským miestnym obyvateľom sa tu budete cítiť výnimočne príjemne. Tel Aviv by sme z hebrejčiny mohli preložiť doslova ako “Jarný kopec”.

Tel Aviv nie je tuctový. A dovolíme si tvrdiť, že Izrael je jedna z najlepších destinácií na svete. Nájdete tu všetko. More, exotiku, slnko, obchody aj históriu. Desať z desiatich mu dajú milovníci architektúry, kultúry, nádherných pláží a nočného života.

Lacné letenky do Tel Avivu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Tel Avivu viete rezervovať so spoločnosťami Wizz Air, Austrian Airlines, El Al a Smartwings. Trvá približne 3 hodiny.

Jeruzalem

Synagógy, kostoly a mešity tvoria navýraznejšie prvky obrazu mesta. Sväté mesto, ako sa Jeruzalem zvykne nazývať, je dôležité náboženské centrum židov, katolíkov ale i moslimov z celého sveta a zároveň križovatka kultúr.

S históriou, siahajúcou viac ako tritisíc rokov dozadu, je najväčšie mesto Izraela vskutku unikátnou destináciou. A nesmierne diverznou. Čo sa napríklad klímy týka, v zime tu v Izraeli len tri hodiny od telavivskej pláže, v lyžiarskom rezorte na severe, narazíte na zasnežené hory Mount Hermon.

Židia a Arabi na tomto mieste koexistujú už po roky rokúce a dnes tomu nie je inak. Židia, ktorí sa tu zoskupujú z celučkého sveta; od Etiópie po Jemen až Poľsko, tvoria väčšinu. Arabským moslimom a kresťanom pripadá približne dvadsať percent populácie. Navštívte Jeruzalem, toto pestrofarebné centrum kultúr a rozmanitosti.

Lacné letenky do Jeruzalemu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z Viedne poskytujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Wizz Air. Z Budapešti a Prahy možno letieť aj so spoločnosťami El Al či Smartwings.

Eilat (Ovda)

Eilat sa nachádza na hraniciach Jordánska a Izraela. A keďže je Izrael relatívne malý, z Eilatu sa dostanete do ktoréhokoľvek kúta krajiny. Ste pri mori, no keď sa rozhodnete pre históriu v Jeruzaleme alebo pre ultra-moderný Tel Aviv, v oboch ste do pár hodín. A keď vám Izrael nestačí, Jordánsko je len na skok. Päť kilometrov z Eilatu. A bola by škoda nepozrieť si Petru. Najslávnejšie skalnaté mesto na svete.

Linka do izraelského Eilatu je už roky obľúbená, často ju rezervujete z našich končín za veľmi nízke ceny. Eilat je ako Miami. Len na Blízkom východe.

Z letiska sa dostanete do Eilatu autobusom za 5 eur a cesta trvá necelú hodinu. Mesto Eilat je klasická turistická destinácia s veľkými plážami, hotelmi, obchodmi, reštauráciami. Ak plánujete iba nejaký ten výlet a hlavne slniť sa na pláži v Eilate, riešenie je aj autobus. Na stránke egged.co.il nájdete všetky spoje a časy, prípadne si môžete kúpiť lístok aj online. No ak vás takáto oddychová dovolenka nebaví - je tu možnosť požičiať si auto a precestovať Izrael.

Často kladené otázky o Izraeli

Aké je počasie v Izraeli?

Podnebie Izraela je prevažne suché a so slabým úhrnom zrážok za rok. Letá sú veľmi suché a teplé a striedajú ich studené a vlhké zimy. Pre horské oblasti v Izraeli je typické chladné a veterné počasie a častá snehová pokrývka. Najvyššie letné teploty stúpajú až k nepríjemným 40 stupňom Celzia. Najchladnejším mesiacom je január s teplotami 5 – 12º stupňov Celzia.

Potrebujem víza do Izraela?

Izrael má dohodu o vyňatí z vízovej povinnosti so Slovenskom. Ak cestujete do Izraela ako turista na menej než 3 mesiace, turistické víza nepotrebujete. Do Izraela budete potrebovať cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.

Akou menou sa platí v Izraeli a aké sú v Izraeli ceny?

Oficiálnym platidlom v Izraeli je nový izrealský šekel. V niektorých hoteloch a obchodoch sa dá platiť aj americkými dolármi, prípadne európskymi platobnými kartami. Peniaze odporúčame zamieňať v bankách a oficiálnych zmenárňach. V mestách je dostatok bankomatov, kde sa dá vyberať hotovosť.

Ceny ovocia a zeleniny sú približne na rovnakej úrovni, ako u nás, ale ceny potravín v Izraeli sú vo všeobecnosti vyššie, ako u nás.

Ceny ubytovania v Izraeli sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli môžete rezervovať od 15 eur na noc. V mestách ako Tel Aviv, Jeruzalem alebo Eilat nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj veľmi jednoduché a lacné apartmány. Ceny si môžete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Izrael na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aký je aktuálny čas v Izraeli?

V Izraeli je o hodinu viac ako na Slovensku.

Potrebujem nejaké očkovanie pred cestou do Izraela?

Do Izraela žiadne špeciálne očkovanie pred cestou nepotrebujete. Stačí si postrážiť rovnaké očkovania, aké sú povinné na Slovensku.

Letecké štatistiky o Izraeli

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Izraela si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Debrecen, Katowice, Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Izraela za posledný týždeň stála iba 50,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Izraela, odporúčame vám navštíviť mestá ako Tel Aviv, Ovda, Elat, Jeruzalem, Yotvata.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Izraeli je: 1.

Tipy čo treba vidieť v Izraeli

10 zaujímavostí o Izraeli

1
Izrael má 137 pláží na 273 km morského pobrežia
2
Víkend v Izraeli začína už vo štvrtok večer
3
Viac než 44% právnikov sú v Izraeli ženy
4
60% územia krajiny zaberá púšť
5
Za jeden deň cesty autom v Izraeli sa môžete okúpať v štyroch moriach
6
Izrael má najviac múzeí na svete na počet obyvateľov
7
Jeruzalem je jedno z najstarších miest na svete, kde slobodne uctievajú všetky tri monoteistické náboženstvá – judaizmus, kresťanstvo a islam
8
Izraej má najvyššiu mieru plodnosti spomedzi vyspelých krajín – 3 deti na jednu ženu
9
Mŕtve more je najnižšie položené miesto na povrchu Zeme
10
Je to jediná demokracia európskeho typu na Blízkom východe