Skip to main content

Lacné letenky Janov

Taliansko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Janova

Zaujímavé info o

Najväčší morský prístav Talianska je plný protikladov. Dotýka sa vznešenosti i biedy, šumivého svetla i hlbokého šera. Táto brána k riviére v sebe nesie architektonické dedičstvo, rozprávajúc o svojej bývalej sláve. Najjasnejšia janovská republika, známa i ako Ligúrska republika, vládla v 12. a 13. storočí stredomorským vlnám a história tu naplno dýcha v bludisku krútiacich sa úzkych uličiek (caruggi) starého mesta. Janov, hlavné mesto regiónu Ligúria, je najzápadnejším pobrežným mestom krajiny.

Geografia mu dožičila osobitý tvar – prvé prúdy Apenínskych hôr siahajúce na sever a Stredomoria na juh, primäli mesto rozšíriť sa pozdĺž pobrežia do takej miery, že preteká tridsaťdva kilometrov z východu na západ, ale iba deväť zo severu na juh.

Úzke uličky a historické pozadie. Janov sa cez deň premieňa na uponáhľaný dopravný uzol, kde sa medzi sebou predbiehajú motocykly s autami prevažne malých rozmerov, keďže parkovanie je v Taliansku permanentným problémom. Doprava tu funguje celkom svižne, i keď trochu chaoticky, autobusy sa šplhajú po strmom povrchu mesta, ľudia striedavo naskakujú a vyskakujú na zastávkach, postavených pomerne husto pri sebe.

Lacné letenky do Janova viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno letieť so spoločnosťami Austrian Airlines, Air Dolomiti, Lufthansa, Alitalia či KLM.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Taliansku

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Talianska?

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Aké je počasie v Taliansku?

Podnebie Talianska je veľmi rozmanité. Severnú časť ovplyvňujú Alpy. Podnebie je vysokohorské s teplotami, ktoré v zime klesajú výrazne pod bod mrazu. Postupne prechádza do mierneho, kontinentálneho až po subtropické stredomorské podnebie na juhu krajiny.

Južný výbežok polostrova vybieha do Stredozemného mora a takmer dosahuje úroveň afrického kontinentu. Z Afriky prichádza suchý a horúci vzduch s teplotami, ktoré sa v lete šplhajú až k 40ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou dennou teplotou 30ºC.

Aké sú ceny v Taliansku? Je Taliansko drahšie ako Slovensko?

Národným platidlom je, rovnako ako na Slovensku, euro. Ceny v Taliansku sú o niečo vyššie ako na Slovensku.

Vo veľkých obchodných reťazcoch však nakúpite lacnejšie (a kvalitnejšie) ako u nás. Je tu pomerne husto zastúpená sieť lacných supermarketov ako Coop, Lidl a Penny Market.

Hľadáte lacné ubytovanie v Taliansku? Cena ubytovania sa samozrejme odvíja od toho, či chcete bývať v 4-5* hoteli, alebo vám bude stačiť ubytovanie v skromnejšom apartmáne či hoteli s menej hviezdičkami. Slnečné Taliansko je vyhľadávanou destináciou nielen pre letnú, ale aj zimnú dovolenku.

Ubytovanie v apartmánoch v talianskych zimných strediskách, alebo rekreačné domy a vily v prímorských letoviskách, sú častou voľbou dovolenky mnohých turistov. Vybrať si však môžete aj luxusné hotely či apartmány za veľmi dostupné ceny. Ubytovanie si viete porovnať aj priamo cez Pelikan.sk, počas hlavnej sezóny viete rezervovať ubytovanie na jednu noc od 10 eur.

Aký je aktuálny čas v Taliansku?

V Taliansku je rovnaký čas ako na Slovensku, sme totiž v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť v Janove

10 zaujímavostí o Taliansku

1
Do najznámejšej fontány v Ríme - fontány di Trevi - nahádžu turisti denne približne 3000 eur. Peniaze sú na konci dňa z fontány vyzbierané a idú na charitu
2
V Taliansku sa nachádzajú jediné tri aktívne sopky v Európe – Etna, Stromboli a Vezuv
3
Rozprávka Pinocchio bola prvýkrát publikovaná v talianskych novinách
4
Názov Taliansko pochádza z gréckeho slova Italos
5
Taliansko je najväčším exportérom vín na svete
6
Taliansko je štátom iba 153 rokov
7
Pizza bola prvýkrát upečená v Neapole v roku 1860
8
Cestoviny ako potravina sa v Taliansku využívajú už od 4. storočia p.n.l.
9
Taliansko je štvrtou najnavštevovanejšou krajinou na svete
10
Ročne vypijú Taliani 14 biliónov šálok espressa. Každý Talian spotrebuje za rok 3,7 kilogramu kávy