Skip to main content

Lacné letenky Kambodža

Kambodža - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Kambodže odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Kambodže

Zaujímavé info o Kambodži

Dych vyrážajúca a exotická krajina, ktorá si vás získa ohromnou prírodnou scenériou, búrlivou históriou a dokonalými plážami. Ako ste sa už z nadpisu mohli dozvedieť, reč je o Kambodži. Krajina Kmérov, ktorá ešte stále nie je tak preplnená turistami ako napríklad Thajsko či Vietnam, je výbornou kombináciou lacnej dovolenky spojenej so spoznávaním neznáma a nádherných pláží.

Krajina, ktorú v sedemdesiatych rokoch takmer zdecimoval jeden z najkrutejších diktátorských režimov na svete sa už zo svojej temnej minulosti pomaly spamätáva a nastupuje na cestu kapitalizmu. Aj preto môžete v hlavnom meste Phnom Penh vidieť kontrasty, ktoré sú v Ázii absolútne bežné. Na jednej strane luxusné hotely a najnovšie automobily, na druhej strane chudobné a preplnené ulice.

Siem Reap, Phnom Penh, Koh Kong. Lacné letenky do Kambodže viete rezervovať aj z neďalekých letísk. Priamy let do Kambodže síce z našich končín neexistuje, no s jedným prestupom môžete letieť komfortne s leteckými spoločnosťami ako Qatar Airways, Emirates, EVA Air či Thai Airways.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Kambodži

Phnom Penh

Dych vyrážajúca a exotická krajina, ktorá si vás získa ohromnou prírodnou scenériou, búrlivou históriou a dokonalými plážami. Ako ste sa už z nadpisu mohli dozvedieť, reč je o Kambodži. Krajina Kmérov, ktorá ešte stále nie je tak preplnená turistami ako napríklad Thajsko či Vietnam, je výbornou kombináciou lacnej dovolenky spojenej so spoznávaním neznáma a nádherných pláží.

Krajina, ktorú v sedemdesiatych rokoch takmer zdecimoval jeden z najkrutejších diktátorských režimov na svete sa už zo svojej temnej minulosti pomaly spamätáva a nastupuje na cestu kapitalizmu. Aj preto môžete v hlavnom meste Phnom Penh vidieť kontrasty, ktoré sú v Ázii absolútne bežné. Na jednej strane luxusné hotely a najnovšie automobily, na druhej strane chudobné a preplnené ulice. Ale žiaden strach, z pohľadu bezpečnosti sa nemusíte vôbec báť.

Ak pôjdete do Kambodže, nespravte rovnakú chybu, ktorú robí približne 90% ľudí. Väčšina turistov totiž chodí len do svetoznámeho chrámového komplexu Angkor Wat, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny a iba malá časť ľudí ide na juh. Prečo by ste tam mali ísť? Napríklad aj preto, že má približne 430 kilometrov pobrežia a krása miestnych pláží sa dostala aj do merítka National Geographic a magazínu Forbes, ktorý medzi top 22 ázijských pláží zaradil práve tri z Kambodže. Odporúčame prenajať si skúter a navštíviť ich čo najviac!

Kambodža je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz obľúbenejšoou destináciou. Lacné letenky do Kambodže viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy.

Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami EVA Air, Thai Airways, Austrian Airlines, China Airlines a s dvoma prestupmi spoločnosťami Qatar Airways či Turkish airlines. Priemerná dĺžka letu do Phnom Penh je 16 hodín.

Siem Reap

Siem Reap je zrejme najrušnejšie mesto Kambodže. Často ho prezývajú Las Vegas Kambodže. Nepochybne je najnavštevovanejším mestom v krajine, keďže sa nachádza asi 6 km od slávneho chrámového komplexu Angkor Wat. Kambodžský turizmus naberá na obrátkach a ročne toto miesto navštívia milióny turistov. Neustále tu pribúdajú nové hotely, všade sú samé bary, reštaurácie, banky, trhy, je to akýmsi zázrakom krajiny. Zvyšok krajiny totiž vyzerá úplne inak.

Ako z návštevy Siem Reap vymačkať čo najviac? Platí, že doprava je veľmi lacná a turisti hojne využívajú najmä tuk-tuky. Ak sa však chcete dostať do symbiózy s miestnymi a vidieť skutočný život domácich, odporúčame požičať si bicykel so zámkom a presúvať sa menšími, menej zaplnenými uličkami. Požičanie stojí málo a už po jednej jazde toho uvidíte omnoho viac, ako tradičnými motorovými dopravnými prostriedkami.

Lacné letenky do Siem Reap viete rezervovať aj z našich končín. Lietajú sem špičkové letecké spoločnosti ako napríklad Thai Airways. Priamy let do Siem Reap z okolitých letísk neexistuje.

Sihanoukville

Malé mestečko s nádhernými plážami je azda jedinou známou pobrežnou destináciou Kambodže. Je tiež veľmi príjemnou zastávkou na ceste do Thajska cez Koh Kong a Sihanoukville je zároveň skvelý východiskový bod pre návštevu ostrova Koh Rong.

Pláže Sihanoukville sú úchvatné a hlavne takmer ľudoprázdne. Pláže sú tu celkom štyri - Ochheuteal, Sokha, Independence a Victory. V Sihanoukville je však aj prístav, takže si dovolenku naplánujte niekde ďalej od tohto miesta. Zo Sihanoukville je to tiež veľmi blízko do Národného parku Ream.

Skorší názov mesta je Kompong Som. Mesto dostalo názov podľa niekdajšieho kráľa Norodoma Sihanouka.

Lacné letenky do Sihanoukville viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Sihanoukville z našich končín síce neexistuje, avšak dostanete sa sem pomerne komfortne s jedným, prípadne dvomi prestupmi. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Austrian Airlines, THAI Airways, Qatar Airawys, Emirates alebo China Airlines. V blízkosti Sihanoukville stojí medzinárodné letisko.

Koh Rong

Možno nie tak známy ostrov, avšak určite by ste ho pri návšteve Kambodže nemali vynechať. Prečo? Koh Rong je veľmi exotický a stále veľmi pokojný. Tamojšie pláže vás očaria svojou bielym pieskom a čistou vodou.

Ako sa dostať na Koh Rong? Je to veľmi jednoduché. Stačí sa dopraviť letecky do mesta Sihanoukville a odtiaľ ďalej pokračovať rýchloloďou. Stojí to približne 20 amerických dolárov a trvá to približne 30 minút.

Väčšina ubytovaní je situovaných priamo na pláži, čo vás určite poteší. Ceny ubytovania na Koh Rong sú mierne vyššie, ako býva zvykom v Kambodži, no vykompenzujete si to na strave, ktorá je tu naopak veľmi lacná. Prenajmite si skúter, prípadne zaplaťte lodné taxi a prejdite si celý ostrov, stojí to za to.

Užitočné info o Kambodži

Víza do Kambodže

Víza sa kupujú priamo po prílete na mieste. Potrebujete k nim pas s platnosťou minimálne pol roka od ukončenia vášho pobytu, 30 amerických dolárov a jednu pasovú fotografiu.

Počasie v Kambodži

Kambodža je pomerne blízko rovníka, čo znamená, že je celoročne veľmi atraktívna z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.

Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl - október).

Ceny v Kambodži

V Kambodže možno používať dve meny. Kmérsky riel a americký dolár. 1 dolár je v prepočte asi 4000 rielov. 5 eur za noc? Ak sa rozhodnete ubytovať v guesthouse, nie je to žiaden problém.

Hľadáte hotel v Kambodži? Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete ponuky na najvýhodnejšie ubytovanie v hosteloch, hoteloch, apartmánoch a iných typoch ubytovania. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať priamo tam.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kambodže

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa však odporúča očkovanie proti žltačke.

Aktuálny čas v Kambodži

V Kambodži je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kambodži

10 zaujímavostí o Kambodži

1
Chrám Angkor Wat bol postavený z väčšieho množstva stavebného materiálu ako všetky egyptské pyramídy dokopy a jeho rozloha v časoch najväčšej slávy presahovala dnešnú rozlohu Paríža
2
Na tradičnú kuchyňu si treba v Kambodži dávať pozor. Je totiž od tej európskej diametrálne odlišná. Medzi tradičné pochúťky patria napríklad vyprážané tarantuly, žaby či mláďatá krokodílov
3
Napriek svojmu postuju ku zvieratám, Kambodža patrí ku krajinám s najvyššou mierou deforestácie a to v priemere 2000 km² lesa za rok
4
Kambodžský nový rok je národný sviatok, ktorý nespadá to tých dátumov, ako sú bežné v iných krajinách sveta. Nový rok sa v Kambodži oslavuje poväčšine 13. alebo 14. apríla
5
Oslava narodenín v Kambodži nie je žiadnou výnimočnou udalosťou. Pravdu povediac v kultúre tejto krajiny sa narodeniny vôbec neoslavujú
6
„Pán temnôt“ ako Pol Pota prezývali, vyvraždil počas svojej diktatúry tretinu Kambodžskej populácie
7
Kambodža už dávno vie, že divoké zvieratá do cirkusu nepatria. Dôkazom je Phare Cirkus, ktorý spája talentovaných mladých umelcov z oblasti akrobacie, divadla, tanca a hudby
8
Ako každá kultúra, aj tá kambodžská má svoje etické pravidlá a normy. Kým v západnom svete sa za urážlivé považuje gesto vystrčeného prostredníka, v Kambodži je najneslušnejšie ťukať si prstom do dlane
9
Kambodža menila svoj názov pri každej zmene vedenia štátu. Od roku 1993 sa však názov doposiaľ nezmenil a Kambodža je tak dodnes Kambodžským kráľovstvom
10
Ako vyzerá typická kambodžská diaľnica? Môže to byť pokojne aj prašná cesta