Skip to main content

Lacné letenky Kefalónia

Grécko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Kefalóniu

Zaujímavé info o Kefalónii

Ako charakterizovať grécky ostrov Kefalónia v jednej vete? Nadchne plážami, záhadami aj raritami. Grécke ostrovy sú medzi Slovákmi hitom, a k najnavštevovanejším patrí aj Kefalónia.

Aj vďaka jednej z mnohých prírodných rarít, pláži Xi, pokryté sýto červeným pieskom kontrastujúcim s bielymi skalami okolo nej. Kde sa vzal a prečo práve tu, nad tým si vedci dodnes bezvýsledne lámu hlavu. Teória, že ho sem zavial vietor zo Sahary, je skôr nepravdepodobná.

Na ostrov sa však jazdí hlavne kvôli pokoju, ktorý tu vládne – avšak až po hlavnej sezóne – na prelome septembra a októbra. Aj keď ani počas sezóny nie sú pláže prepchaté, navyše ich je veľa. Kto sem ide len za kúpaním a nádhernými plážami, nebude sklamaný. Dvestopäťdesiat kilometrov dlhé pobrežie s romantickými zátokami aj strmými skaliskami vám ponúkne skutočne rozmanitú dovolenku.

Obzvlášť vyzdvihovanou plážou je Myrtos, patrí medzi najfotogénickejšie v Grécku. Ďalšie pláže, ktoré stoja za zmienku sú určite Platia Ammos, kde nie sú bary, taverny, ležadlá či slnečníky. Ďalšie sa skrývajú pri dedinkách Atheras, Zola či Vout, vyhlásená je aj Skala.

Kto má rád čerstvé ryby či iné morské plody, môže ich kúpiť priamo na nábreží, kde pristávajú malé člny rybárov. Občas možno z móla pozorovať korytnačky, ktoré sem priplúvajú. Fakultatívne výlety na Kefalónii sú niečo, čo by bola škoda vynechať.

Kefalónia nie je tak obľúbená ako Korfu alebo Kréta. Avšak ponúka rovnako idylickú dovolenku. Lacné letenky na Kefalóniu sa zháňajú pomerne ťažko. Z Viedne lieta ideálne priame letecké spojenie s rakúskymi Austrian Airlines, avšak počas hlavnej sezóny za pomerne vyššie ceny. Dostanete sa tam aj s prestupom, z Viedne lietajú Aegean, Olympic, Lufthansa či Eurowings. Priamy let do Kefalónie trvá 2 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kefalónii

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Grécka?

Na vstup do Grécka nepotrebujete vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie na Kefalónii

Na Kefalónii panuje typické stredomorské počasie. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 97,60 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka na Kefalónii tá správna voľba? V lete býva na gréckych ostrovoch mnoho turistov a teplota sa mnohokrát vyšplhá nad 35 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je preto marec až máj a september a október, kedy je zvyčajne ešte stále slnečno a teplo.

Aké sú ceny v Grécku?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Ceny potravín, reštaurácii a ostatných služieb sú len o niečo vyššie ako u nás. Samozrejme záleží kde a čo nakupujete.

Hľadáte hotel v Grécku? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR na osobu za noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Aké očkovania sú povinné pred cestou do Grécka?

Grécko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas na Kefalónii

Na Kefalónii je o jednu hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Kefalónii

10 zaujímavostí o Grécku

1
Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete
2
Grécko je jedným z najväčších producentov olív a olivového oleja na svete
3
Trinásťmetrová Socha boha Dia, ktorá patrí k siedmim divom sveta, sa zachovala len v dobových dokumentoch
4
Počet pruhov na gréckej vlajke je zhodný s počtom písmen v slove eleftheria, čo znamená sloboda
5
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu
6
Olympijské hry v podobe súťaže, ktoré boli usporadúvané v starovekej gréckej Olympii raz za štyri alebo päť rokov, vznikli ako pocta bohu Diovi
7
Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, 170 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Kréta
8
Grécky ostrov Lesbos vyhľadávajú páry s lesbickou orientáciou, ktorá je podľa ostrova aj pomenovaná
9
Grécka drachma bola pred zavedením Eura v roku 2002 najstaršou menou na svete (2650 rokov)
10
Na prvom mieste je u Grékov rodina. Deti často žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti, častokrát aj s celou svojou rodinou