Skip to main content

Lacné letenky Phnom Penh

Kambodža - Základné COVID-19 informácie

Pred vycestovaním do Kambodže odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Phnom Pénhu

Zaujímavé info o Phnom Pénhe

Dych vyrážajúca a exotická krajina, ktorá si vás získa ohromnou prírodnou scenériou, búrlivou históriou a dokonalými plážami. Ako ste sa už z nadpisu mohli dozvedieť, reč je o Kambodži. Krajina Kmérov, ktorá ešte stále nie je tak preplnená turistami ako napríklad Thajsko či Vietnam, je výbornou kombináciou lacnej dovolenky spojenej so spoznávaním neznáma a nádherných pláží.

Krajina, ktorú v sedemdesiatych rokoch takmer zdecimoval jeden z najkrutejších diktátorských režimov na svete sa už zo svojej temnej minulosti pomaly spamätáva a nastupuje na cestu kapitalizmu. Aj preto môžete v hlavnom meste Phnom Penh vidieť kontrasty, ktoré sú v Ázii absolútne bežné. Na jednej strane luxusné hotely a najnovšie automobily, na druhej strane chudobné a preplnené ulice. Ale žiaden strach, z pohľadu bezpečnosti sa nemusíte vôbec báť.

Ak pôjdete do Kambodže, nespravte rovnakú chybu, ktorú robí približne 90% ľudí. Väčšina turistov totiž chodí len do svetoznámeho chrámového komplexu Angkor Wat, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny a iba malá časť ľudí ide na juh. Prečo by ste tam mali ísť? Napríklad aj preto, že má približne 430 kilometrov pobrežia a krása miestnych pláží sa dostala aj do merítka National Geographic a magazínu Forbes, ktorý medzi top 22 ázijských pláží zaradil práve tri z Kambodže. Odporúčame prenajať si skúter a navštíviť ich čo najviac!

Kambodža je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz obľúbenejšoou destináciou. Lacné letenky do Kambodže viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy.

Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami EVA Air, Thai Airways, Austrian Airlines, China Airlines a s dvoma prestupmi spoločnosťami Qatar Airways či Turkish airlines. Priemerná dĺžka letu do Phnom Penh je 16 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kambodži

Víza do Kambodže

Víza sa kupujú priamo po prílete na mieste. Potrebujete k nim pas s platnosťou minimálne pol roka od ukončenia vášho pobytu, 30 amerických dolárov a jednu pasovú fotografiu.

Počasie v Kambodži

Kambodža je pomerne blízko rovníka, čo znamená, že je celoročne veľmi atraktívna z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.

Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl - október).

Ceny v Kambodži

V Kambodže možno používať dve meny. Kmérsky riel a americký dolár. 1 dolár je v prepočte asi 4000 rielov. 5 eur za noc? Ak sa rozhodnete ubytovať v guesthouse, nie je to žiaden problém.

Hľadáte hotel v Kambodži? Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete ponuky na najvýhodnejšie ubytovanie v hosteloch, hoteloch, apartmánoch a iných typoch ubytovania. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať priamo tam.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kambodže

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa však odporúča očkovanie proti žltačke.

Aktuálny čas v Kambodži

V Kambodži je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kambodži

10 zaujímavostí o Kambodži

1
Chrám Angkor Wat bol postavený z väčšieho množstva stavebného materiálu ako všetky egyptské pyramídy dokopy a jeho rozloha v časoch najväčšej slávy presahovala dnešnú rozlohu Paríža
2
Na tradičnú kuchyňu si treba v Kambodži dávať pozor. Je totiž od tej európskej diametrálne odlišná. Medzi tradičné pochúťky patria napríklad vyprážané tarantuly, žaby či mláďatá krokodílov
3
Napriek svojmu postuju ku zvieratám, Kambodža patrí ku krajinám s najvyššou mierou deforestácie a to v priemere 2000 km² lesa za rok
4
Kambodžský nový rok je národný sviatok, ktorý nespadá to tých dátumov, ako sú bežné v iných krajinách sveta. Nový rok sa v Kambodži oslavuje poväčšine 13. alebo 14. apríla
5
Oslava narodenín v Kambodži nie je žiadnou výnimočnou udalosťou. Pravdu povediac v kultúre tejto krajiny sa narodeniny vôbec neoslavujú
6
„Pán temnôt“ ako Pol Pota prezývali, vyvraždil počas svojej diktatúry tretinu Kambodžskej populácie
7
Kambodža už dávno vie, že divoké zvieratá do cirkusu nepatria. Dôkazom je Phare Cirkus, ktorý spája talentovaných mladých umelcov z oblasti akrobacie, divadla, tanca a hudby
8
Ako každá kultúra, aj tá kambodžská má svoje etické pravidlá a normy. Kým v západnom svete sa za urážlivé považuje gesto vystrčeného prostredníka, v Kambodži je najneslušnejšie ťukať si prstom do dlane
9
Kambodža menila svoj názov pri každej zmene vedenia štátu. Od roku 1993 sa však názov doposiaľ nezmenil a Kambodža je tak dodnes Kambodžským kráľovstvom
10
Ako vyzerá typická kambodžská diaľnica? Môže to byť pokojne aj prašná cesta