Skip to main content

Lacné letenky Kanton

Čína - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Číny odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Guangzhou

Zaujímavé info o Guangzhou

Podľa legendy založilo mesto Kanton päť nesmrteľných, ktorí prišli z neba na kozách a zachránili miestnych obyvateľov od hladovania. Preto je tiež niekedy Kanton nazývaný Kozím mestom.

Dnes je Kanton hlavným mestom najbohatšej čínskej provincie a jedným z najväčších čínskych miest. Budujú sa tu supermoderné výškové budovy, medzi ktorými dominuje Kantonská televízna veža, ktorá je so svojimi 610 m momentálne druhou najvyššou vežou na svete (nie budovou).

Kanton je kulinársky raj, krásne letovisko a zároveň aj jedno z najľudnatejších miest Číny. Veľmi príjemné subtropické podnebie očarí najmä tých, ktorí milujú teplé a priaznivé počasie. A má to ešte jednu ďalšiu výhodu, nájdete tu veľké množstvo exotického ovocia a zeleniny. Čerstvá cukrová trstina, durian, guave, kaktusová figa, pitahaya, karambola alebo liči hurmikaki. Keď vám bude miestna kuchyňa alebo čokoľvek čo si tu dáte chutiť, nezabudnite to ohodnotiť dostatočne hlasitým grgnutím, nie je to mýtus! A ak sa Kantonu nasýtite, máte to odtiaľto len na skok do Hongkongu a Macaa!

Lacné letenky do Kantonu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne s jedným prestupom však možno letieť z Viedne s Air France/KLM, China Southern, Finnair, China Airlines, Turkish Airlines a Austrian Airlines. Z Budapešti lietajú do Kantonu napríklad aj Emirates, Qatar Airways alebo Air China a z Prahy aj obľúbené Hainan Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kantone

Víza do Číny

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny.

O víza je možné žiadať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave, k čomu je potrebné predložiť platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy.

V prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne, povinnosťou sú aj poskytnutie odtlačkov prstov a pohovor.

V rámci prestupu, resp. tranzitu v Pekingu je možné využívať 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasie v Číne

Ak sa vyberiete do Číny v zime, podnebie na jej severe bude veľmi chladné, teplota klesne až na –20°C, na juhu je však príjemné podnebie do +30°C. V tomto období sa neodporúča cestovať do Tibetu a západnej časti krajiny kvôli veľkým mrazom.

Najlepším obdobím pre návštevu Číny je začiatkom roka medzi februárom a aprílom a potom na jeseň od septembra do októbra. Menej turistov, nie je tak dusno, menej zrážok. V lete je potrebné počítať s dusným počasím, extrémne vysokými teplotami a množstvom turistov.

Ceny v Číne

Oficiálnou menou v Číne je čínsky jüan – 1 euro je približne 8 RMB.

Jedlo v Číne stále patrí medzi veľmi lacné položky. Dokonca je lacnejšie ako v Thajsku. Ak sa budete stravovať na ulici, za jedlo dáte cca 10 RMB na osobu. Ak idete do reštaurácie, za tanier jedla dáte od 15 RMB. Ubytovanie taktiež nepatrí medzi veľké položky. Hotel s klimatizáciou, Wi-Fi a hygienickými potrebami rezervujete už od 50RMB/noc.

Hľadáte hotel v Číne? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Dajte si pozor pri výbere ubytovania – niektoré hotely odmietajú ubytovať zahraničných turistov, to však zväčša uvídite už pri rezervácii. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Číny

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Kantone

V Kantone je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kantone

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete