Skip to main content

Lacné letenky Kalamata

Grécko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kalamaty

Zaujímavé info o Kalamate

Hlavným mestom gréckej provincie Messenia na polostrove Peloponéz je Kalamata. Má necelých 60-tisíc obyvateľov a z regionálneho hľadiska ide o veľmi dôležité prístavné mesto, ktoré vyváža najmä typické grécke špeciality. Najznámejšími sú tmavé olivy, olivový olej, med, figy a sladké pastelle z medu a sezamu.

Kalamata leží neďaleko miesta, kde kedysi stálo mykénske mesto Farai, ktoré spomínal aj Homér. Pretože len 60 km na východ odtiaľ sa nachádza Sparta, niet divu, že roku 720 pred n. l. sa práve mesto Farai dostalo pod jej kontrolu.

Samotná Kalamata však v tej dobe ešte neexistovala a ako jedno z mála gréckych miest tak nemá žiadnu antickú históriu. Nie je ani presne známe, kedy vlastne bola založená, v stredoveku však už existovala. K rozvoju turistického ruchu nepochybne prispieva tunajšie medzinárodné letisko. Okrem doteraz nie príliš obývaných okolitých pláží a čistého mora sa tu dá navštíviť množsvo zaujímavých miest.

Kalamata nie je z pohľadu slovenských cestovateľov tak známa, ako Atény či Solún, to sa však v dohľadnej dobe môže zmeniť. Lacné letenky do Kalamaty totiž viete rezervovať už aj z Viedne. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Laudamotion, ktorá v roku 2018 premáva bez prestupu. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne 2 hodiny a niekoľko minút navyše.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kalamate

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Grécka?

Na vstup do Grécka nepotrebujete vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie v Kalamate

V Kalamate panuje typické stredomorské počasie. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 97,60 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka v Kalamate tá správna voľba? V lete býva na gréckych ostrovoch mnoho turistov a teplota sa mnohokrát vyšplhá nad 35 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je preto marec až máj a september a október, kedy je zvyčajne ešte stále slnečno a teplo.

Aké sú ceny v Grécku?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Ceny potravín, reštaurácii a ostatných služieb sú len o niečo vyššie ako u nás. Samozrejme záleží kde a čo nakupujete.

Hľadáte hotel v Grécku? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR na osobu za noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Aké očkovania sú povinné pred cestou do Grécka?

Grécko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas v Kalamate

V Kalamate je o jednu hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kalamate

10 zaujímavostí o Grécku

1
Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete
2
Grécko je jedným z najväčších producentov olív a olivového oleja na svete
3
Trinásťmetrová Socha boha Dia, ktorá patrí k siedmim divom sveta, sa zachovala len v dobových dokumentoch
4
Počet pruhov na gréckej vlajke je zhodný s počtom písmen v slove eleftheria, čo znamená sloboda
5
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu
6
Olympijské hry v podobe súťaže, ktoré boli usporadúvané v starovekej gréckej Olympii raz za štyri alebo päť rokov, vznikli ako pocta bohu Diovi
7
Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, 170 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Kréta
8
Grécky ostrov Lesbos vyhľadávajú páry s lesbickou orientáciou, ktorá je podľa ostrova aj pomenovaná
9
Grécka drachma bola pred zavedením Eura v roku 2002 najstaršou menou na svete (2650 rokov)
10
Na prvom mieste je u Grékov rodina. Deti často žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti, častokrát aj s celou svojou rodinou