Skip to main content

Lacné letenky Jordánsko

Jordánsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Jordánska

Zaujímavé info o Jordánsku

Hľadáte lacnú letenku do Jordánska? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne alebo celý dovolenkový pobyt v Jordánsku? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Jordánsku.

Jordánsko je rajom pre nadšencov histórie a pamiatok. Najlepšie je ubytovať sa v hlavnom meste Ammán a odtiaľ podnikať výlety do zvyšku krajiny. Samotné hlavné mesto je plné ruín z čias rímskej ríše a ďalších zaujímavých pamiatok. Za pozornosť stojí aj výborné jedlo – tradičný falafel, humusu či baklava. Z Ammánu je to len hodinka k Mŕtvemu moru a ešte kúsok ďalej do historického mesta Petra, ktoré je zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kým Ammán zaujme svojou jedninečnou históriou a architektúrou, Akaba v južnej časti krajiny patrí medzi najexkluzívnejšie letoviská sveta, pre slovenských cestovateľov je však táto destinácia stále málo známa. Obe destinácie môžu byť aj výborným východiskovým bodom k výletom do slávneho skalného mesta Petra.

Lacné letenky do Jordánska viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Jordánska zabezpečujú letecké spoločnosti Ryanair a Austrian Airlines. Trvá približne 3 a pol hodiny.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Jordánsku

Ammán

Pri návšteve jordánskeho hlavného mesta vpadnete rovno do zmesi histórie a moderného sveta. Medzi archeológmi sa hovorí, že by mohlo byť dokonca jedným z najstarších miest na svete. Najväčším lákadlom je citadela na vrchu Jebel al-Qala’a nad mestom, kde nájdete ruiny z Rímskej a Byzantskej ríše. Vysoké a precízne vytesané stĺpy vás veľmi jednoducho vrátia do čias, keď tu stál veľkolepý Herkulov chrám.

Ihneď po vystúpení z lietadla v Ammáne nás oveje príjemne teplý vietor. Smerom k Mŕtvemu moru sa teplota zvyšuje (rozdiel medzi Ammánom a Mŕtvym morom môže byť aj 10 °C) a a vy tak môžete skúsiť kúpanie v Mŕtvom mori a účinky liečivého bahna.

Jordánsko je plné kontrastov a je potrebné si uvedomiť, že ľudia tu žijú iným spôsobom života ako na Slovensku. Aj napriek kultúrnym rozdielom sú domáci obyvatelia veľmi pohostinní a ochotní vám pomôcť v každej situácii. Odhoďte predsudky, požičajte si auto a nechajte sa unášať atmosférou miestnych trhov v Amáne, vôňou korenia a typických špecialít, zažite adrenalín pri prechode cez cestu večne plnú trúbiach aút, prejdite sa históriou dýchajúcimi miestami v Petre, “vypočujte si“ absolútne ticho pri pozorovaní hviezd vo Wadi Rum a prečítajte si knihu oddychujúch na hladine Mŕtveho mora.

Lacné letenky do Ammánu viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Ammánu zabezpečujú letecké spoločnosti Ryanair a Austrian Airlines. Trvá tri a pol hodiny. Letisko v Ammáne je ideálny východiskový bod pre spoznávanie Jordánska.

Užitočné info o Jordánsku

Aké je počasie v Jordánsku?

Jordánsko je obklopené Mŕtvym a Červeným morom a vďaka svojim stabilne vyšším teplotám je ideálnou destináciou na dovolenku počas celého roka. Sezóna na kúpanie je na jar či na jeseň, no mestá a prírodu si môžete prezrieť takmer celý rok.

Počas letných mesiacov, pri vyšších teplotách už je niekoľko-hodinová návšteva Petry určite náročnejšia.

Odporúčame pripraviť sa aj na možnosť premenlivého počasia prípadne chladnejšie počasie počas noci v púšti, ale nezabudnúť ani na opaľovací krém, keďže slnko v púšti, ale aj v Petre vie byť spaľujúce.

Aké cestovné doklady potrebujem do Jordánska?

Pri ceste do Jordánska budete potrebovať cestovný pas, jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.

Do Jordánska budete potrebovať víza, ich cena je 40 JOD, čo je v prepočte asi 50 eur.

Aké sú ceny v Jordánsku?

Oficiálnym platidlom v Jordánsku je Jordánsky dinár. Ak si zabezpečíte presuny, ubytovanie a vstupy dopredu, nemusíte si zamieňať peniaze, jedlo a suveníry viete bez väčších problémov zaplatiť aj platobnou kartou. V hoteloch sa dá platiť kartami a mimo hotelov vám okrem miestnej meny vezmú aj americké doláre. Bankomatov nájdete v meste dostatok a ceny potravín či jedla sú porovnateľné s ostatnými krajinami na Blízkom východe.

Najvýhodnejší kurz je bezpochyby v hlavnom meste Ammán. Letiskovým zmenárňam sa odporúčame oblúkom vyhnúť. Ak by ste aj počas vašej cesty nenatrafili na zmenáreň, nebojte sa spýtať miestnych obchodníkov.

Ceny ubytovania v Jordánsku sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 15 eur na noc. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Jordánsko na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aký je aktuálny čas v Jordánsku?

V Jordánsku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Potrebujem nejaké očkovanie pred cestou do Jordánska?

Do Jordánska, podobne ako do celého regiónu Blízkeho Východu nepotrebujete žiadne špeciálne povinné očkovanie. Stačí, aby ste si postrážili všetky povinné očkovania na Slovensku. Odporúča sa, aby ste boli zaočkovaní proti hepatitíde A a B.

Tak ako v mnohých ďalších exotických krajinách, aj v Jordánsku sa neodporúča piť vodu z vodovou, ale len balenú pitnú vodu.

Letecké zaujímavosti o Jordánsku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Jordánska si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň, Budapešť, Praha, Poznan, Krakov.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Jordánska za posledný týždeň stála iba 42,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Jordánsku je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Jordánsku

10 zaujímavostí o Jordánsku

1
Mŕtve more leží vyše 390 metrov pod hladinou mora a jeho dno takmer ďalších 400 metrov pod hladinou svetového oceánu
2
Oblasť Aqaba bola v minulosti významná vďaka prístavu a Červenému moru, dnes je z nej zlatý trojuholník cestovného ruchu.
3
Wadi Rum - v arabskom jazyku znamená slovo „rum“ ľahký piesok a v skutočnosti ide o najväčšiu púštnu oblasť v Jordánsku
4
Skalnaté mesto Petra je súčasťou Nových sedem divov sveta aj zoznamu UNESCO
5
Hora Nebo je jedna z najsvätejších miest v Jordánsku a jej nadmorská výška predstavuje len 710 m n.m.
6
Mŕtve more je takmer 10-násobne slanšie ako morská voda
7
Čierne bahno v Jordánsku má prospešné účinky na pokožku, nervový systém a pomáha pri zápalových ochoreniach
8
Púštne oblasti Jordánska ste už videli aj v známych hollywoodskych filmoch ako Hviezdne vojny či Marťan
9
Petra nebola vždy prístupná verejnosti. Miestni beduíni ju dlhé roky držali v utajení pred širokou verejnosťou
10
Do Jordánska cestuje z okolitých krajín množstvo umelcov kvôli vojnovým konfliktom. V Ammáne preto nájdete množstvo umeleckých podujatí a stredísk