Skip to main content

Lacné letenky Kapské Mesto

Juhoafrická Republika - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kapského Mesta

Zaujímavé info o Kapskom Meste

Cape Town. Sen mnohých cestovateľov zo Slovenska patrí medzi najviac cool destinácie sveta. Druhé najväčšie mesto Juhoafrickej republiky je vďaka svojim prírodným scenériam označované za jedno z najkrajších miest na svete. Kapské mesto má skrátka magického ducha, ktorý naladí každého návštevníka a ktoré vás donúti povedať: Ej, bodaj by celá Afrika vyzerala takto.

Pláže sú tu nádherné. Vlastne celý Kapský poloostrov je nimi obklopený. Biely piesok a smaragdová farba lákajú ku kúpaniu, avšak pozor - more je veľmi studené a tak si kúpanie dopraje len hŕstka tých otužilejších. Vy si ju možno neužijete, no zhruba tritisíc tučniakov áno. Síce tieto zvieratká sa zvyčajne asociujú s chladnejším počasím, voda Atlantického oceánu je dostatočne studená na to, aby sa aj tu cítili ako ryba vo vode.

Kapské mesto má svojho strážcu vo forme vrchu „Table Mountain“, v doslovnom preklade teda „Stolový vrch“. Hora s výškou viac ako tisíc metrov sa týči nad metropolou a je mimoriadne fotogenická.

Lacné letenky do Kapského mesta viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Kapského mesta prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, trvá približne jedenásť hodín. Do tohto nádherného avšak vzdialeného miesta možno letieť s jedným prestupom aj s leteckými spoločnosťami ako Air France, Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian, British Airways, Emirates či KLM.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Juhoafrickej republike

Víza do Juhoafrickej republiky

Od roku 2016 platí pre všetkých občanov Slovenska pri vstupe do JAR vízová povinnosť a to bez rozdielu účelu cesty. O bezplatné vydanie víz možno požiadať na veľvyslanectve, najbližšie Veľvyslanectvo Juhoafrickej republiky sa nachádza vo Viedni. K vydaniu bezplatných víz musíte preukázať bonitu bankovým výpisom za posledné 3 mesiace.

Ak cestujete do JAR s deťmi - neplnoletá osoba musí mať pri sebe originál alebo úradne overenú kópiu rodného listu s jasne vyznačenými menami oboch rodičov a ten musí byť úradne preložený do anglického jazyka.

Počasie v Juhoafrickej republike

Suché a teplé letá, daždivé a mokré zimy, sneh len vo vysokohorských polohách. Podnebie Juhoafrickej republiky možno charakterizovať ako subtropické a teploty príjemne teplé počas celého roka. Klimatické podmienky sú však rozdielne v závislosti od nadmorskej výšky v jednotlivých častiach krajiny. JAR má vysoký počet slnečných dní a ten dosahuje v juhozápadnom Kapsku priemerne 245 dní v roku.

Ceny v JAR

Miestnou menou v JAR je juhoafrický rand. Na platenie v obchodoch môžete okrem hotovosti používať aj platobné karty. Odporúčame vybrať peniaze vopred, bankomaty poskytujú len menšie čiastky peňazí.

Ceny potravín v JAR sú približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.

Hľadáte lacné ubytovanie v Juhoafrickej republike? Priemerná cena za noc v hoteli je 561 ZAR (od 35 EUR/noc). Hotely a apartmány v Juhoafrickej republike viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Pred zakúpením letenky si skontrolujte ceny ubytovania v danom termíne.

Zdravie a očkovanie pred cestou do JAR

Žiadne špeciálne očkovanie sa nevyžaduje, no zvážte očkovanie proti žltačke typu A a B a tetanu. Ak cestujete do Krugerovho parku, severných a severovýchodných oblastí krajiny je potrebné užívať antimalariká v kombinácii s repelentom.

Aktuálny čas v Juhoafrickej republike

V Juhoafrickej republike je o hodinu viac ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Kapskom Meste

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Kapského Mesta za posledný týždeň stála iba 520,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Kapskom Meste je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Kapskom Meste

10 zaujímavostí o Juhoafrickej republike

1
JAR má 11 oficiálnych jazykov vrátane jazykov Zulu a afrikánčiny
2
Juhoafrická republika je jedinou krajinou na svete, ktorá sa dobrovoľne vzdala svojho programu jadrových zbraní
3
V Juhoafrickej republike rastie 9 600 druhov rastlín, z ktorých takmer tri štvrtiny nenájdete nikde inde na svete
4
V JAR sa v roku 1905 našiel najväčší diamant na svete
5
Najobľúbenejšími športmi v krajine sú futbal, kriket a rugby
6
Juhoafrická republika má za sebou nepokojnú históriu, od roku 1948 až do zvolenia Nelsona Mandelu za prezidenta v roku 1994 tu platil princíp segregácie
7
JAR je najväčším vývozcom ovocia na svete
8
Nachádzajú sa tu aj najmenšie a najväčšie stromy na svete - sukulenty veľkosti 1 cm a baobaby, ktoré dosahujú výšku až 40 m a obvod 10 m
9
V krajine sa nachádza najhlbšia zlatá baňa na svete, ktorá siaha až do hĺbky 4000 m
10
V JAR bola v roku 1967 urobená prvá transplantácia ľudského srdca