Skip to main content

Lacné letenky Nairobi

Keňa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nairobi

Zaujímavé info o Nairobi

Vyberte sa na objavnú výpravu do kúzelného sveta v kenskom Nairobi, plnom papagájov, pávov či opíc, ale i levov a hyen, ktoré občas započuť v blízkosti úžasného Národného parku Nairobi.

Hlavné mesto, ktoré svoj priestor zdieľa s divokou prírodou. To výborne charakterizuje tak výnimočné miesto, akým Nairobi bezpochyby je. Kedysi pokojné koloniálne mestečko, sa v posledných rokoch premenilo na rušnú metropolu. Nájdeš ho 440 km severozápadne od prístavu Mombasa v nadmorskej výške takmer 1 800 m.n.m. Je skvelým východiskovým bodom pre objavovanie miestnej africkej krajiny. Mimoriadne obľúbené sú africké safari, žirafie centrum ale aj krásne plážové rezorty alebo potápanie.

Lacné letenky do Nairobi vieš rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Kenya Airways. S jedným prestupom možno do Keni letieť aj s obľúbenými leteckými spoločnosťami ako Qatar Airways, Emirates, Lufthansa či KLM.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Keni

Počasie v Keni

Keňa má pomerne rôznorodú klímu. Vo všeobecnosti ju však možno brať ako krajinu, kde môžete dovolenkovať počas celého roka a vždy vás bude čakať veľmi teplé počasie.

Ak sa chystáte na safari, odporúčame návštevu naplánovať v období január – marec, kedy je väčšinou suché počasie. Obdobie dažďov trvá zvyčajne od polovice marca do júna a od októbra do decembra.

Najvyššie teploty a najviac zrážok zažijete od marca do mája. Priemerné ročné teploty v Keni sa pohybujú v rozmedzí 29 – 34 stupňov Celzia.

Cestovné doklady a víza do Kene

Turistické vízum sa udeľuje na ambasáde vo Viedni, poplatok je 50 amerických dolárov. Je možné ho však vybaviť aj prostredníctvom cestovnej kancelárie (pokojne sa obráťte na zákaznícky servis Pelikána). Cestovný pas musí byť platný minimálne 3 mesiace po návrate.

Ceny v Keni

V Keni sa platí kenským šilingom.

V Keni sú priemerné spotrebiteľské ceny nižšie ako na Slovensku. Sú približne o pätinu nižšie.

Z bezpečnostných a preventívnych dôvodov nenoste na sebe šperky a veľkú hotovosť pri sebe. Odporúčajú sa malé kapsičky na peniaze a doklady pod oblečením.

Hľadáte hotel v Keni? Ubytovanie viete zohnať aj veľmi lacno za pár eur na noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Keni

V Keni je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Keni

Pri ceste do Kene sa odporúča očkovanie na žltú zimnicu, hepatitídu A a B, obrnu, týfus a choleru. Pri cestovaní na pobrežie a nížiny je nevyhnutná ochrana pred nákazou maláriou a preventívne užívanie antimalarík. Odporúča sa tiež používanie repelentov!

Tipy čo treba vidieť v Keni

10 zaujímavostí o Keni

1
Hlavné a súčasne najväčšie mesto Kene obýva takmer štyri milióny obyvateľov
2
Väčšina najlepších svetových bežcov pochádza z Kene
3
V Nairobi sa darí obchodu a sídlia tu viaceré medzinárodné organizácie, medzi inými tu má kanceláriu Organizácia spojených národov OSN
4
Hlavné mesto leží v nadmorskej výške 1795 metrov nad morom v južnej časti krajiny
5
V Nairobi strávila časť svojho života dánska spisovateľka Karen Blixen, ktorá na základe svojho pobytu v Keni napísala knihu Spomienky na Afriku
6
Mombasa leží na vlastnom ostrove, ktorý je k Afrike pripojený prostredníctvom viacerých mostov
7
Keňa dostala názov podľa najvyššieho vrchu krajiny Keňa (5199 m n. m.), čo v preklade znamená vrch lesku
8
Keňa leží na východnom pobreží Afriky a Rovník takmer pretína stred krajiny
9
V minulosti mala veľkú zásluhu na rozvoji Nairobi aj celej Kene železnica
10
V národnom parku Nairobi leží monument pripomínajúci rok 1989, kedy vtedajší kenský prezident nechal na mieste spáliť 12 ton slonoviny a klov nosorozčov, aby tak pytliakom aj celému svetu ukázal, že Keňa to myslí s ochranou svojej prírody skutočne vážne.