Skip to main content

Lacné letenky Keňa

Keňa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kene

Zaujímavé info o Keni

Keňa je krajinou považovanou za posledný raj na zemi alebo kolísku života. Nájdete tu najväčšie a najzachovalejšie prírodné parky na svete. A v každom z nich množstvo vzácnych druhov zvierat. V 56 národných parkoch a rezerváciách ukrýva Keňa niektorých z najstarších zástupcov divokého života na zemi.

Keňu však preslávili aj jedny z najkrajších pláží Indického oceánu a výborné podmienky na potápanie.

V Keni môžete stráviť noc v stane v safari, ale aj v najluxusnejších hoteloch. Krajina má výbornú turistickú infraštruktúru a jedných z najpriateľskejších obyvateľov Afriky.

Lacné letenky do Keni viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Kenya Airways, letieť možno s jedným prestupom aj s obľúbenými aerolinkami ako Qatar Airways, Turkish Airlines, Emirates, KLM či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Keni

Nairobi

Vyberte sa na objavnú výpravu do kúzelného sveta v kenskom Nairobi, plnom papagájov, pávov či opíc, ale i levov a hyen, ktoré občas započuť v blízkosti úžasného Národného parku Nairobi.

Hlavné mesto, ktoré svoj priestor zdieľa s divokou prírodou. To výborne charakterizuje tak výnimočné miesto, akým Nairobi bezpochyby je. Kedysi pokojné koloniálne mestečko, sa v posledných rokoch premenilo na rušnú metropolu. Nájdeš ho 440 km severozápadne od prístavu Mombasa v nadmorskej výške takmer 1 800 m.n.m. Je skvelým východiskovým bodom pre objavovanie miestnej africkej krajiny. Mimoriadne obľúbené sú africké safari, žirafie centrum ale aj krásne plážové rezorty alebo potápanie.

Lacné letenky do Nairobi vieš rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Kenya Airways. S jedným prestupom možno do Keni letieť aj s obľúbenými leteckými spoločnosťami ako Qatar Airways, Emirates, Lufthansa či KLM.

Mombasa

Druhé najväčšie mesto v Keni a najvýznamnejšie pobrežné mesto krajiny. Mombasa je mimoriadne atraktívnou turistickou destináciou vďaka svojim nádherným plážam, podmorskému parku a pamätihodnostiam starého mesta, spomedzi ktorých vyniká pevnosť Fort Jesus zapísaná v Zozname UNESCO.

Pre Európu objavil Mombasu portugalský moreplavec Vasco da Gama v roku 1498. Rok čo rok ju objavuje aj viac turistov zo Slovenska. Tyrkysové more lemuje pobrežie plné bielych korálových útesov, nájdete tu veľké množstvo špičkových hotelov, apartmánov a potešia sa aj milovníci nočného života. Ten je tu na dennom poriadku, avšak v omnoho pokojnejšom duchu, ako v hlavnom meste Nairobi.

Lacné letenky do Mombasy viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Mombasy z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno cestovať komfortne so špičkovými spoločnosťami ako Turkish Airlines, Qatar Airways či Air France.

Užitočné info o Keni

Počasie v Keni

Keňa má pomerne rôznorodú klímu. Vo všeobecnosti ju však možno brať ako krajinu, kde môžete dovolenkovať počas celého roka a vždy vás bude čakať veľmi teplé počasie.

Ak sa chystáte na safari, odporúčame návštevu naplánovať v období január – marec, kedy je väčšinou suché počasie. Obdobie dažďov trvá zvyčajne od polovice marca do júna a od októbra do decembra.

Najvyššie teploty a najviac zrážok zažijete od marca do mája. Priemerné ročné teploty v Keni sa pohybujú v rozmedzí 29 – 34 stupňov Celzia.

Cestovné doklady a víza do Kene

Turistické vízum sa udeľuje na ambasáde vo Viedni, poplatok je 50 amerických dolárov. Je možné ho však vybaviť aj prostredníctvom cestovnej kancelárie (pokojne sa obráťte na zákaznícky servis Pelikána). Cestovný pas musí byť platný minimálne 3 mesiace po návrate.

Ceny v Keni

V Keni sa platí kenským šilingom.

V Keni sú priemerné spotrebiteľské ceny nižšie ako na Slovensku. Sú približne o pätinu nižšie.

Z bezpečnostných a preventívnych dôvodov nenoste na sebe šperky a veľkú hotovosť pri sebe. Odporúčajú sa malé kapsičky na peniaze a doklady pod oblečením.

Hľadáte hotel v Keni? Ubytovanie viete zohnať aj veľmi lacno za pár eur na noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Keni

V Keni je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Keni

Pri ceste do Kene sa odporúča očkovanie na žltú zimnicu, hepatitídu A a B, obrnu, týfus a choleru. Pri cestovaní na pobrežie a nížiny je nevyhnutná ochrana pred nákazou maláriou a preventívne užívanie antimalarík. Odporúča sa tiež používanie repelentov!

Tipy čo treba vidieť v Keni

10 zaujímavostí o Keni

1
Hlavné a súčasne najväčšie mesto Kene obýva takmer štyri milióny obyvateľov
2
Väčšina najlepších svetových bežcov pochádza z Kene
3
V Nairobi sa darí obchodu a sídlia tu viaceré medzinárodné organizácie, medzi inými tu má kanceláriu Organizácia spojených národov OSN
4
Hlavné mesto leží v nadmorskej výške 1795 metrov nad morom v južnej časti krajiny
5
V Nairobi strávila časť svojho života dánska spisovateľka Karen Blixen, ktorá na základe svojho pobytu v Keni napísala knihu Spomienky na Afriku
6
Mombasa leží na vlastnom ostrove, ktorý je k Afrike pripojený prostredníctvom viacerých mostov
7
Keňa dostala názov podľa najvyššieho vrchu krajiny Keňa (5199 m n. m.), čo v preklade znamená vrch lesku
8
Keňa leží na východnom pobreží Afriky a Rovník takmer pretína stred krajiny
9
V minulosti mala veľkú zásluhu na rozvoji Nairobi aj celej Kene železnica
10
V národnom parku Nairobi leží monument pripomínajúci rok 1989, kedy vtedajší kenský prezident nechal na mieste spáliť 12 ton slonoviny a klov nosorozčov, aby tak pytliakom aj celému svetu ukázal, že Keňa to myslí s ochranou svojej prírody skutočne vážne.